DeDe DeDe komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Strhující, děsivá, nadčasová... Úžasná kniha. Měla jsem husí kůži až ve vlasech. Tato kniha by neměla chybět v žádné knihovně.

Osvícení Osvícení Stephen King

Parádní kniha. U čtení jsem zapomínala i dýchat:-) Děj mě naprosto pohltil. Je to skvělá strašidlárna k čaji a sušenkám:-) Knížku vřele doporučuji. Od přečetní mám ale celkem respekt z živých plotů:-D

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Pro mě byl tenhle román fantastickým zážitkem. Uplně mne vytrhl z reality, hned jsem se začetla. Právě pojetí autora mi přišlo neotřelé a originální, ale rozhodně ne nudné. Všechny tři části mne okouzlily a hvězdiček bych dala klidně šest!:-)

19.09.2011 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak nevím...nějak jsem si nedokázala zvyknout na způsob, jakým je kniha napsána. Velice stručné věty, slabé vykreslení situací i hlubší popis postav..
Často jsem přemýšlela, jestli to není třeba i špatným překladem, neboť Sapkowski mi byl nejednou vřele doporučován.
Že se autor inspiroval v říši pohádek mi vůbec nevadí. Fantasy prostředí elfů, druidů a mágů se mi moc líbí. Bohužel mi ale ani jeden z hrdinů nestačil přirůst k srdci. Ani po přečtení celé knihy nemám pocit, že bych znala Geralta lépe než na začátku.
Přiznám se, že vysoké hodnocení knihy mě překvapilo. Časem si zkusím přečíst další část a třeba změním názor:-)

17.01.2013 3 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Já jsem byla knihou nadšena. Před lety to byla moje druhotina od Marqueze. Přečetla jsem ji hned po Sto roků samoty a rozhodně jsem nebyla zklamaná. Nepřikláním se k názoru, že je to přeceňovaný autor.

15.09.2011 5 z 5

Když jsem začala číst tuto knihu, pochopila jsem, že se nedokážu odtrhnout. Okamžitě jsem si zařídila dovolenou, obsadila jsem gauč a četla a četla. Uplná magická přitažlivost to byla. A za tu vybranou dovolenou to rozhodně stálo. Prožila jsem tolik dobrodružství v Egyptě a ještě jsem ušetřila za letenku:-) Tato kniha patří mezi moje nejoblíbenější. Bez ní by moje knihovna nebyla úplná.

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Pět hvězdiček je málo! Když STO roků samoty, tak také sto hvězdiček:-) Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším. Četla jsem jedním dechem a s poslední stránkou se mi těžko opuštělo Macondo... Vřele doporučuji!

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Vynikající kniha. Považuju ji za jednu z nejlepších Kingovin. Našla jsem si tam vše, co v dobré knížce nutně potřebuji:-) Dokonce i film mě nadchl a to se mi po přečtení knihy často nestává. Doporučuji.

Dům o tisíci patrech Dům o tisíci patrech Jan Weiss

Zimmicz to vyjádřil přesně. Nezbývá mi, než souhlasit:-)

20.09.2011 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jením slovem - strhující.

19.09.2011 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Ne, tohle byl opravdu přehmat. Kniha se mi nelíbila vůbec, pro mě je to prostě brak a vzalo mi to veškerou chuť k přečtení jiného díla B. Nesvadbové.

15.09.2011 odpad!

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Zřejmě jsem po knihách tohoto autora sáhla vždy ve správném období, neboť mne vždy zaujaly. I tentokrát tomu tak bylo a já si opravdu užila celé putování hlavního hrdiny:-) Mé prvotní obavy, že se kniha bude věnovat duchovním tématům, která mi nebudou blízká se nepotvridly. Naopak jsem v průběhu čtení narazila na spoustu zajímavých myšlenek. Netvrdím, že se všemi jsem se ztotožnila, ale rozhodně mne donutily popřemýšlet. Coelho je zajímavý člověk a já si tedy rozhodně přečtu další jeho díla.

18.10.2011 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Ano, povídka s názvem Prám je opravdu děsivá. Je skvěle napsaná od začátku až do konce a člověku běhá mráz po zádech. Prostě paráda:-)
Zkratka paní Toddové se mi také moc líbila a ve sbírce Mlha, kterou právě čtu, jsem si ji znovu s chutí přečetla. Možná byla pro někoho málo "krvavá", ale na mě ten nápad o cestování jinou dimenzí udělal dojem. Nečtu Kinga kvůli krvákům, ale kvůli jeho neuvěřitelné fantazii a umění vtáhnout do děje.
Největším mým favoritem byla ovšem Úžina. To jsem zamáčkla i slzu...:-)

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Kdysi dávno, za devatero horami, když jsem byla ještě žákyní základní školy, byla tato kniha mojí prví Kingovkou. A do to doby (ani od té doby) jsem lepší pohádku snad nečetla. King se stal mým favoritem, ačkoliv jsem brzy zjistila, že další knihu už tak pohádkové nejsou:-)

Kronika ohlášené smrti Kronika ohlášené smrti Gabriel García Márquez

Originální pojetí, tleskám. Opět jsem se utvrdila, že knihy Márqueze jsou na čestné polici v mé knihovně oprávněně.

15.09.2011 5 z 5

Farářova dcera Farářova dcera George Orwell (p)

Touto knihou mne Orwell opět nadchl a stal se tak mým srdcovým autorem. Čte se sama - doporučuji.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Dávám 5/5, neboť většinu z těchto povídek si přečtu velmi ráda znovu. U Římsy jsem měla závratě, Náklaďáky mě rychle vtáhly do děje, při čtení Trávníkáře jsem si říkala "bože, ten King je magor, jak tohle vymyslel?" :-) Nejvíc jsem si ale užila Bojiště, Nekuřáky a Jsem brána. Perfektní knížka na zimní večery! Obvykle povídkám moc nefandím, ale nepřečíst Noční směnu by byla škoda.