Strom splněných přání ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Jane se podařilo prorazit jako investigativní novinářka. Její přítel Simon se ale nedokázal smířit s tím, že je úspěšná a práci se věnuje víc než jemu. Blížící se Vánoce jí jen připomínají, že zůstala úplně sama. Její šéfce je jasné, že by potřebovala změnit prostředí, a tak ji vyšle do Norska na cestu organizovanou pro zástupce tisku a blogery. Má napsat článek o tradici, která se váže k úniku norského krále před nacisty. Za to, že mu Anglie poskytla azyl, posílá Norsko každý rok vánoční strom do Londýna. Na Jane čekají fjordy, norská zima, luxusní hotely a skvělé jídlo. A také pár zajímavých mužů, jeden starý příběh a rada: Když vás potká láska, chytněte ji a pevně držte!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461759/big_decembrovy-dar-sdp-461759.png 3.881
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: (ekniha), Cosmopolis
Originální název:

A Gift in December, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Strom splněných přání

alzbeta4340
11. září

Příjemný, jemně romantický příběh z předvánočního Norska. Hezky se četl. Pokud máte náladu na tento typ čtení, můžu určitě doporučit.

Blaufik
30. srpna

Strom splněných přání je poměrně příjemnou romancí, u které si čtenář hezky odpočine a dokáže se naladit na vánoční atmosféru nejen díky prostředí zasněženého Norska. Myslím, že jeho přečtení rozhodně nebudete litovat.


jana79
14. července

Hezká oddechovka na jedno odpoledne. Sice velmi rychle začnete tušit, jak to dopadne, ale to nevadí. Už podle obálky, která je krásná, neočekáváte nějaký složitý příběh. Ale mě se líbila, bylo to hezké počtení. Za mě na odpolední relax ideální

ZapisnikTerky
02. února

Pěkné čtení takhle v zimě po Vánocích. Kniha mě ale nijak zvlášť nenadchla ani neurazila. Více informací v mé recenzi :).

akinomV
26. ledna

Moc příjemná romantika, která se navíc trefila i do počasí, které teď máme. Hlavní hrdinka byla sympatická a prostředí Norska krásné. Navíc se mi líbila ta troška historie spojená s vánočním stromem.

Mojepočteníčko
25. ledna

(+ SPOILER) Před Vánoci všichni toužíme po odpočinku a k tomu mnohdy směřuje i výběr knih ke čtení. Na tuto novinku nás nalákala Janička s týmu nakladatelství Grada a následně bylo uspořádáno společné čtení. Já osobně tuto formu vítám, protože díky ní můžete poznat spoustu dalších lidí, kteří milují knihy stejně jako vy. Navíc je mnohdy velmi úsměvné, jak se jednotlivá hodnocení liší. A nyní už se pojďme společně podívat na to, o čem tato kniha je a jak moc se mi líbila...

Příběh vypráví o novinářce Jane, která po neúspěšné vztahu prakticky zanevře na Vánoce a veškerý mumraj, který se kolem nich každoročně odvíjí. Její šéfka ji za odměnu vyšle na pracovní cestu do Norska. Jejím úkolem je sepsat reportáž o kácení vánočního stromu, který následně poputuje do Anglie jako poděkování za pomoc v době druhé světové války. Její kamarádka ji nabádá, aby si cestu maximálně užila. Což v podstatě znamená užít si všeho, co jí cesta nabídne, nahodilého románku nevyjímaje. Mimo Jane odjíždí do Norska i velmi pestrá skupinka reportérů a bloggerů. Hlavní hrdinka tedy rozhodně nebude mít nouzi o zajímavá setkání.

Upřímně? Já ty "romanťárny" moc nemusím. Romantika v knihách mě neodrazuje, ale potřebuju v ní vidět nějakou přidanou hodnotu. Špetku něčeho navíc, jak s oblibou říkávám. Nicméně ano, přiznávám, tenhle příběh se mi vyloženě trefil do nálady a dění v něm mě kupodivu nerozčilovalo. Vlastně jsem si ho hezky užila.
Moc se mi líbily pasáže, které se odehrávaly přímo v Norsku, protože autorka skvěle zachytila tamní atmosféru. Ať už se jednalo o cestu přírodou, průběh ranního rybolovu, večeře, při kterých se podávaly norské speciality nebo dění odehrávající se v prostorách hotelů. Zimu z duše nenávidím, ale na cestu do Norska bych si v tu chvíli nejraději zabalila ihned.
Knížka se čte velmi dobře a částečně se odehrává ve dvou dějových liniích. Nemůžu však tvrdit, že bych z celkového obsahu či zápletky byla úplně paf. Taky mě mnohdy rozčilovalo myšlení a zároveň jednání hlavní hrdinky. Ale předpokládám, že tomu tak mělo být, aby ji vývoj událostí přivedl na tu správnou životní cestu.

Pokud budete příští rok hledat vánočně laděnou, oddechovou a čtenářsky nenáročnou knížku, pak vám Strom splněných přání mohu jenom doporučit.

Peťkaaa
16. ledna

Jane, která se snaží dostat z nevydařeného vztahu, posílá její nadřízená na pracovní cestu do Norska. Během této cesty má Jane za úkol napsat článek o kácení vánočního stromu.

Strom splněných přání je příjemně laděná vánoční kniha s předvídatelným dějem. I přestože od začátku víte, kam příběh směřuje a jak to celé dopadne, kniha Vám navodí příjemnou vánoční atmosféru. Mě pomohla dostat se aspoň trochu do vánoční nálady, protože tenhle rok je velká katastrofa a všechno je takové podivné – však to všichni moc dobře víme. Vzhledem k tomu, že děj není nikterak složitý, čte se kniha lehce a svižně, navíc se nejedná o žádnou bichli. Kniha má příjemných necelých 280 stran, takže je to ideální odpočinkové čtení na jedno nebo dvě odpoledne.

Zasazení děje do Norska byl moc dobrý nápad. Příjemně to ozvláštnilo příběh, který jinak ničím zvláštní nebyl. Dalším plusem byl příběh z minulosti související s druhou světovou válkou – příběh Thomase a Marit. Tahle vedlejší dějová linka mě na celé knize bavila nejvíc a je škoda, že nedostala více prostoru.

Co se týká postav, hlavní hrdinka mě ničím nezaujala. Přišla mi jako taková ta typická hrdinka z romantických knížek, kterých je všude plno. Taky proto čtu romány jen výjimečně (například o Vánocích). Vedlejší postavy byly taky docela nevýrazné, abych pravdu řekla na většinu jmen si už ani nevzpomínám, a to jsem knihu dočetla před dvěma dny. Takže asi tolik k jejich nevýraznosti.

Co dodat závěrem? Jistě, jedná se o knihu, na kterou si po chvíli ani nevzpomenete, ale jako vánoční čtení Strom splněných přání určitě neurazí.

foxi_ii
15. ledna

Strom splněných přání je romantický příběh, který je propletený historickou linkou, tehdy začínající války. Musím říct už teď, že ta mi příběh v knize trošku zachraňovala. Budu se tu opakovat, protože už u jedné knihy co tu mám jsem říkala, že zde najdeme klišé příběh, ale tady mi už na začátku, bylo líto jak je právě na tu onu knihu příběh i podobný. Jedná se o Kavárnu v Kodani.
A bohužel jsem pozorovala další podobnosti, né jen již zmíněný začátek.
Děj za mě byl docela předvídatelný a onen milý, se kterým má naše hlavní hrdinka najít štěstí, no.. zkrátka a dobře, jen jak se tu objevil, hned mi to bylo jasné, škoda. Protože si myslím, že by kniha nemusela být vůbec špatná a vlastně ani nechci tvrdit, že byla, ale nezaujala mě a znovu bych si ji nepřečetla, a kdyby mělo být pokračování, jako například právě u Kavárny, tak bych po něm už nesáhla.
Můžete si třeba myslet, ale tak co chceš po oddechově vyhlížející knize? Myslím si, že i ta romanťárna může být "prostě" více zajímavá. Je toho více a více, ale vše dopovím ve videu jako vždy. Nebojte už si před ten foťák sednu.
Tahle kniha ale určitě je pro láskomily, co se těchto příběhů nemohou nabažit.

1