Vymazlené vraždy

Kdo zabil známého pedofila, policie už zjistila. Podaří se jí to však prokázat?
Kdo znásilnil a zavraždil mladou ženu?
Specialistka na balistiku zastřelila svého obchodního partnera, jenže o tom vůbec neví…
Tři vraždy, s nimiž si pachatelé vyhráli a dovedli je k hranicím dokonalosti. Dokáže pražská kriminálka vrahy usvědčit?

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469407/big_vymazlene-vrazdy-EBO-469407.png 419

Kniha Vymazlené vraždy

666Jitka
předevčírem

Detektivky zrovna moc nečtu, ale tyto tři kousky Vymazlených vražd se zajímavými zápletkami jsem zhltla jak malinu. Případy mi připomínaly preciznost "práce" zločinců, které vždy neomylně odhalil poručík Columbo z notoricky známého amerického seriálu. Všechny tři příběhy mají něco do sebe a čtenář se rozhodně nenudí.

davidurban1973
08. listopadu

Útlá knížka, sestavená ze tří vymazlených vražd, kterou přečtěte během chvilky.
Jak už bylo někým zmíněno, jedná se o detektivky ve stylu Columba, kdy hlavní hrdina detektiv víceméně zná podezřelého a snaží se mu rozbít jeho umně vykonstruované alibi.
A ve všech třech případech jsou vraždy hodně promyšlené, na můj vkus a s ohledem na české prostředí až přespříliš složité a překombinované a tím pádem strašně moc popisné. Některé provedení až moc neuvěřitelné.
První vražda je pak vyřešena díky až moc nereálné a neuvěřitelné náhodě, další dvě díky extchyni detektiva, která vi víc jak Sherlock Holmes.
Styl vyprávění a vlastně ani samotný děj mě příliš nezaujal a občas nudil. Přesto věřím ze si kniha své čtenáře najde.

Jaruš7

Vymazlené - to tedy fakt že jo.
Precizní v detailech, tak aby alibi bylo jistý.
Kombinaci přeci jen pomůže mazaná pětinásobná vdova - svými zkušenostmi, ve svých skoro Céčkových letech může bez Alzheimera radit i špičkovému vyšetřovacímu týmu.
Nápady pozoruhodné, ergo - čtivé.

maximus13

Hodně zajímavý námět a příběh, který však zcela zabíjí krátká délka jednotlivých příběhů. Na 160 stranách není možnost vypilovat příběh k dokonalosti a tak zůstávají výborné nápady pouze jako z rychlíku vysvětleny, aniž by nechaly nějaký čas na přemýšlení samotnému čtenáři.

Holister

český Kolombo potěšil. Je to taková pěkná česká kriminálka, u které máte pocit, že autor oboru vážně rozumí.

eraserhead

Detektivky/krimi dávám jednou za čas. Většinou se totiž tak moc orientují na komplikovanost pozadí, provedený a odhalení daného případu, že se z nich vytratí veškerý příběh. To se VYMAZLENÝM VRAŽDÁM tedy nestalo. Jdou na to vlastně i trochu jinak. Skálovy příběhy totiž nehledají vraha, ten se ví hned od začátku. Nezaměřují se ani moc na to proč, ale hlavně na jediné – jak. Ke Skálově cti je třeba přiznat, že tento úzký motiv dokáže minimálně schopně obalit i něčím jiným zajímavým než jen komplikovaností zdánlivě bezchybně spáchaného případu (v tomto případě mě nejvíce zaujal případ MOHLA BYCH VÁS MILOVAT). Dalším trnem v podobných krimi případech ale však je, že žádný z nich není bezchybný, už ze své povahy literární existence. Neexistuje bezchybný a neodhalitelný zločin, ne v literárních příbězích. Takže pokud zábavně neberete čtený příběh jako svým způsobem hlavolam, který chcete rozluštit, podobné příběhy vám nemusí sedět. A mě ne vždy sedí. Tu a tam jsou vymazlené vraždy vymazlené na můj vkus až moc. Na druhou stranu jde o vyloženě oddechové čtení, kniha má výborný formát, velmi okulibé vizuální zpracování. Výborné čtení na cesty nebo na ukrácení dlouhé chvíle. Případně na procvičení a zabavení mozku ve snaze odhalit ono „jak“ dříve, než stránky knihy. MORÁLNÍ KODEX (příběh mi nějak nesedl, hlavně svým vyzněním a závěrem, **), MOHLA BYCH VÁS MILOVAT (nejlepší a nejsympatičtější příběh z knihy, dobrý vtípek na závěr, 3,5*), VĚDMA (až moc překombinovaný konstrukt, ***).

Pampalini
08.10.2021

Jsem rozpolcen, nakonec u mne vidím více nedostatků. Nápady dobré. Nesedl mi styl, který nedá prostor postavám. Řešení první je v podstatě náhodou, druhá je až bizarní svou krkolomností (a také neobvyklým konzultantem vyšetřování). Nejlepší se mi vidí třetí novelka.

Rozmarýna Rozm
24.08.2021

Skvělý daňový poradce a jeho bezvadné detektivky. Četla jsem ráda jeho odborné knihy, byly výborně psané a tyhle detektivky taky.