Datr1 Datr1 komentáře u knih

Komnata ozvěn Komnata ozvěn John Boyne

Sice celkem dobře psaná nicméně blbost, nedočetla jsem...

05.04.2024 1 z 5

Umění závodit v dešti Umění závodit v dešti Garth Stein

Také jsem čekala humor, který tam byl opravdu poskrovnu, ale je to pěkný dojemný příběh.

07.03.2024 4 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Skvělé, ten humor je nepřekonatelný

17.02.2024 5 z 5

Píseň mořských válečnic Píseň mořských válečnic Catherine Doyle

Nádherný,napínavý, důstojný soupeř Harryho Pottera, skvělá fantasy pro děti

10.02.2024 5 z 5

Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Už to bylo lepší než minulý díl, v pasážích, kde se vrátila skupina teta Kateřina a spol., je to zase vtipné.

03.01.2024 3 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

prvních 70 stran jsem přemýšlela, že knížku odložím, ale pak už se to začalo vyvíjet a poslední třetina byla téměř napínavá. Ale nenašla jsem tam žádnou postavu, kterou bych si oblíbila a celkem to byl děj dost podivný.

16.11.2023 3 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

I přes některé historické nepřesnosti to bylo hezké čtení. Stojí za přečtení už jen pro spisovatelky krásný bohatý jazyk. Je to román s válečnou tematikou, ale místo hrůzy a nenávisti je zdůrazněno dobro a láska.

13.10.2023 4 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Chaos, zmatek, styl vyjádření také nic moc, příběh vcelku ujde, snad to bude příště lepší. Vůbec jsem nedokázala odhadnout věk těch dětí, hlavně Edgara, pokud měl zvládnout popisovanou práci, musel by být nejstarší, ale asi mi je tak 5let? Nevím...

18.09.2023 2 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Krásné, čtivé, jako vždy

15.09.2023 5 z 5

Lazebníkova dcera Lazebníkova dcera Linda Lafferty

Četlo se to hezky, ale bydlím kousek od Krumlova, takže to, že je hrad Rožmberk i s bílou paní v Českém Krumlově, mne celou dobu vytáčel. A to autorka tvrdí, že tam byla

28.08.2023 3 z 5

Parte Parte Čou Chao-chuej (p)

Od čínského autora je to má 1.kniha, pár stránek mi trvalo, než jsem si za pamatovala jména, ale pak super. Četla se moc dobře, napínavé, konec s příslibem pokračování. Jsem zvědavá na další.

08.08.2023 5 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Zaujalo mně vysoké hodnocení, tak jsem si jí půjčila v knihovně. Dost jsem se přemlouvala, abych to dočetla, obsah sice byl vcelku zajímavý, ale styl vyprávění alà červená knihovna mi vadil. Nelíbilo se mi to ani jako oddechovka.

11.06.2023 2 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Knížky od JP mám moc ráda, tahle tedy nezklamala. Napřed jsem se nemohla srovnat s tím, že 13-tiletá Jenny mluví nějak moc dospěle, ale pak to bylo opravdu překvapivé, jak bylo již popsáno. Sloni super

06.06.2023 4 z 5

Záhada zlatodolu Záhada zlatodolu Zuzana Koubková

Celkem hezký příběh ve stylu Vondruška, ale mistr je mistr.

29.05.2023 3 z 5

Tenhle způsob vyjadřování miluju, bylo to super

26.04.2023 3 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Bohužel jsem ještě žádnou knížku od DD nečetla, tak jsem se ztrácela ve jménech detektivů, jinak se to dá číst i mimo pořadí. Celkem čtivé, ale vadil mi rádoby hovorový jazyk.

15.04.2023 2 z 5

Kukuřice, komunismus a kaviár Kukuřice, komunismus a kaviár Anya von Bremzen

Celkem pěkné, víc než recepty mně zaujala historie SSSR, kterou nám tajili. A ta byla celkem šokující.

12.04.2023 3 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

No, tak za mně super. Prvních 100 stran mi trvalo, ale pak už to jelo, nemohla jsem se odtrhnout.

27.03.2023 4 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Za mně napínavé, čtivé, líbilo se mi to

27.03.2023 4 z 5

Sklíněné korálky Sklíněné korálky Petr Sýkora

Knížka je čtivá, dá se řict i napínavá, období upalování čarodějnic naštěstí na ústupu, líbila se mi. Vadilo mi snad jen používání přítomného, minulého a budoucího času současně.

16.03.2023 4 z 5