dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

V této knize vás čekají 4 případy, které otřásly Plzeňskem. Všechny případy jsou popsány podle skutečných událostí a díky kapitánovi Františkovi Müllerovi máte šanci nahlédnou pod jejich pokličku a zjistit, jak dlouho trvá dopadnout pachatele.

Každým případem nás kapitán Müller provede od samého začátku až do konce. Možná by se mohlo zdát, že kniha bude zdlouhavá a popisná, ale zdání klame. Autor knihy umí velmi poutavě vyprávět, řekne vše podstatné, ale na druhou stranu nezabíhá do zbytečných detailů a nenatahuje uměle příběh celé knihy. Velkým plusem je, že v knize jsou i autentické ukázky z výpovědí a tak máme šanci nahlédnout do hlavy nejen pachatelů, ale i samotných vyšetřovatelů.

Líbí se mi, že kniha boří i zaběhnuté mýty a krásně ukazuje, že ne všechno, co vidíme v televizi, je pravda. Mnohá fakta mě zde i překvapila a řekla bych, že jsem si zase o něco rozšířila obzory.

Knihu určitě doporučuji všem milovníkům true crime, protože tohle je neskutečná paráda. A hlavně je to opravdu napsáno podle skutečnosti, takže máme šanci vidět opravdovou práci policie a nejen vymyšlené příběhy, které mnohdy nemají hlavu ani patu. Velmi doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování, protože by byla škoda, kdyby další případy zůstaly pouze v šuplíku pana Müllera.

A mimochodem, fotografie na konci každé kapitoly mě budou ještě nějakou chvíli strašit ve spaní. Dobrá práce!

29.10.2023 5 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Do třetice všeho dobrého a zlého, bohužel v tomto případě spíš zlého. Hlavní postavy mi vůbec nesedly a Kimberly mi vysloveně pila krev. Chovala se jako arogantní slípka, které není absolutně nic dobré. Chápu, že si prošla těžkými věcmi, ale to ještě neznamená, že se za každé situace musí chovat jako úplná blbka. Úplně obdivuji Mattea, že její chování snášel, protože kdyby se ke mně takhle někdo choval, poslala bych ho k šípku. Tentokrát mě ani sexuální scény nedokázaly dostatečně dostat do varu a tak jsem se celou knihu tak nějak trápila a doufala jsem, že už bude konec. Vzhledem k tomu, že tahle série má pro mě sestupnou tendenci, doufám, že další díly už nebudou. Celé mi to přišlo, jak kdyby autorce došel dech a vařila už z vody.

10.09.2023 3 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Za sebe musím říci, že u této knihy přišlo lehce zklamání. Ale asi to bylo tím, jak mi knihu všichni vychvalovali a říkali, že to je nejlepší, co autorka napsala. Prostě jsem měla od knihy až příliš velká očekávání, která se nenaplnila. To ale neznamená, že kniha byla špatná, to vůbec ne. Opět se ukázalo, že autorka umí zahrát na city a i když jsem se necítila tak mizerně, jako třeba u knihy Vzpomínky na něj, i tak to byl skvělý čtenářský zážitek. Jsou chvíle, kdy se vám chce křičet, protože některé situace v knize byly šílené. Obzvláště pak vzpomínky na minulost byly krušné. Autorčin styl psaní mi sedí a určitě se pustím i do dalších knih, které mi od ní zbývají.

31.08.2023 4 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Další skvělá kniha této autorky. Opět musím říci, že kniha byla velmi čtivá a od první strany i velmi napínavá. Díky kapitolám z minulosti i přítomnosti, které se pravidelně střídaly jsme měli možnost utvořit si jasný obrázek o tom, co předcházelo samotnému únosu a pochopit tak určité věci. Částečně jsem příběh odhadla, ale i tak v samotném závěru přišlo pro mě celkem překvapení. Jsem ráda, že některé věci se nepotvrdily i když to k tomu hodně svádělo a celkově jsme zde měli prostor na to, abychom mohly dát volnost našim myšlenkám a úvahám. Po dočtení jsem si knihu nechala chvíli odležet, abych si promyslela samotné hodnocení. A i když mě kniha hodně bavila, pořád tomu trošičku něco chybělo v porovnání s jinými knihami od této autorky. Ale i tak knihy od Paris řadím mezi mé oblíbené a vždy si je ráda s velkým očekáváním přečtu

30.07.2023 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

V knize souběžně probíhá vyšetřování dvou případů. Líbilo se mi, jak autorka dokázala udržet dvě různé linky, aniž by došlo k narušení plynulosti celé knihy. S Lucem i Avou jsem si sedla na první dobrou. Jsem ráda, že jsme se dozvěděli něco málo z Lucovy minulosti, ale zároveň to nijak nezastínilo případ, který měl na starosti. Jediné, co mi v této knize vadilo je to, že známe pachatele už od samého začátku. Kdyby tomu tak nebylo, hodnotila bych plným počtem hvězd. Každopádně tahle nová série mě nadchla a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů.

A jen takový poznatek pod čarou. Po přečtení této knihy budu mít ze zubaře ještě větší hrůzu, než jsem měla do teď :-D

10.03.2023 4 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Třetí díl série hodnotím zase o jednu hvězdičku více, než díl předchozí. U druhého dílu jsem už měla trošku problém s tím, že to bylo na jedno kopyto a kromě zvráceného a divokého sexu mi přišlo, že se tam vůbec nic nedělo. V knize Ve jménu pomsty však sex nehrál hlavní linku a autorka se po dlouhé době konečně zaměřila na děj :-) Kniha tentokrát není vůbec věnovaná Jess a Liamovi (proto asi ta absence ujetého sexu), ale zaměřuje se na Joaquina a Elenu. I když se postavy Liama a Jess objevují více méně okrajově, i tak nejsme v knize ochuzeni o peprné chvilky, na které jsme od této autorky zvyklí :-) Jsem zvědavá, co nám přinese čtvrtý díl, ale upřímně doufám, že už bude poslední, protože mám tušení, že autorka nemá už moc co nabídnout, ale třeba překvapí... :-)

23.12.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Prostě a jednoduše knihy od Roberta miluji! Opět jsme se dočkali strhující jízdy plné zvratů. Je fakt, že tentokrát v knize nebylo tolik napětí, jako tomu bylo u předchozích dílů, ale i tak jsem se neskutečně bavila. Promyšlenost celého příběhu, dialogů i hlavní dějové linky byla naprosto dokonalá. Hrozně se mi líbí, že člověk při čtení nenarazí na místa, u kterých by si říkal " a proč to tam vůbec je?" Vše je do posledního detailu promyšlené, vysvětlené a velmi chytře ukončené. Kniha nešla odložit a už netrpělivě vyhlížím další pokračování. A třeba další na řadě bude moje milovaná Erika? :-)

05.12.2021 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Tak tahle kniha mi sedla jako pr*** na hrnec. Neskutečně mě to bavilo, ta kniha je tak skvěle a čtivě napsaná, že pořád musíte číst dál a dál. Po sérii Naturalista jsem byla neskutečně zklamaná a říkala jsem si, že od tohoto autora už fakt nic číst nebudu. A díky bohu, že jsem to nedodržela! Já jsem opravdu nadšená a vůbec bych nepoznala, že tohle napsal Mayne. Knížka mě bavila, já se místy smála, místy jsem byla vyděšená k smrti a občas jsem se zapomněla i nadechovat. A to že je Sloan možná superhrdinka? No a komu to vlastně vadí? Já tentokrát Maynovi věřila každé slovo, které napsal a hrozně doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování.

30.09.2021 5 z 5

Zlatíčka Zlatíčka Melanie Golding

Upřímně jsem podle anotace očekávala trošku něco jiného. Začátek knihy byl výtečný a čtenáře umí navnadit. Postupem času, jak jsem knihu četla jsem si ale začala říkat, co že to vlastně čtu? Chvílemi mi děj tak nějak utíkal. Závěr knihy se pak už trochu rozjel. Ono tak nějak celou dobu tušíte, "odkud vítr fouká", ale i tak mě to celkem překvapilo. Knize tedy dávám průměrné hodnocení - neurazí, nenadchne.

01.08.2021 3 z 5

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Charlie Donlea

Na knihu jsem narazila více méně náhodou a jsem opravdu nadšená. Velmi poutavý příběh, ve kterém se prolíná přítomnost s minulostí i různé pohledy postav. Za mě velká paráda a doufám, že se dočkáme nové série. :-)

18.06.2021 5 z 5

Bez příčiny Bez příčiny Ed James

Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mě čeká opravdu něco sadistického. Ve skutečnosti to tak nebylo. Je fakt, že to co hlavní postava dělala svým obětem je hrozné, ale na druhou stranu jejich mučení nebylo detailně popsáno, jako tomu bývá v jiných knihách. :-) Celkově ale parádní nápad, kniha měla náboj, děj ubíhal rychle a já se opravdu bavila. Hlavní dvojice byla velmi sympatická a určitě bych se nebránila dalšímu pokračování.

11.03.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od tohoto autora (autorů) i série, která se mi dostala do ruky. A musím říci, že velmi slušný start. Kniha měla zajímavý děj, místy jsem opravdu byla napnutá a čekala jsem, jak to dopadne. Jediné co, tak trošku návrat do minulosti mě maličko nudil, ale chápu, že pro děj a pochopení zápletky to bylo asi nezbytné :) Proto ubírám jednu hvězdičku, ale určitě se těším na další knihy a jsem zvědavá, co na komisaře čeká :)

30.04.2020 4 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Musím říci, že celkem povedené dílo. Začátek byl tedy neskutečně naslapany, ale cca od poloviny knihy se mi to zacalo zdát až trošku moc. Ale ve finále bych to hodnotila jako fajnovy thriller a jsem zvědavá na knihu Na dostřel :)

13.08.2019 4 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Krátké a svižné kapitoly, to se mi líbí. Člověk se ještě nestihne začíst a už je konec knihy. Autor se s knihou popral statečně. Celou dobu jsem byla natěšená, jak to vlastně dopadne. Po dlouhé době kniha, která není "na jedno kopyto", jako ostatní thrillery. Za mě super, určitě se k ní v budoucnu někdy zase vrátím :)

04.08.2019 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jedním slovem super. Autorka prostě umí zaujmout :)

19.06.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První díl série a já jsem nadšená. Je fakt, že vnitřní bohyně mi lezla sem tam na nervy, ale beru to jako skvělé oddechové čtení :)

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Já jsem naprosto unešená. Kniha se mi strašně dobře četla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Trošku jsem se bála, že mě vyhodí z práce, jelikož jsem jí musela nutně dočíst :D Každopádně opravdu povedená kniha, co má spád a děj rychle ubíhal. Během dvou dní bylo po knize - teď už jen doufám, že autorka se pustí i do dalších knih :)

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já nevím, ale asi jsem vůbec nepochopila, o co v té knize vlastně jde. Milion postav, skákání ze všech stran.. Knihu jsem sice dočetla, ale jen proto, že nenechávám knihu nedočtenou..Hlavně, že to má zase "zlatou nálepku".. za mě tedy obrovské zklamání, přitom Dívka ve vlaku se mi tak moc líbila.

13.06.2019 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začátek knihy mne upřímně moc nezaujal. Přílišné množství vědeckých termínů a po dějové stránce kde nic, tu nic. To se však cca ve druhé třetině knihy změnilo. Děj dostal spád a konec knihy? Nebyla schopna jsem se odtrhnout a musela jsem jí za každou cenu dočíst :) Doufám, že další kniha bude neméně tak dobrá, jako tahle :)

17.03.2019 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Tak jsem se i já konečně prokousala hypnotizérkou. Musím říci, že knihu jsem měla rozečtenou a po knize Tři přání jsem se musela dost přemáhat, abych knihu začala číst. Ale nakonec musím říci, že mě příjemně překvapila. Je fakt, že místy byla zbytečně zdlouhavá, ale po dějové stránce bych řekla, že dobrý :) Škoda jen toho konce, že to zase dopadlo všecko dobře, ale i tak bych ji hodnotila jako povedenou.

02.01.2019 4 z 5