DejnaDee DejnaDee komentáře u knih

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Knížka, kterou jsem četla jako náctiletá a zanechala ve mě velké emoce. Miluji psy a zvířata vůbec a tak jsem Lassii moc fandila aby to vše dokázala. Nádherné čtení a krásně popsaný příběh nezměrné psí věrnosti a lásky ke svému pánovi. Knížku mi doporučila má maminka a já jí zase doporučím své dceři.

25.06.2014 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Tento příběh má všechny atributy a kouzla nadprůměrné detektivky.

21.03.2014 5 z 5

Naprosto úchvatné čtení. Krásné, podnětné, dojímavé a k zamyšlení. Svou lehkostí a pohodou, úsměvným pohledem na život pohladí po duši.

05.03.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Po první knize - Žena v kleci jsem okamžitě sáhla i po tomto kriminálním románu. Zabijáci mají strhující děj, oddělení Q a trojice různorodých vyšetřovatelů je naprosto okouzlující. Četla jsem to jedním dechem a musím přiznat, že mě až mrazilo k jaké ďábelskosti a nelidství jsou někteří jedinci schopni přistoupit.

05.03.2014 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

S obrovským očekáváním jsem se do knihy pustila, ale v první třetině knihy mě příběh dvou bratrů moc neoslovil, nebyla jsem schopna se do příběhu začíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Bylo to drsné až šílené čeho všeho byli bratři schopni.

03.05.2021 3 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

To byla nádhera, to pohladilo po duši. Překrásně líbezně napsané moc pěkně povyprávněné s obrovskou dávkou životní moudrosti, velkorysosti a neutuchajícího optimismu. Sny by si člověk měl plnit a nejen o Vánocích.

12.02.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První kniha od Patrika Hartla, kterou jsem četla a za mě byla moc pěkná, krásně a poutavě napsaná svým způsobem i napínavá jak příběhy čtyř kamarádů dopadnou. Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

05.02.2019 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Pohodička ke kafíčku a k pousmání, bylo to přijemné čtení, které dokázalo odreagovat od starostí všedních dnů.

11.10.2018 3 z 5

Ze zápisníku námořníka Ze zápisníku námořníka Kateřina Doležalová

Mě byla kniha doporučena také autorkou. Musím říci, že knížka je skvělá oddechovka, která pohladí svým humorem a osobitým rukopisem. Mě osobně čtení velmi bavilo. Snad jen jednu malou výtku, protože nejsem tak zběhlá v jazyce anglickém, musela jsem si některé anglické věty hledat pod textem, což bylo dosti nepraktické. Ale jinak opravdu dobrá oddechovka na dovolenou.

09.08.2017 4 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Povídky jsem nečetla od svých studentských let, ale naprosto mě nadchly. Bavily mě, děj v nich byl poutavý i napínavý, leckdy i k zamyšlení. Bylo to příjemné a originální počteníčko.

08.12.2016 5 z 5

Skála Skála Peter May

Chvílemi jsem přemýšlela zdali je tato kniha vůbec detektivka. Rozvláčné a mnohdy i zbytečné a hlavně zdlouhavé a nezajímavé popisování dětství hlavního hrdiny - policejního detektiva Fina Macleoda mě přišlo nudné a vytrhující z hlavního záměru detektivky a tím mělo jednoznačně být sledování a vyřešení zločinu.

12.11.2015 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Námět vskutku originální, postavy a jejich životy byly vykresleny zajímavě, Děj byl čtivě a napínavě napsán. Začátek se sice rozjížděl pomaleji, ale pak to dostalo grády a mělo to spád. Rozuzlení bylo svým způsobem šokující, ale dokonalé.

16.10.2015 4 z 5

Kniha byla čtivá, krásně napsaná a její děj probíhal ve dovu liniích. První linie současná byla svým způsobem zajímavá, poutavá, vtipná až úsměvná i napínavá zároveň, ale místy mírně přehnaná. Linie druhá byla historická a ta pro mne byla nudná, občas sice i k pousmání, ale jinak hodně přehnaná. Závěr měl spád, byl svižný a veselý s dobrým koncem pro všechny aktéry. Dovolím si jen jednu poznámku, nelze si nevšimnout jisté podobnosti s knihami od Arta Paasilinny.

13.08.2014 3 z 5

Vrahův žold Vrahův žold Ed McBain

Ed McBain je poutavý vyprávěč. Jeho 87. revír s Carellou a spol. jsou skvělé detektivky, prostě taková ta klasika, která Vás vždy přiková do křesla a Vy čtete jedním dechem.

09.04.2014 4 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Mé první setkání s autorem. Zpočátku mi trvalo než jsem se do knížky začetla, ale pak to nemělo chybu. Je to naprosto pohodové čtení s nádherně vylíčeným popisem života v drsné, ale krásné finské přírodě.

04.03.2014 5 z 5

Jsi můj král (dvojkniha 1. a 2. díl) Jsi můj král (dvojkniha 1. a 2. díl) Jan Bauer

Karla IV. císaře římského a krále českého, ctím jako slavnou historickou postavu a největší osobnost českých dějin. Ó jak my bychom ho v těchto dnech v našem českém státě potřebovali! Proto jsem se zájmem začala číst knihu o jeho začátcích coby patnáctiletého klučiny až do jeho zvolení císařem římským. Co k románu říci. Smyšlenky jak určité věci mohly a nemusely být, ve mě zanechaly rozpaky a tak jsem z knihy spíše rozladěná nežli naladěná. Každopádně pokud hledáte historický příběh, kniha je velice čtivá a poutavá místy i napínavá, tak se vám bude příběh o Karlu IV. a jeho tajemném dominikánském mnichovi a papežském agentovi Pavlovi určitě líbit.

14.05.2021 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala. Dílo originální myšlenkou a podáním. Skvěle napsané, opět neskutečně napínavé a poutavé, hravé i šokující zároveň. Přesto musím podotknout, že mě tam něco (nedokážu však úplně vyjádřit co přesně, možná úsudky a myšlení 11 letých dětí ), tak úplně nesedělo, ale to jsou pouze mé pocity. Přesto si tato kniha zaslouží 4 hvězdičky.

20.04.2017 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Bravurní česká detektivka. Nemám co vytknout, nic mě tam nechybělo, nic tam nebylo navíc. Četlo se to jedním dechem. Bylo to velmi poutavé, svižné, napínavé. Děj měl spád od začátku až do konce a já se ani na chvíli nenudila.

08.12.2016 5 z 5

Připravena zemřít Připravena zemřít Lisa Jackson

Pro mě první knížka od této autorky a asi zrovna ne ta jedna z těch lepších. Nemám ráda detektivky, které v podstatě detektivkami ani nejsou. Pro mne to bylo nudné vyprávnění osudů mnoha lidí, ve kterých jsem se ztrácela a mnohdy ani nechápala co, kdo, jak a proč. Škoda, téma dobré, ale jinak me to zvlášť neoslovilo.

22.09.2016 2 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Za mně jasných 5 hvězdiček. Mělo to grády, mělo to napětí i lásku. Mělo to správnou dávku adrenalinu.

24.05.2016 5 z 5