Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy

Energie! Zdravá cesta z labyrintu únavy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491448/bmid_energie-zdrava-cesta-z-labyrintu-un-pmo-491448.jpg 5 8 5

Jak posílit imunitu, léčit záněty, detoxikovat organismus, uzdravit střeva, chytře jíst a odhalit potravinovou intoleranci * Cítíte často únavu a vyčerpání? Nežijete naplno, ale prý vám nic není, i když se vám po práci už nic nechce? Uznávaná doktorka preventivní a nutriční medicíny Anne Flecková vysvětluje, co všechno může mít vliv na to, že si často připadáme unavení a bez energie. O radost z plnohodnotného života nás totiž mohou připravovat neodhalená autoimunitní onemocnění, alergie, záněty, špatně fungující zažívání nebo třeba toxiny. Příčin může být ale víc a rozhodně stojí za to je vypátrat. Ve svém inovativním programu Energy! doktorka Anne Flecková ukazuje cestu z labyrintu: díky vhodnému stravování, nastavení přiměřeného rytmu, kompenzaci nedostatku živin a posílení imunitního systému v sobě totiž zase dokážeme rozproudit ztracenou energii. V KNIZE NAVÍC NAJDETE: •praktické samotesty •kontrolní seznamy před návštěvou doktora •konkrétní případy pacientů •zdravé a chutné recepty.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Kazda

Energy!- Der gesunde Weg aus dem Müdigkeitslabyrinth , 2021

knihyKeMne
18.02.2024 4 z 5

Knížka v první části rozebírá všechny možné příčiny únavy, i ty, které by vás (a ani mnohého doktora) nenapadly. Rady, abyste šli k doktorovi a nadiktovali mu, jaké testy vám má provést, jsou ale poněkud utopie :-D Tato část hledání možných příčin únavy mi přišla moc stručná.

Dále se autorka dívá na to, jak upravit jídelníček a prakticky překopat celý svůj životní styl, abyste se udrželi stále plní energie. Jak očistit střeva, zdravě spát, afirmace... Je tam od všeho něco a není to vlastně nic nového.

Hlavním tématem, na které je autorka hrdá, a kam celá knížka směřuje, je několikatýdenní program na obrodu organismu a nalezení a odstranění všech žroutů energie. Samozřejmě největší důraz je kladen na stravu, autorka nabízí i sestavený jídelníček na toto období.

Je to asi knížka užitečná a může pomoct lidem trpícím věčnou únavou tzv. bez příčiny... No já bych uvítala spíš, aby bylo víc doktorů jako je autorka knihy, kteří by vám takový program naordinovali a dohlíželi na jeho plnění. Protože já už vidím, že i když to zní fajn, tak se mi do toho vůbec nechce.

Áňa 998
08.09.2023 5 z 5

Když se řekne energie, představím si zářivé barvy, dobrou náladu, produktivitu a pozitivní myšlení. A taky stav, který mi tak zoufale občas chybí. Protože abych byla upřímná, většinu času připomínám unaveného lenochoda. A pak je tu doping v podobě kafe, můj každodenní společník.
Protože se pomalu blížím ke stavu, kdy už ani kafe nepomůže, zaujala mě kniha Energie! od Anne Fleck. Německé autorky, která je také doktorkou, takže rozhodně ví, o čem píše. To mi vlastně bylo jasné po několika málo stranách.
Co si budeme, není to četba na pár dní. Možná na několik týdnů. Některé knihy prostě musíte prožít a strávit s nimi nějaký čas, abyste je pochopili a něco si z četby odnesli. Energie! je přesně takovou knihou. A i když se nejedná pouze o text, tak je dobré si na ni vyhradit čas.
Kromě textu zde najdete různé samotesty, konkrétní příklady pacientů, seznamy před návštěvou lékaře a další. Já nejvíce oceňuji recepty. Několik mám dokonce založených a čekají na vyzkoušení.
Jsem překvapená jak moc se povedlo sepsat tolik věcí a poznatků do jedné knihy tak, aby nedošlo k zahlcení čtenáře a ani k zbytečným zmatkům.
Můj plán je, knihu si nechat chvilku v knihovně a pak se k ní vrátit. S hromadou tužek, lepíků a pěkně si vše poznačit. Skvělá kniha, která je napsaná srozumitelně, k tématu, které je blízké nejednomu z nás.

RenataP
13.01.2023 5 z 5

Doslova domácí lékař dnešní doby. Od problémů dnešní doby, po poznatky, které stojí za úvahu, až po řešení, která mohou pomoci. A důraz na zdravý životní styl.
Nemusíte ze zdravé cesty vzít všechno, nakonec v tomto směru, náloží informací jsem byla zahlcena, ale něco určitě jo. Ten základ. To, co potřebujete právě Vy.

Metroušek
12.07.2022 5 z 5

Bravo, paní doktorko! Tohle promyslet a sepsat, to tedy smekám! Neuvěřitelně široký záběr, fundovanost a erudice. Nepřeberná studnice tipů, které by nám mohly vrátit energii, zdraví a chuť do života. Vřele doporučuji zejména lidem s oslabenou imunitou a potížemi s příjmem stravy.

denisa7430
30.03.2022 5 z 5

Obsáhlá kniha a plná přínosných informací. Knihu ocení všichni ti, kteří postupem času ztrácí chuť cokoliv dělat a řešit. Často se navíc cítí unavení a vyčerpaní. Zároveň jim není tato situace lhostejná a hledají cestu k získání nové vitality a celkově se snaží zlepšit kvalitu svého života. Uznávaná německá doktorka Anne Fleck pečlivě zpracovala výsledky lékařského výzkumu a doporučení do podoby této knihy a přináší tak vysvětlení, proč tomu tak může být. Zjistíme, že důvodů je více než dost!

únava

Anne Fleck