denisa7430 Online denisa7430 komentáře u knih

Slunce života Slunce života Andrea Klimešová

Poselství románu tkví v nalezení slunce, které dokáže prozářit naše každodenní bytí, jenž často není zalité malebnou krásou, dobrou náladou a šťastnými momenty, ale trýznivou vnitřní bolestí, kterou se v tom horším případě užíráme sami, samotincí, bez cizí pomoci.

22.04.2024 5 z 5

Těžké duše Těžké duše Iva Hadj Moussa

Ztratila jsem slova. Od knihy jsem neměla nijak výrazná očekávání, ale tohle byla bomba! Při každé stránce jsem se musela minimálně pousmát, ale spíše mi vylétly koutky hodně vysoko nad prořízlým slovníkem a narážkami Johana. Prvotřídně vyšperkovaný román o jednom obyčejném všedním životě mnoha z nás. S Johanem jsem názorově často víc než souznila, přitom si uvědomuji, že kdyby stál vedle mě, poleze mi za chvilku na nervy :-) (asi čas se nad sebou zamyslet). Skvělé čtení, s hloubkou, protože vás to donutí se nad sebou samým zamyslet, nad životem, co od něj chceme, jestli nám stačí to, co momentálně máme a co děláme. Za čím se vlastně pořád pachtíme? Mysleme raději více na sebe a naše blízké, ku*va!

12.04.2024 5 z 5

Výchova štěněte Výchova štěněte Katharina Schlegl-Kofler

Pro začátečníky ideální příručka!

12.04.2024 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Romantické příběhu čtu opravdu minimálně, tento se ke mě dostal náhodně a musím říci, že mě nadchnul. Byl vtipný, hlavní postavy jsem si oblíbila. Doporučuji jako skvělé oddychové čtení.

13.03.2024 5 z 5

Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Naše těla, jejich bojiště: Příběhy žen z války Christina Lamb

„Válka se děje lidem jednomu po druhém. Děje se ale různým způsobem a smrt nemusí být to nejhorší.“

12.03.2024 5 z 5

Čokoládová krev Čokoládová krev Radka Denemarková

Co vše se může za takovou čokoládovou krví skrývat... ropa, inkoust, káva... Ohromná kniha!

27.02.2024 5 z 5

V jejím srdci svět se tříští V jejím srdci svět se tříští Jonathan Dylan Barker

Od samého začátku mě kniha vtáhla do děje a s každou stránkou mě začala bavit setsakramentsky víc a víc. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které končily vždy nějakým stylem napětí, překvapivě či prostě tak, aby mě přinutily číst dál.

Jack, tetička "Jo", Duncan - hlavní protagonisté, kteří se vám zapíši do srdce. Neříkám, že hned, ale postupem času určitě. A do toho vám celou dobu nedá spát ta záhadná dívka jménem Stella a snad ještě záhadnější David, uvězněné dítě pod neuvěřitelně přísným drobnohledem v podmínkách horších než mají laboratorní krysy.

Kniha o skoro 700 stránkách, nicméně na konci vás bude mrzet, že se se všemi hrdiny musíte rozloučit. Miluju tento typ knih, který vás vystraší počtem stran, ale dá vám toho nesmírně moc, takže vás ani v nejmenším nemrzí, kolik hodin vám z drahocenného času kniha „ukradla“.

24.01.2024 4 z 5

Po stezkách Po stezkách Raynor Winn

Tihle dva mají mou neskonalou poklonu a obdiv za to, co dokázali překlenout a hlavně způsob, který si oba dva dobrovolně zvolili. Dálkové túry musí být dokonale nádherné, ale pustit se do nich chce hodnou dávku odhodlání, síly a motivace! Všechno z toho tito dva mají!

16.01.2024 4 z 5

Bojoval jsem v řadách Wagnerovců: Osobní zpověď velitele ve Wagnerově armádě Bojoval jsem v řadách Wagnerovců: Osobní zpověď velitele ve Wagnerově armádě Marat Gabidullin

Neskutečně přínosná zpověď jednoho z Wagnerovců, co se nebojí jít proti proudu ruské propagandy. Kniha mi hodně otevřela oči.

15.01.2024 4 z 5

Tři ženy u jezera Tři ženy u jezera Dora Heldt

Příjemné, oddechové čtení pro pohlazení duše.

15.01.2024 3 z 5

Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci Marian Rojas Estapé

Jedna z nejlepších knih k osobnostnímu rozvoji. Moc se mi líbil styl psaní, myšlenky autorky. Věnuje se tomu, co je příčinou depresí a jak nejen s nimi, ale i traumaty, chronickými úzkostmi, strachem, utrpením a pocity nejistoty bojovat. Jak reagovat na toxické lidi, jaké dopady mají emoce na naše zdraví, jak s emocemi správně pracovat, a co se děje v těle, když emoce potlačujeme. Jaké dopady na nás má "zmijí hnízdo", tedy sociální sítě a internet obecně.

08.10.2023 5 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Jsem ráda, že se ke mě tento lechtivý román dostal, bylo to - OSVĚŽUJÍCÍ. Přiznávám, párkrát jsem se i zarděla studem a na otázku svého muže: "už zase čteš o fašistech?" jsem konečně mohla (popravdě) odpovědět neeeee. A asi by se divil, k čemu jsem se to dostala.

Hana a Adam. Byli prostě sladcí, kouzelní. Líbilo se mi, že šlo o dva dospělé lidi, kteří už za sebou mají nějaký ten spackaný život a teď se snaží hledat konečně tu správnou cestu ke štěstí a spokojenosti. Tak nějak k sobě oba sedí a sluší jim to. Oba mají své mouchy a dohromady tvoří skvělý pár.

Závěr příběhu byl pro mne dosti překvapivý, nečekaný a že ukápne i nějaká ta slzička, to jsem netušila..

Doporučuji jako moc vyvedenou oddechovku.

27.09.2023 4 z 5

Setkání s Viktorem Fischlem Setkání s Viktorem Fischlem Milada Kaďůrková

Miluji jeho Dvorní šašky.

17.09.2023 3 z 5

Radost Radost Angela Köckritz

Pěkné a poklidné čtení o radosti z obyčejných, každodenních činností. Člověk má po přečtení tendenci vyhledávat radost i tam, kde ji prvně vůbec nevidíme.

08.07.2023 3 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

(SPOILER) Teda páni, k tomuto young adult románu netřeba více slov. Vážně!

Mladičká Maren je jiná než všichni její vrstevníci, a pochopení či zastání bohužel nenalézá ani u svých rodičů. Ba naopak, kvůli svému "handicapu" se ji štítí i vlastní máma. Chudák holka zůstává bez kamarádů, outsiderem, co touží po jediném - najít na celém širém světě alespoň jednoho dalšího stejně postiženého, kdo konečně bude mít páru o tom, jak zatraceně těžký život jedlíka vlastně je... Ano, slyšíte správně! Blízké přátelé postrádá proto, protože všechny dříve či později sežere.

Kanibalý příběh jako vyšitý, který mě vtáhl doslova od první stránky, protože právě na té první strance se toho už hodně odehrává!

Úplně mě dostala myšlenka sepsat podobný příběh pro puberťáky. Já se u něj docela bála a popravdě jsem dost zvědavá na filmové zpracování. A totálně mě rozsekalo poznání, že autorka je veganka. To jako fakt? Psat o kanibalech a přitom nejíst maso ? Každopádně se jí podařilo zachytit temnou stránku masových žroutů naprosto parádně.

Odnáším si z příběhu jednu zásadní věc do života - už nikdy, NIKDY se nebudu na bezdomovce s igelitkou dívat tak jako dřív...

08.07.2023 5 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Autorův knižní debut a hned takové terno! Tohle byl psychothriller jak vyšitý. V zásadě neměl chybičku. Napsán je naprosto famózně, tak, že jakmile se do něj začtete, nemáte šanci se od něj odtrhnout, i když vám třeba na plotně bude přebublávat z hrnců oběd. Alespoň tak se to stalo mě .

Thriller Když přišlo zlo přichází s originální zápletkou, která je rozvedena tak, že vás doslova pohltí. Je perfektně propracovaná, netrpí žádnými hluchými místy, jež by čtenáře mohly od napětí, které tendenčně graduje, nějak vyrušit. Ba naopak. Oči se Vám k příběhu přímo přilepí. Z popisované atmosféry se Vám svírá žaludek, srdce i dech. Cítíte tělem procházet pověstný děsivý mráz. Tohle od thrilleru vyžaduji a konečně jsem se toho i dočkala!

28.06.2023 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Tohle bylo nádherné čtení, ač o válčení, ale napsáno s jemnocitem, který vás nutí vše prožívat s hlavními hrdiny. TOP kniha tohoto roku!

18.06.2023 5 z 5

Kdo odejde, už se nevrací Kdo odejde, už se nevrací Shulem Deen

Pouze do mysli, v níž není moudrost, vstupují zvrácené myšlenky.

Síla. Kniha pojednává o židovském hnutí, které je v dodržování pravidel, zákonů a společenských konvencí uvnitř komunity navýsost fanatická. Svůj příběh nám vypráví Shulem Deen, který v jedné takové komunitě chasidů vyrůstal.

11.05.2023 4 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

"Utrpení tě očistí." - citace z knihy, str. 50 -

Miluji horory, protože se ráda bojím. Mám potěšení ze strašidelných příběhů, po kterých mi naběhne husí kůže po celém těle a nakonec zakroutím hlavou, protože mě ohromí, a vlastně vnitřně hodně uklidní, že příběh je pouhým odrazem autorovy fantazie...

U této knihy je všechno jinak, protože hororový příběh vychází ze skutečných událostí. Udály se daleko, někde v Kanadě, ale přesto s každou větou cítíte neskutečnou blízkost. Nejprve vás ochromí děsem, později to přejde do absolutní mizérie, a na úplném konci, kdy sice napsané dočtete, vám myšlenky na vyřčené zůstávají i nadále v hlavě a mozkovou kůru budou nahlodávat hooooodně dlouhou dobu.

Modlím se, aby podobně trpících dětí bylo co nejméně. I když se za použití slova modlit se, vzhledem k této knize, spíše stydím.

Popisované útrapy nepřeji nikomu, pouze těm, kteří mají potřebu se k druhým chovat s tak obrovským opovržením, bez citu, bez soucitu, bez špetky lásky. Navíc k bezbranným dětem! Je to útlá knížka, avšak množství zmaru a bolesti v ní Vás totálně rozseká.

20.04.2023 4 z 5

Manažer jako druhé řemeslo Manažer jako druhé řemeslo Dušan Jílek

Jasné, přehledné, pro rychlý přehled ideální.

19.03.2023 5 z 5