Čarodějka na pražském hradě

Čarodějka na pražském hradě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343594/mid_carodejka-na-prazskem-hrade-awV-343594.jpg 4 35 16

Bohemian Gospel série

1. díl

Patnáctiletá Myška vůbec nestárne, je nesmrtelná. V klášteře Teplá z ní vychovávají léčitelku a skrývají ji před lidmi, aby nebyla nařčena z čarodějnictví. Jednou zachrání vážně zraněného kralevice Přemysla Otakara II. a na jeho přání s ním odjede do Prahy. Jenže kromě Myšky se dostalo do města i zlo a jí nezbude než zlo vrátit tam, kam patří – do jámy pekelné.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Alpress

Bohemian Gospel , 2015

petulkap0698
05.06.2023 3 z 5

Kniha mě nejdříve nadchla, užívala jsem si romantiku hlavních postav, ale rychle se to zvrhlo v něco jiného. Ztěží jsem ji dočetla. Depresivní cosi.

Galadwen
30.01.2022 4 z 5

Docela dobrá historická fantasy. Myška tu ve vztahu k mladému Přemyslu Otakarovi nahrazuje historickou postavu Anežky z Kuenringu, ale jinak myslím autorka zvládla české reálie dost dobře (ve skutečnosti lépe než někteří čeští autoři historické prózy), příběh je čtivý, drobné chybky odpustitelné. Kniha je o dost temnější a depresivnější, než jsem čekala. Tři a půl hvězdy, zaokrouhluji nahoru.

irousek9
14.12.2021 1 z 5

Tak můj šálek kávy to bohužel rozhodně nebyl. Depresivní kniha. Brrrr.

kolacky
13.07.2021 4 z 5

Na to, že knížku napsala Američanka, není tak nejhorší. Čtvrtá hvězdička za odvahu pustit se do taknějak českých dějin.
Koneckonců - TU KNIHU musel někdo napsat, že...

Datr1
30.10.2020 3 z 5

Velmi čtivá knížka, hezký příběh, ale kromě historických postav, které jsou opravdové, to je smyšlené, což mně dost zklamalo. Buď historický román nebo vymyšlený včetně postav, kombinace o obojího mi vadí, tady je to docela "přitažené za vlasy ".

essene
05.05.2020 4 z 5

Mě se moc líbila.Pěkně vtáhne do děje

vojteska70
14.12.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Trocha historie, trocha fantazie. . Proč ne???

katka134
04.01.2019 3 z 5

Mysteriózní příběh zasazený do našich dějin mě taky moc neseděl, hlavně nepravdivá Mikulášova matka. Na konci knihy vyjde najevo, že cílem je Ďáblova bible. A ta byla napsaná v Čechách za doby Přemysla Otakara II. Takže hvězdička navíc.

orinka3
21.12.2018 1 z 5

Prosím, už dost! Tak, jako my si představujeme venkovany a šlechtu v Transylvánských Alpách (např.), tak si zřejmě americká autorka představuje plémě Čechů za dávných dob. Budiž, ale postavit román na tom, že má nějaká dívka zvaná Myška nadpřirozené schopnosti, se kterými bojuje, a motat to do našich dějin, je pramálo. Nevím, komu je četba určená, možná snad okouzlí dospívající mládež. To nejsem, tak se mi to opravdu vůbec nelíbí. Ba, asi je to blbost cucaná z prstu.

alnahu
27.06.2018 3 z 5

U této knihy mne zlákala k přečtení velice pěkná obálka. Ale podle mne se nejedná přímo o historickou knihu ,ale mysteriózní příběh. Hlavní hrdinkou je dívka sirotek se jménem Myška, která vyrostla v klášteře ,kde z ní vychovají léčitelku , tuto schopnost využívá celý svůj život i když je mnohdy považována za čarodějnici. Do Prahy přijde zlo, které sužuje zdejší lid a právě Myška se snaží zlo vrátit odkud přišlo. Tento žánr nemusím ,ale dala se číst je v ní kousek z historie za vlády Přemysla Otakara II.

Rita55
22.01.2018 3 z 5

Zajímavý nápad, ale na můj vkus příliš mnoho utrpení a málo akce...

bagel
20.11.2017 3 z 5

Trochu mně tam vadily fantastické prvky a místy dost kruté detaily, ale celkově hodnotím celkem kladně. Poslední kapitoly byly dost uspěchané a podle epilogu nevím, zda máme očekávat pokračování.

zuzana2599
09.09.2017 4 z 5

Děj této knihy nás zavede do české historie, do doby vlády krále Přemysla Otakara II. Nejedná se ale o čistě historický román, je to spíš historicko- mysteriózní příběh.
Jistě jej napsala velmi talentovaná autorka, protože je příběh opravdu překrásně zpracovaný. Ačkoli nejsem cílová čtenářka podobného žánru, nelituji přečtení, ke konci jsem knihu odkládala jen stěží.

milunka21
01.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha o neštěstí mladé dívky, která byla jinačí, než obyčejní lidé. A měla naprosto překvapivý konec.

milena8281
29.07.2017 4 z 5

Mysteriózní příběh situovaný do období nástupu Přemysla Otakara II. na český trůn. Místy až strašidelné vyprávění, které se ale docela pěkně četlo. Epilog mě překvapil.

Jarka59
11.07.2017 5 z 5

Ze začátku jsem si myslela,že to nebude žádná sláva,ale po pár stránkách jsem se začetla a vtáhlo mě to do děje.Zajímavý příběh se špatným koncem.Docela mě mrzelo,že hlavní postavy všechny špatně skončily.Zajímavé čtení kdo má rád historické romány určitě doporučuji.

Přemysl Otakar II., český král, 1233-1278

Autorovy knížky

2017  74%Čarodějka na pražském hradě

Kniha Čarodějka na pražském hradě je v