Datr1 Datr1 komentáře u knih

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

No, nakonec jsem to dočetla, protože jsem byla zvědavá, jak to skončí... Závěr byl napínavý, ale jinak opravdu moc zdlouhavé. Proti Smrtelnému hříchu nuda.

15.12.2020 3 z 5

Rýmy pro kočku Rýmy pro kočku Jiří Žáček

Skvělá!

06.12.2020 5 z 5

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Lisa Jackson

Super, napínavá, skvělá. Doporučuji.

02.12.2020 5 z 5

Zlatá růže Zlatá růže Zuzana Koubková

Knížka je čtivá, příběh zajímavý, napínavý, ale ten strohý styl vyprávění není můj oblíbený. V tom mi víc vyhovuje Vondruška a Vaňková, kteří mají v románech více historických faktů a barvitější styl.

02.12.2020 3 z 5

Babičky: Na útěku Babičky: Na útěku Minna Lindgren

Očekávala jsem navzdory hodnocení milý vtipný románek ze života seniorek, ale nebylo to ani jedno z toho. Vtipné to rozhodně není, těžko říct, jestli je to autorem nebo překladatelem. Obvykle přečtu do konce každou I ne moc povedenou knížku, ale tuhle jsem odložila asi v půlce, protože je to ztráta času, který jsem využila mnohem lépe u paní Mornštajnové.

06.11.2020 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět skvělá knížka, už jsem přečetla všechny její knihy, a všechny jsou skvělé.

06.11.2020 5 z 5

Mitfordské vraždy Mitfordské vraždy Jessica Fellowes

Četla se dobře, ale žádný bestseller...

30.10.2020 3 z 5

Čarodějka na pražském hradě Čarodějka na pražském hradě Dana Chamblee Carpenter

Velmi čtivá knížka, hezký příběh, ale kromě historických postav, které jsou opravdové, to je smyšlené, což mně dost zklamalo. Buď historický román nebo vymyšlený včetně postav, kombinace o obojího mi vadí, tady je to docela "přitažené za vlasy ".

30.10.2020 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

17.10.2020 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvělá knížka, prolínání minulosti s přítomností je někdy problém, ale tady se to povedlo. Moc hezky se četla, hodně jsem byla napnutá, jak to skončí.

11.10.2020 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Je to v podstatě klasický román pro ženy, ale pěkně napsaný, hodně napínavý, zhruba od poloviny jsem se od něj nemohla odtrhnout, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

03.10.2020 4 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Splnil mé očekávání na 100%,jako by to vyprávěl sám pan Jirotka.

03.10.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

moc se mi líbil styl vyprávění, čtivé, vtipné

27.09.2020 5 z 5

jako pokračování je to velmi povedené, vtipně vystižená politika, někdy je jí moc, nicméně chápu, že bez toho by čtenář nebyl v obraze. Pěkná.

27.09.2020 5 z 5

Zapomenutý příběh Zapomenutý příběh Yxta Maya Murray

Nenaplnila moje očekávání. Příběh z minulosti byl vcelku zajímavý, hodně erotiky, zajímavý konec. Hodně poetický jazyk, ale mně moc nesedí.

07.07.2020 2 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Je to druhá knížka od Jodi Picoultové, kterou jsem přečetla, a moc se mi líbila. Neumím si představit, co se děje v hlavě černocha, který chce něco dokázat, ale tento napínavý příběh předložený čtenáři ze tří různých pohledů, mi hodně pomohl vžít se do jejich situace. Byla jsem hodně napnutá, jak to dopadne, tak se to četlo snadno. Poslední kapitola byla vskutku překvapivá, ale proč ne? Za mně super, přečtu si od této autorky určitě i ostatní dostupné knížky.

07.06.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Skvěle napsané, barvitě vylíčený rok anglické matky, ale místo abych se válela smíchy, což spousta čtenářek určitě dělala, nechala jsem se pohltit tak,že jsem s chudinkou matkou trpěla. Úsek,kde popisuje nájezd švagrové s rodinou, jsem přirovnala spíš k hororu. Líbila se mi, mám ráda tenhle styl.

31.05.2020 4 z 5

Poslední templář Poslední templář Raymond Khoury

Pěkný příběh, který má spád, akční scény jsou opravdu skvělé, čtenáře úplně pohltí, jak napínavě je to vykreslené, nádhera! Je tam pár slabších míst, kde popisuje pocity a myšlenky hlavní hrdinky, ale vzápětí to vynahradí dalším napínavým dějem. Mně se to moc líbilo a chystám se sehnat druhý díl.

17.05.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Skvělá knížka, byla jsem napnutá až do poslední strany, vyprávění Saginy babičky o holocaustu jsem přečetla takřka jedním dechem, určitě se k ní ještě někdy vrátím

09.05.2020 5 z 5

Pokoj zázraků Pokoj zázraků Julien Sandrel

Čtivý příběh, obdivuhodná matka :), mně se knížka líbila

09.05.2020 4 z 5