dearkiki dearkiki komentáře u knih

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tenhle díl byl zatím ze všech nejlepší. Skvěle napsáno! Všechny nitky osudů jednotlivých postav se odvíjejí samostatně a pak se různě proplétají. A přitom jsou všechny stejně zajímavé a napínavé. Nemůžu se dočkat, až se dozvím, jak to vše bude pokračovat.

17.02.2013 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Nádherné pokračování ságy! Skvěle napsané, i když se stále moc neorientuji ve všech těch jménech - například účastníků sněmu čarodějů. Války, spiknutí, zrady... Ciri si tentokrát rozhodně zažila své a všechny nástrahy zdolala. Těším se na pokračování a jen doufám, že v příštím díle uvidím častěji Geralta.

28.01.2013 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Druhý díl je o něco akčnější a zábavnější. Dějí se věci, které jsou občas tak trochu postavené na hlavu, ale má to spád. Eddie i Odetta - Detta ožvili jednotvárnost Pistolníkova světa. Legrační, ale nebezpeční humroidi, kteří se neustále vyptávají, byli skvělí. Super nápad! Ovšem nevím, zda jsem porozumněla, co se vlastně na konci knihy přihodilo. Zápas a náhlé objevení Susannah - té "třetí", mne zmátlo. A nemůžu se jich pořád dopočítat. :-) Ta matematika...

28.01.2013 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Další úžasná kniha o Zaklínači. Ciri je hlavní postavou této části a Geralt se trochu drží zpátky, ale stejně jako dvě povídkové knihy předtím, mne tato nadchla. Těším se, až se začtu do dalšího dílu. Jen té politiky tam bylo možná zbytečně mnoho. Aby se čtenář vyznal v té záplavě jmen všech zemí, panovníků, čarodějů, špehů, atd., vychrlených v posledních kapitolách, musel by si asi dělat během čtení poznámnky. Na konci jsem se v tom prostě ztratila, ale myslím, že tyhle detaily nejsou až tak důležité. Hlavní dějová linka je totiž celkem jasná.

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Knihy o Zaklínači jsem si zamilovala od prvního okamžiku. Druhý díl sice není tak skvělý jako první, ale jsou tam opět nádherné povídky. Meč osudu, Hranice možností a Trochu se obětovat jsou mé nejmilejší. Teď jsem se pustila do celé ságy a jsem ráda, že jsem si přečetla i obě knihy povídek. Osvětluje to mnohé události v další knize.

Pistolník Pistolník Stephen King

Skvělá kniha. I když po tom, co jsem začala číst další díl, vím, že je to jen skromný začátek, Pistolník mne bavil. Je to přesně ten typ literatury, který mám ráda. Syrová krajina, poušť, podivní osadníci, tajemný muž v černém,... Moc se toho sice v tomto díle nevyjasní, ale to mi vůbec nevadí. Nějaká vysvětlování by v tuhle chvíli jen kazila atmosféru prvního dílu. Kromě toho, mne kniha náležitě "navnadila" na další díly.

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

Velmi trefná a vtipná knížečka o našich miláčcích. Pobavila jsem se a dozvěděla spoustu zajímavostí. :-)

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Kniha mě chytla hned od prvních stránek a nepustila. Moc se mi líbil nápad použít příslušně upravené klasické pohádky a začlenit je do Zaklínačova světa. Bylo to čtivé a vtipné. Díky uživatelům Databáze za skvělý tip. Bavila jsem se a už se nemůžu dočkat, až se začtu do dalšího dílu.

12.12.2012 5 z 5

Dobrodružství Miguela Littína v Chile Dobrodružství Miguela Littína v Chile Gabriel García Márquez

Asi to nebude úplně typická Marquézova kniha, ale je první, ke které jsem se dostala. Nijak zvlášť mne sice neokouzlila, ale to se snad ani od takovéhoto "dokumentárního" dílka nečeká. Velmi ráda jsem sledovala příběh chilského režiséra, emigranta ve své vlastní zemi, a ani nedýchala, kdykoli mu hrozilo prozrazení a zatčení. Přípravy a konspirační plány často přišly na zmar, když nabyly vrchu vzpomínky a stesk po domově. Hodnotím vysoko, i když na plný počet hvězdiček tomu něco chybí.

27.11.2012 4 z 5

Stigmata duše Reinkarnační román Stigmata duše Reinkarnační román Markéta Pilzová

Všechny knihy této autorky ve mně vzbuzují silnou odezvu. I tato mne zanechala v slzách. Neskutečně skutečný příběh ženy, která jen hledala pomoc a našla svou zkázu. Minulý život se prolíná se současným a ona již neví, kým vlastně je. S některými věcmi je snad lépe si nezačínat, pokud nejste dost silní, abyste unesli velikost poznání.

19.11.2012 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Kniha se četla dobře, až na kapitolu o původu trifidů. Tu jsem měla sto chutí přeskočit, ale vydržela jsem. Možná jsem od toho čekala příliš, vzhledem k umístění mezi nejlépe hodnocenými knihami, ale moje očekávání se nesplnila. Myslím, že postavy nejsou dobře vykreslené, autor si s nimi moc práce nedal. Na druhou stranu musím pochválit námět. Kniha určitě donutí čtenáře přemýšlet, představovat si, jak by jednal on sám, porovnávat nejrůznější způsoby přežití v novém světě... a uvědomit si, na čem vlastně v životě opravdu záleží.

09.11.2012 3 z 5

Natálie není sama Natálie není sama Zuzana Nováková (p)

Tak tahle knížka byla první, kterou jsem si přečetla úplně sama. Čas od času si na ni vzpomenu a znovu ji prolistuji. Ilustrace jsou moc pěkné, příběh nenudí a myslím, že mnoho dětí osloví - zvláště ty, kterým do rodiny přibude malý bráška nebo sestřička a cítí se najednou samy.

07.11.2012 5 z 5

Stín katedrály Stín katedrály Miloš Urban

Dávám pět hvězdiček. Možná to nebylo úplně dokonalé, konec trochu uspěchaný a místy jsem se ztrácela v záplavě jmen a postav, ALE atmosféra mně naprosto uchvátila. Knihu jsem každý večer zavírala jen s velkou lítostí a následující den se k ní dychtivě vracela. Na rozdíl od ostatních komentátorů jsem nebyla závěrečným vývojem překvapená - ani příjemně, ani nepříjemně. Nebylo pro mne vůbec podstatné, kdo stál za těmi zvláštními událostmi, které se kolem katedrály odehrávaly. Nebrala jsem toto čtení jako detektivku, ale spíš jako výpověď o nekontrolovatelné vášni, která se stává nebezpečnou posedlostí. Posedlostí, která ničí životy všech okolo. Může tento příběh sloužit jako varování?
Snad.
Magické prostředí katedrály, odkazy na Fulcanelliho proslulou knihu, podivné úkazy a tak trochu záhadná hlavní postava tvoří společně nebezpečnou směs, která čtenáře dokáže přitáhnout ke knize jako magnet.
Myslím, že jsem ji nečetla naposled.

30.10.2012 5 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Blaze byla moje první kniha tohoto autora a určitě ne poslední.

Blaze dostal od svého tvůrce opravdu nevděčnou úlohu. Jeho strašné dětství mu nikdo nemůže závidět. Vlastně není divu, že se dal na špatnou cestu. Jakkoli s ním život zametá, Blaze si přesto uchovává v srdci tu trochu soucitu a lásky a pod jeho slupkou "blba" občas probleskne jiskřička ubitého intelektu. Myslím, že není nic smutnějšího než vidět ten zničený talent, uvědomit si, co by všechno mohlo být, kdyby...

Knihu doporučuji k přečtení. Přesto do pěti hvězdiček tam ještě něco malého chybí.

22.10.2012 4 z 5

Vaše kotě Vaše kotě Brigitte Eilert-Overbeck

Jakožto začátečníkovi mi knížka velmi pomohla připravit se na své první koťátko. Nastudovala jsem si ji ještě dřív, než jsem si ho přinesla domů. Kromě základních informací o vybavení, stravování a výchově jsem zde našla i jakýsi velmi užitečný návod, jak rozumět "kočičí řeči". Signály, které nám kočka dává a které správně přečteme, pomůžou vybudovat ten správný vztah s vašim mazlíčkem. Určitě se vyhnete mnoha nedorozuměním (... a také několika škrábancům). Pro začátečníky knížku doporučuji.

21.09.2012 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha doslova nabitá podněty k zamyšlení o falešné nadřazenosti, předsudcích a individuálním pojetí hodnot. Upřímný, trochu naivní a zatím nepokřivený pohled malého děvčátka se střetává s tvrdou realitou života tehdejší společnosti. Nutí nás zamyslet se sami nad sebou a zjistit, kde stojíme my. Tenhle příběh je bohužel aktuální v každé době, i když se postavy mění.

24.05.2012 4 z 5

Smrt morčete Smrt morčete Ladislav Fuks

Tuhle knížku jsem měla dlouho připravenou, ale nechtělo se mi do ní. Jsem ráda, že jsem překonala svou nechuť k povídkám a konečně ji přečetla. Povídky mne nadchly, stejně jako ostatní Fuksovy knihy. Vřele doporučuji.

15.05.2012 5 z 5

Ropuší kletba Ropuší kletba Gustav Meyrink (p)

Jako vždy perfektní! Meyrink nikdy nezklame.

15.05.2012 5 z 5

Forenzní metody vyšetřování Forenzní metody vyšetřování Zakaria Erzinçlioglu

Zajímavě a čtivě pojaté. Mohu doporučit všem, koho tématika zajímá. Nejde sice moc do hloubky, ale pro všeobecný přehled o všech disciplínách forenzní vědy je kniha ideální.

29.04.2012 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Docela příjemné čtení, ale čekala jsem od toho možná trochu víc.

29.01.2012 4 z 5