Radost

Radost https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517775/bmid_radost-6482c4e9c57fb.jpg 4 6 3

„Je horký letní den. Nořím se pomalu do vody. Příjemný chlad prostoupí mé tělo a já vnímám pouze vůni řas a lesního rybníka. Jen několik temp a ztrácím pojem o čase. Připadám si najednou tak lehká. Obracím se naznak a nechám se nést. Pozoruji blankytné nebe a vrcholky stromů kolébající se v lehkém vánku, který roznáší po břehu zvuky léta. Veselé dovádění dětí, rytmickou hudbu bavících se teenagerů, šplouchání vody. Lenivě zamžourám směrem ke břehu, který je posetý slunečníky a osuškami. Lidé nechali své starosti před branami přírody a nyní si užívají slastné nicnedělání.“ Čím déle jsem o radosti přemýšlela, tím více jsem toužila ji prozkoumat. Zmapovat ji jako neznámou krajinu. Co se odehrává v mozku, když se radujeme? Jak na tyto procesy reaguje naše tělo? Jak se radost proměňuje v průběhu života? Co je to za pocit, co jej vyvolává a jak jej lidé oslavují v různých kulturách? Tato kniha je výpravou do neodolatelné země. Země radosti. Skvělý dárek pro všechny, kdo touží po krásných stránkách života.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Kazda

Freude: Über die Entdeckung der Leichtigkeit , 2022

Áňa 998
10.03.2024 4 z 5

Radostí není nikdy dost. Drobnosti, co vám vyčarují úsměv na tváři. Nebo ten moment, kdy uděláte radost někomu jinému a vidíte ten moment, kdy se rozzáří pohled nekomu jinému. Radosti by v našem životě měly mít zvláštní místo a nemělo by se jimi šetřit. Jen je vidět, umět hledat... Což není vždycky snadné.
Německá autorka Angela Köckritz dala dohromady knihu o radosti. Že si pod tím nedokážete nic představit? Nejste sami. Při výběru této knihy mě přemohla zvědavost a taky ta neskutečně milá obálka. Sama jsem poslední dobou docela utrápená, je toho moc. Říkala jsem si, hele tohle je něco, co by ti mohlo pomoct.
Kniha je rozdělená na mraky krátkých kapitol. Mají jednoduché názvy a já si čtení rozkousovala. Když jsem měla špatný den, dala jsem si kapitolu. Když se něco nepovedlo, když mě něco mrzelo. Pomalu jsem se tak knihou prokousávala.
Autorka se dělí se svými čtenáři o to, co jí samotné dělá radost. Moc se mi líbily její popisy. Krásně si hraje se slovy, překlad se opravdu povedl. Představuje ale i to, jak radost vlastně funguje v naší hlavě.
Kniha je dle mého názoru krásný dárek pro někoho blízkého, ale i pokud sami sobě potřebujete dodat nějaké... světlo. A co si budeme, je ho potřeba. Moc milá kniha!

Kudlanka03
30.07.2023 3 z 5

Pevná vazba, která skrývá 57 kapitol, které mají třeba i jen jednu stranu nám nabízí možnosti, jak opět najít radost. Že radost můžete mít ze všeho. I největší zarputilec při této knize dostane alespoň na chvíli nutkání knihu otevřít a nahlédnout do tajů lehkosti bytí skrze radost z maličkostí i velikostí.
Touto knihou uděláte radost hned 4x. Autorce, knihkupci, sobě i obdarovanému. A třeba i další.
Jakou knihou jste vlastně naposledy udělali někomu radost? Ať už tím, že jste nějakou doporučili nebo koupili nebo půjčili?:)

denisa7430
08.07.2023 3 z 5

Pěkné a poklidné čtení o radosti z obyčejných, každodenních činností. Člověk má po přečtení tendenci vyhledávat radost i tam, kde ji prvně vůbec nevidíme.

Autorovy knížky

Angela Köckritz