dencazrnu dencazrnu komentáře u knih

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Za mě zatím nejslabší díl, který jsem četla. Musím se přiznat, že tentokrát mi vůbec nesedlo množství postav a to neustálé cestování časem. Ze začátku jsem byla úplně zmatená, nedokázala jsem se v ději orientovat a absolutně jsem nechápala, co se děje. S ubývajícími stránkami postupně příběh dostával smysl a závěr to trošku vylepšil. Ale i v něm bylo tolik skoků a zvratů, že mi přišlo, že na každé straně bylo všechno pokaždé jinak. Každopádně na další díly se určitě zase vrhnu, protože pořád je David pro mě sympaťák a i když se do všeho pouští po hlavě, i tak se na něj těším :-)

27.12.2023 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další případ ze série Mizejících dívek a opět musím přiznat, že tohle byla zase skvělá jízda plná napětí a zvratů. Asi se budu opakovat, ale u Lisy Regan se mi moc líbí, jak je případ ze začátku vždy úplně zamotaný a na poslední chvíli do sebe vše zapadne takovým způsobem, že ani nestačím zírat. Kniha měla všechno, co každá správná detektivka by měla mít. Bylo to napínavé, zamotané, dobrodružné, zkrátka a prostě, mělo to koule! Na Josie se vždy moc těším a už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalšího dílu.

27.12.2023 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Za mě to byla celkem milá a oddechová kniha, kdy jsem se poměrně snadno začetla a děj příjemně utíkal. Ale opět mám prostě problém s tím, že když vidím v názvu Vánoce, tak čekám na tu atmosféru, jak mě to všechno vtáhne a pohltí. Tady to ale opět bylo úplně upozaděno a nebýt vánočního večírku, tak si ani nevšimnu, že se nějaké Vánoce konají. Takže bych z názvu vyškrtla slovo Vánoce a určitě bych ke knize pak přistupovala úplně jinak. Co se týká vztahu mezi Megan a Xandarem, je to taková ta klasika, ničím nás to zásadně neohromí, ale celkově je to čtení na jedno upršené odpoledne v křesle

16.12.2023 4 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Od knihy jsem úplně nedostala to, co jsem čekala. Trošku jsem doufala že se díky čtení dostanu více do vánoční nálady, ale bohužel se úplně nepovedlo. S knihou jsem měla poměrně problém, abych se začetla, hodně se střídaly pasáže, které byly nudné s pasážemi, kdy jsem si říkala hurá, konečně se něco začíná dít. Celkově to na mě působilo takovým nudným dojmem, kdy nebýt lehkého „zvratu“ v závěru, tak bych knize dala ještě méně hvězdiček. Asi jsem doufala až příliš ve vánoční atmosféru, která tady byla spíš tak nějak okrajově a příběh se mě nikterak nedotkl. Takže tuhle knihu jako vánoční úplně nemohu doporučit.

16.12.2023 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Máme tady druhý díl ze série Klub zavázaných očí a musím se přiznat, že za mě to bylo poměrně velké zklamání. První díl mě neskutečně bavil. Měl náboj, byl vtipný, erotické scény doplnily příjemně děj a kniha se četla sama. Tady to však vázlo a to co bylo v prvním díle, tak u této knihy mi to chybělo. Autorka omezila děj na úplné minimum a celou dobu se více méně věnovala jen erotickým scénám, které mě po chvíli začaly jednoduše nudit. Všechno to bylo tak předvídatelné a nebýt Doma, knihu bych hodnotila ještě hůř. Jeho postava mi totiž seděla, byl takový nesmělý a nezkažený a to jsem na něm oceňovala. Celkově ale byla kniha poměrně nudná a člověk více měně čeká jen na to, kdy se to pokazí, aby se to zase mohlo dát do kupy. Doufám, že třetí díl bude lepší a bude se číst stejně dobře, jako ten první.

16.12.2023 3 z 5

Pohřbení andělé Pohřbení andělé Patricia Gibney

Další skvělý díl od této autorky. Opět se nám rozbíhá více linek vyšetřování, kdy se mi částečně povedlo pachatele odhalit, ale pak byly věci, kdy jsem byla úplně a totálně mimo :-D Jediné co bych asi malinko vytkla je to, že poslední díly nás autorka doslova zahlcuje množstvím postav. Já osobně jsem se v tom místy trošku ztrácela a občas jsem se musela v ději vracet, abych si ujasnila, kdo je kdo. Ale kniha je jinak velmi čtivá a líbí se mi, jak na konci do sebe všechno zapadne a dostane smysl. Takže i menší nedostatky dokážu odpustit. Už se těším na další pokračování, které snad na sebe nenechá dlouho čekat

16.12.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Opět další skvělá kniha od autorky a musím se přiznat, že tato série se stala mojí oblíbenou. Líbí se mi styl, jakým autorka píše – krátké kapitoly, které čtenáře upoutají ke knize takovým způsobem, že se jen těžko odkládá. I tentokrát jsme odkryly různá tajemství z minulosti. Dozvěděli jsme se další střípky ze života vyšetřovacího týmu a já jsem moc zvědavá, na co se můžeme těšit v dalším pokračování.

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Au, au, au. Tentokrát to hodně skřípalo a s knihou jsem měla docela velký problém, abych jí vůbec dočetla. Tak nějak mi to celé nesedělo, bylo to místy, zmatené, zamotané a já se vůbec nemohla začíst. Námět náboženství, nadpřirozeno mě osobně vůbec nebaví a ze začátku to vypadlo, že nic, co se tam děje nebude mít racionální vysvětlení. Jsem ráda, že alespoň to se nepotvrdilo a ve finále všechno dostalo svůj význam a smysl. V knize přicházely vždy lepší pasáže, kdy jsem si říkala, tak super, už to jede, ale pak zase přišla další část knihy, kdy jsem se nudila a vůbec jsem neměla potřebu číst dál. Závěr knihy to pak lehce vylepšil, ale prostě od Mayna mi zatím nejvíc sedí série se Sloan.

24.11.2023 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Další parádní díl plný napětí a samého tajemství. Mě se u téhle série strašně moc líbí, jak hlavní vyšetřovatel nepatří k policii. Z toho důvodu jsou jeho metody pátrání takové nekonvenční, ale důležité je, že se vždy dostane tam, kam potřebuje. Autor si s námi tentokrát pěkně pohrál a naservíroval nám různá vodítka k samotnému pachateli. A i když druhý díl zatím pořád vede, i tak to bylo skvělé a pořád uvěřitelnější než první díl. Jsem ráda, že David nám trošku dozrává a už to není taková neřízená střela :-)

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Opravdu dechberoucí thriller, který mě dostal do kolen. Recenze na tuto knihu se píše velmi těžko, jelikož při větším rozepisování bych se bohužel dostala ke spousty spoilerům. Každopádně Helen se v tomhle díle absolutně s ničím nemaže a od první stránky do toho šlape naplno. Tenhle díl neměl žádná hluchá místa a i když se dalo celkem dobře poznat, o co tady půjde, bylo to naprosto skvělé. Hned několikrát jsem měla slzy v očích a samotný závěr mě dostal úplně do kolen. Vzhledem k tomu, že to je zatím poslední díl této série, o to víc mi to asi bylo všechno líto, protože Luc i Ava mi přirostli k srdci a loučení s touto sérií je pro mě celkem těžké. Každopádně je krásně vidět, jak se autorka zlepšovala. První část série byla taková rozpačitá, kdy se některé díly moc nepovedly. Ale v samém závěru se autorka vybičovala k tomu nejlepšímu a já opravdu smekám a tleskám. Byl to opravdu skvělý, emoční a čtenářský zážitek, který mohu všem jedině doporučit!

24.11.2023 5 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Tahle kniha je pro mě tedy velmi milým překvapením. Musím se přiznat, že jsem jí doma měla několik měsíců a když jsem se rozhodla, že ji konečně přečtu, nešla jsem do toho s velkým očekáváním. Jaké milé zjištění ale bylo, že to byl vlastně velmi fajnový a propracovaný thriller se zajímavou zápletkou. Autorce se velmi dobře dařilo vyprávění z více pohledů růžných postav. Do toho nám také vložila nějaké ty střípky z minulosti a vzniklo z toho celkem zajímavé dílo. Je jasný, že v porovnání s jinými autory to jisté mouchy mělo, ale já za sebe musím říci, že to bylo čtivé, svižné a i když jsem pachatele uhodla, i tak jsem si čtení moc užila. Pokud se dočkáme další knihy od autorky, určitě si ji ráda zase přečtu :-)

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Z počátku, když jsem knihu vzala do ruky to vypadalo, že to bude celkem klidná kniha. Postupně jsme se dostali do děje, seznámili jsme se s hlavními aktéry a příběh se začínal postupně rozvíjet. To co však následovalo po začtení, to pro mě bylo něco skvělého. Já jsem se tak neskutečně ponořila do děje, že jsem knihu nedokázala absolutně odložit. Kdybych měla čas a volno, přečetla bych ji na jeden zátah. Skvěle propracovaná zápletka, kdy ze začátku podezíráte úplně každého a samotné rozuzlení? Wow, prostě paráda. U Bryndzy se mi líbí, že nepotřebuje mít komplikované zápletky, ale všechno napíše s takovou lehkostí a svěžestí, že to prostě miluji. Je tedy fakt, že jednu hvězdičku musím ubrat za pár nejasností, které mi v knize neseděly a trošku chtěly dovysvětlit, ale jinak to byla jedna velká jízda. Určitě bych se nebránila dalším samostatným počinům, i když Erika je pořád jenom jedna :-)

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Velmi žhavý erotický román, kdy autorka do toho šlape naplno od samého začátku. Já musím ale říci, že jsem si čtení v rámci žánru užila na maximum. Logan i Evelyn mi byli hned od začátku sympatičtí a vytvořila jsem si k nim vztah. Co se týká dějové linky i ta tady byla v celku zajímavá, i když nějaké to klasické klišé se najde i tady :-) Každopádně co se týká erotických scén, ty byly napsány velmi dobře a chvílemi jsem si to nedokázala vlastně ani představit. A ono je to možná dobře, protože když bych to zvládla, tak bych se asi červenala ještě víc, než tomu bylo do teď :D No závěr knihy mě hodně překvapil, obzvlášť to, že to skončilo tak neurčitě a hlavně otevřeně! Takže jsem zvědavá, co nás čeká v dalším díle. Ale jako oddechové čtení mohu určitě doporučit, jen je třeba počítat s tím, že je to lehce pikantnější čtení :-)

31.10.2023 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Musím říci, že kniha Botanik se u mě řadí zatím na první místo z téhle série. Mě se strašně líbí, že autor sice nepíše knihy, u kterých by měl člověk tep až u stropu, ale i tak umí čtenáře vtáhnout do děje. Hodně to dělá i fakt, že každá kapitola je max na tři stránky a díky tomu vám kniha utíká neskutečnou rychlostí. Celá kniha je tak svižná, místy vtipná, a i když některé věci možná odhalíte i tak se budete zaručeně bavit. Po předchozím dílu jsem měla trošku obavy, zda autorovi už nedošla esa v rukávu, ale opět mě dokázal překvapit a já tleskám. Dvojice Tilly a Poe je nesourodá, absolutně k sobě nejdou, ale na druhou stranu se tak dokonale doplňují, že člověk by je chtěl hrozně rád potkat osobně. Moc se těším na další díly a jsem zvědavá, co si pro nás autor ještě nachystal :-)

31.10.2023 5 z 5

Skutečné zločiny na Plzeňsku Skutečné zločiny na Plzeňsku František Müller

V této knize vás čekají 4 případy, které otřásly Plzeňskem. Všechny případy jsou popsány podle skutečných událostí a díky kapitánovi Františkovi Müllerovi máte šanci nahlédnou pod jejich pokličku a zjistit, jak dlouho trvá dopadnout pachatele.

Každým případem nás kapitán Müller provede od samého začátku až do konce. Možná by se mohlo zdát, že kniha bude zdlouhavá a popisná, ale zdání klame. Autor knihy umí velmi poutavě vyprávět, řekne vše podstatné, ale na druhou stranu nezabíhá do zbytečných detailů a nenatahuje uměle příběh celé knihy. Velkým plusem je, že v knize jsou i autentické ukázky z výpovědí a tak máme šanci nahlédnout do hlavy nejen pachatelů, ale i samotných vyšetřovatelů.

Líbí se mi, že kniha boří i zaběhnuté mýty a krásně ukazuje, že ne všechno, co vidíme v televizi, je pravda. Mnohá fakta mě zde i překvapila a řekla bych, že jsem si zase o něco rozšířila obzory.

Knihu určitě doporučuji všem milovníkům true crime, protože tohle je neskutečná paráda. A hlavně je to opravdu napsáno podle skutečnosti, takže máme šanci vidět opravdovou práci policie a nejen vymyšlené příběhy, které mnohdy nemají hlavu ani patu. Velmi doufám, že se dočkáme i dalšího pokračování, protože by byla škoda, kdyby další případy zůstaly pouze v šuplíku pana Müllera.

A mimochodem, fotografie na konci každé kapitoly mě budou ještě nějakou chvíli strašit ve spaní. Dobrá práce!

29.10.2023 5 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Tak tohle byla jedna velká paráda a za mě musím říci, že se Dokonalá tma řadí na první místo z celé série. Autorka velmi mile překvapila, když nás tentokrát nechala hádat samotného pachatele. Celkové rozklíčování samotného případu bylo naprosto brilantní a já opravdu jásám. Tenhle díl měl všechno, co má správná detektivka mít. Skvělou zápletku, děj plný emocí i zvratů a dokonalé rozuzlení. Super, skvělý, tohle bylo prostě dokonalý!! Jen tedy musím říci, že autorka se rozhodla pěkně zamotat osudy hlavních i vedlejších hrdinů a mám takové tušení, že příští díl bude jedna velká emoční jízda. Takže nachystat kapesníky a hurá do zatím posledního pokračování.

28.10.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

První kniha ze žánru horor a za sebe musím říct, že to vůbec nebylo špatné. Je pravda, že pořád má člověk tendenci hledat nějaká racionální vysvětlení, proč se tak všechno děje, ale když se od tohoto dokážete odpoutat, je to parádně napsaná kniha. Autorka dokázala skvěle vykreslit prostředí a mě to dokonale pohltilo. Místy jsem měla husí kůži po celém těle a modlila se za všechny hlavní postavy, ať to dobře dopadne. Bylo skvělé, že příběh měl dvě dějové linky – jednu z minulosti a jednu z přítomnosti, takže jsme měli možnost objevovat tajemství ze dvou stran, což příběhu dodávalo čtivost a svižnost. Hvězdičku přeci jen ubírám za některé situace, které byly opravdu postavené na hlavu a nelogické. Ale celkově to byla opravdu dobrá kniha pro začátečníky v tomto žánru bych řekla, že je úplně ideální.

15.10.2023 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Za sebe se musím přiznat, že postava Davida mi úplně neskutečně přirostla k srdci. Líbí se mi styl jeho práce a tentokrát musím ocenit, že to nebylo tolik bezhlavé, jako tomu bylo v prvním díle. Je jasný, že pořád jsou chvíle, kdy má více štěstí než rozumu, ale to tak k těmto příběhům patří. Přeci nám hlavní postavu nezabijí hned v prvním díle, že? :-) Celkově je dějová linka dobře promyšlená, a i když jsem pachatele odhalila o něco dříve, vůbec mi to nevadilo. Moc se těším na další díly a doufám, že mě budou bavit stejně, jako první dva.

15.10.2023 5 z 5

Touha Touha Vi Keeland

Kniha Touha za mě byla velmi milé překvapení. Původně jsem očekávala sexem nabitý román, kdy dějová linka bude spíše upozaděna, ale to jsem se spletla. Autorka dala tentokrát větší prostor citům a emocím a ukázala nám, že ne vše se musí točit jen kolem postele. Samozřejmě i erotické scény zde dostanou prostor, ale celkově musím opravdu pochválit tu dějovou linku. A za sebe se přiznávám, že mě to i trošku dojalo! Od autorky jsem zatím četla jen Pozvánku, ale myslím, že se i do budoucna pustím do dalších knih, protože její styl psaní mi sedí.:-)

15.10.2023 4 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tedy já smekám klobouk a tleskám. Lisa Regan se po právu řadí mezi mé nejoblíbenější autory. Protože to, co dokázala napsat v tomto díle je úplně neuvěřitelné. Příběh mě neskutečně pohltil, užívala jsem si každou stránku a s napětím jsem očekávala, jak celá kniha dopadne. Josiina minulost je velmi bolavá, ale jsem ráda, že jsme dostali možnost se o všem dozvědět takto brzy a nemusíme čekat na další díly. Autorka umí psát svižně, ale zároveň klade velký důraz na detail a dává si záležet na tom, aby vše do sebe zapadlo do posledního kousíčku. Opravdu parádní díl a já se už nemůžu dočkat, až se pustím do čtvrtého pokračování této skvělé série! :-)

15.10.2023 5 z 5