Setkání s Viktorem Fischlem

Setkání s Viktorem Fischlem https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125369/setkani-s-viktorem-fischlem-125369.jpg 3 4 2

U příležitosti devadesátých narozenin básníka a spisovatele Viktora Fischla vydává nakladatelství Mladá fronta titul, jenž je osobním svědectvím autorky Milady Kaďůrkové o jednom z nejpozoruhodnějších českých – ale též izraelských – literátů současnosti. Nejde o suchopárnou odbornou monografii, naopak text je nesmírně živý a čtivý; veškeré údaje jsou nicméně naprosto spolehlivé, neboť Viktor Fischl s autorkou úzce spolupracoval. Kniha navíc obsahuje bohatou fotografickou přílohu zahrnující dosud nepublikované snímky z básníkova osobního archívu. 1. vydání. zdroj: www.bux.cz ... celý text

denisa7430
17.09.2023 3 z 5

Miluji jeho Dvorní šašky.

Matematicka
03.07.2019 3 z 5

Síla této knihy je v citacích. Autorka výborně a citlivě vybrala citace z děl Viktora Fischla i z jejich osobní korespondence. Jinak její přínos není příliš velký. Kniha je sice dobře a přehledně uspořádaná, ale nijak zvlášť odborná ani přínosná.
Mohu doporučit těm,
a) kteří znají Viktora Fischla i jeho tvorbu a chtějí se dozvědět nějaké další zajímavosti,
b) těm, kteří Viktora Fischla zatím nečetli a váhají, kterou z jeho knih si přečíst - kniha je dobrou orientací v jeho díle a dobře vám pomůže vybrat si, co z jeho tvorby by vás zajímalo nejvíc.
„Někdy mě napadá, že mám vlastně výhodu, když už skoro nevidím. Protože to, co vidím, je možná krásnější než skutečnost.“
TV Magazín Dnes, rok 2000, s. 43

2002  65%Setkání s Viktorem Fischlem