Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci

Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522858/bmid_jak-na-to-aby-se-nam-dely-same-dobr-sEY-522858.jpg 4 9 3

Vědecky podložený motivační bestseller, který změnil život už milionům lidí. Dobré věci nečekají jen na ty, kteří mají štěstí. Pozitivní události může do svého života přitáhnout úplně každý! Známá lékařka a psychiatrička kombinuje čistě lidský i vědecký pohled, který zahrnuje řadu oblastí: optimalizaci konkrétních částí mozku, stanovení jasných cílů, rozvoj asertivity, sílu vůle, emoční inteligenci nebo trénink optimismu. To je unikátní mix, s jehož pomocí lze spolehlivě vystavět smysluplnou a šťastnou existenci. Poznejte, jak na to!... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Mladá fronta

Cómo hacer que te pasen cosas buenas

Verymach
03.02.2024 5 z 5

Často u hodnocení podobných knih čtu ,, není zde nic nového, co bych nevěděl/a." Ono je ale někdy důležité si něco připomenout. I kdyby jedna věta způsobila, že se nad tím zamyslíte, stojí za to tyto knihy číst. Jsem na 72 straně a mám zatím pocit, aha, vlastně tak to je. Čte se to dobře, jsou tam příběhy jiných ( to mě zajímá nejvíce), ale i věci, na co byste se měli zaměřit. Nechybí tam i odborné pasáže, které kupodivu nepřeskakuji. Nejraději bych si vzala zvýrazňovač a důležité věci si podtrhla. Po dočtení a i v budoucnu bych si jen prolistovala knihu a připomněla si, vše důležité. Psát do knihy se mi ale příčí.
Zatím jsem knihu nedočetla, ale zatím ji hodnotím velice kladně.

denisa7430
08.10.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knih k osobnostnímu rozvoji. Moc se mi líbil styl psaní, myšlenky autorky. Věnuje se tomu, co je příčinou depresí a jak nejen s nimi, ale i traumaty, chronickými úzkostmi, strachem, utrpením a pocity nejistoty bojovat. Jak reagovat na toxické lidi, jaké dopady mají emoce na naše zdraví, jak s emocemi správně pracovat, a co se děje v těle, když emoce potlačujeme. Jaké dopady na nás má "zmijí hnízdo", tedy sociální sítě a internet obecně.

cubeice
21.09.2023 odpad!

Z mého pohledu jedna z nejzbytečnějších motivačních knih. Když jsem do ní nahlédl, přišlo mi, že sice nepřináší nic nového, ale tak nějak je v ní tématika osobního rozvoje zpracovaná přehledně a výstižně a také v poměrně širokém záběru. Proto jsem do ní šel. Když jsem se ale do ní (ne)začetl, nestačil jsem se divit, jak fádní, nudná a naprosto bezduchá je. Dozvědět se perly typu: "lékař by si měl s pacientem nejdříve povídat, než mu začne předepisovat léky, pokud se chcete zbavit traumatu z minulosti, nesmíte v minulosti žít, pokud chcete překonat současné trauma, věnujte se příjemným vzpomínkám, lidem se žije lépe, když najdou smysl života, pak mají více důvodu být šťastní, bolest má lidskou i duchovní hodnotu, jediným všelékem je láska, člověk potřebuje milovat, láska je velká věc, abyste se cítili dobře vyhýbejte se lidem, kteří na vás působí negativně, pokud chcete mít dobré vztahy s ostatními, chovejte se k nim pozorně a vřele, potlačovat emoce je špatné, atd., atd., atd., kdy kniha nenabizí nic jiného, než
obdobné fráze a snad ještě sem tam nějaký výzkum, ze kterého vyplývá, že abychom byli šťastní, nemusíme být bohatí, ale musíme mít dobré vztahy, k tomu opravdu poměrně drahou knihu nepotřebuji. Příběhy z ordinace autorky jsou rovněž velmi obyčejné, nezajímavé, zvláště pro psychiatra celkem běžné a přesto je z nich paní doktorka Estapé as. Lady Bonbon často šokovaná až zablokovaná. Na to, aby obměkčila kambodžské pasáky, když chtěla jejich ovečkám (rozuměj prostitutkám) nabízet terapie a přesvědčit je, že prostituce jim nepřinese štěstí, stačilo pasákovi nabídnout bonbon a hned byli laskaví jako malá dečka a ochotně jí ke svým ovečkám pouštěli? To jako fakt?
Až do 62 strany, kam jsem dočetl, nic jiného než tyto z mého pohledu zbytečné fráze bez hodnoty nejsou. Když jsem ještě namátkově zalistoval v knize dál, nic opravdu smysluplnějšího jsem nenašel. Ale pokud jí někdo přečte celou, objeví v ní něco více než jen fráze a podělí se o to, třeba mě to namotivuje za čas zkusit číst i dál. Za mě tedy final hodnocení: možná dobré jako slovník, ale jako návod, aby se mi v životě děly samé dobré věci naprosto zbytečné, nepotřebuji se dozvědět, že k uvaření vody je potřeba nalít jí do nádoby a nějakým způsobem přivést k varu. Možná jsem ale divný já, když milionům lidí změnila život k lepšímu a je to všude naprostý bestseller.

Autorovy knížky

Marian Rojas Estapé
španělská, 1983
2023  76%Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci

Kniha Jak na to, aby se nám děly samé dobré věci je v