Centurion.d Centurion.d komentáře u knih

Thrawn: Velezrada Thrawn: Velezrada Timothy Zahn

Čtivé a zábavné. Thrawn jak má být - jeho linka se mi zdála lepší než ty, v nichž nevystupoval. Každopádně lepší než předchozí díl, ale horší než první. Přesto vřele doporučuji, protože v SW universa tato postava rozhodně vyniká.

01.07.2023 4 z 5

Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Malý Gatsby a Carmen z Chodoriva Michal Viewegh

Kniha se mi do rukou dostala náhodou, protože bych si ji asi nikdy nekoupil, takže zapůjčení a přečtení během odpoledne mi stačilo k zjištění, že autor píše stále stejně.

Kniha se nijak výrazně nevymyká jeho předchozí tvorbě, zkrátka pokračování nejspíš notně upraveného životopisu či popisu vlastního života, jak jej autor vnímá.

27.06.2023 2 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Poslouchal jsem audio verzi. Popisy historických památek a postav z pražské historie byly zajímavé (pokud tedy šlo o fakta), samotný příběh mě nijak moc nezaujal a měl jsem co dělat, abych to doposlouchal. Závěr můj názor také nijak nezměnil.

22.06.2023 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaný a čtivý příběh, rozhodně uvěřitelný, a věřím že autorce se podařilo vystihnout atmosféru té doby.
Podle většiny ohlasů, recenzí a komentářů jsem čekal asi něco víc.

22.06.2023 3 z 5

Loď duchů Loď duchů Clive Cussler

Perfektní slušně akční příběh, skvěle napsaný a čtivý.

31.05.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Pěkně napsaný a čtivý příběh, i když závěrečné odhalení pachatele se mi zdálo takové poirotovske, kdy nám vše v poslední části Cormoran musel osvětlit, jinak bychom na to asi ani z mini náznaků v textu nejspíš sami nemohli přijít. Na to ze zpočátku je vše hodně popsané, v závěru autorka nechá některé postavy dělat něco, co nám kvůli finálnímu odhalení neprozradi, takže z toho vznikne poirotovske či holmesovske zázračné odhalení. Přesto je to dobré počtení.

19.03.2023 4 z 5

Thrawn Thrawn Timothy Zahn

Perfektní příběh o Thrawnovi, nejspíš jedné z nejzajímavějších postav SW.
Zahn psát umí a z jeho SW tvorby není snad žádná kniha slabá, proste super. Vřele doporučuji a těším se na další díly série.

18.02.2023 5 z 5

Úklady vrtkavé štěstěny Úklady vrtkavé štěstěny Roy Thomas

Další tři pěkně kreslené příběhy do Conanova universa. Nelze než doporučit.

17.02.2023 5 z 5

Rychlé šípy (33 nových příběhů, zajímavostí a kuriozit, objevů velké poznávací hry) Rychlé šípy (33 nových příběhů, zajímavostí a kuriozit, objevů velké poznávací hry) Slavomil Janov

Hezký počin pro fanoušky RŠ. Kresba velice podobná původnímu ztvárnění, takže plus. Bohužel kamenem úrazu jsou příběhy - ty delší vicestránkové jsou o poznání lepší než ty krátké, které jsou dost o ničem a bez nějaké hloubky a pointy. Celkově se to bohužel neblíží ke kvalitě původní tvorby.

22.01.2023 3 z 5

Conan nelítostný Conan nelítostný Thorleif Larssen (p)

Velice zdařile napsané a čtivé Conanovo dobrodružství. Nebojím se říct, že příběh byl propracovanější a kvalitnější než většina původní tvorby. Velice zdařilé rozšíření Conanova univerza :)

10.01.2023 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Zajímavý a neotřelý příběh o únosech dívek, jejich věznění a vraždění, popsaný bez jakýchkoliv brutálních a krvavých detailů, kdy autorka nechává celou tu hrůzu na čtenáři, aby si ji domyslel. Takže kniha spíše pro ženy nebo čtenáře, kteří nemají rádi krváky ve stylu Chrise Cartere, takže nic pro mě.
Četlo se to docela dobře, bylo to uvěřitelné, ale závěr byl zklamáním a bez nějakého wow efektu. Moc mi neseděl autorčin styl psaní.

20.11.2022 3 z 5

Vymazlené vraždy Vymazlené vraždy Milan Skála

Útlá knížka, sestavená ze tří vymazlených vražd, kterou přečtěte během chvilky.
Jak už bylo někým zmíněno, jedná se o detektivky ve stylu Columba, kdy hlavní hrdina detektiv víceméně zná podezřelého a snaží se mu rozbít jeho umně vykonstruované alibi.
A ve všech třech případech jsou vraždy hodně promyšlené, na můj vkus a s ohledem na české prostředí až přespříliš složité a překombinované a tím pádem strašně moc popisné. Některé provedení až moc neuvěřitelné.
První vražda je pak vyřešena díky až moc nereálné a neuvěřitelné náhodě, další dvě díky extchyni detektiva, která vi víc jak Sherlock Holmes.
Styl vyprávění a vlastně ani samotný děj mě příliš nezaujal a občas nudil. Přesto věřím ze si kniha své čtenáře najde.

08.11.2022 3 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Opět perfektně napsané a čtivé. Oproti předchozím knihám novy druh sériového vraha. Pěkný i když ve finále, pokud si hrdinu chcete ponechat pro další knihy, předvídatelný konec. Nicméně Carter proste umí!!!!

03.11.2022 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Opět skvěle a napínavě napsané pokračování, ve kterém se objeví z předchozí knihy avizovaný brutální sériový vrah a Robertův známý Lucien Folter, který se jde detektivovi mstít za to, že ho polapil v knize Zloba.
Kniha se čte jedním dechem a vřele ji doporučuji. Carter prostě umí a po každé přečtené knize si přeji, abych své knihy uměl psát jako on :)

23.10.2022 5 z 5

Kosti obrů Kosti obrů Mike Mignola

Perfektní kresba a pěkný příběh, který se tentokrat točí kolem Thora, obrů a severské mytologie.

20.10.2022 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Opět velmi dobře napsané a napínavé pokračování série. Další brutální sériový vrah, kterého musí hrdinové pomoci vypátrat FBI. Uvěřitelné pomalé vyšetřování z mého pohledu v závěru trochu kazí nečekaně rychlé rozuzlení. Každopádně závěrečná kapitola nažhaví na četbu další knihy :)

08.10.2022 5 z 5

Kronika volného pádu Kronika volného pádu Martin Goffa

Jako všechny knihy Martina Goffy velice pěkně napsané a čtivé.
Skvěle popsaná kronika pandemie a strhující uvěřitelný příběh hlavního hrdiny, se kterým se osud nemazlil. Při čtení některých pasáží člověku opravdu zatrne.
Perfektní.

06.10.2022 5 z 5

Dokonalé propojení Dokonalé propojení Jana Jánská

Perfektně vymyšlený a zamotaný příběh, uvěřitelné postavy, jejich problémy a motivace. Kniha se čte jedním dechem. Vřele doporučuji a těším se na další knihy.

29.09.2022 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Dobře napsané a čtivé, i když skoro neuvěřitelné, že by si někdo tohle všechno nechal líbit a dobrovolně takto trpěl. Nicméně nejspíš podle vlastních zážitků autorky, když víme jak dopadla, a je to poslední kniha vydaná za jejího života.

07.08.2022 4 z 5

Ashley Bellová Ashley Bellová Dean Koontz

Docela zajímavý a čtivý příběh s velkou dávkou mysteriózního děje, který zpočátku vůbec nečekáte. Že se nejedná obyčejný thriller na vás vyskočí někdy v půlce knihy nečekaným zvratem, a postupně začne všechno dávat smysl.
Rozhodně si myslím že komentáře by byly pozitivnější, kdyby nakladatel knihu zařadil do trochu jiného žánru, a neoznačil jej vyloženě jako thriller, Pod kterým si většina lidí představuje něco naprosto jiného

23.07.2022 4 z 5