Datr1

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Za mně skvělá jako Analfabetka, vtipné, plné zvratů, akorát konec trochu rozpačitý.

včera

Ginny NapořádGinny NapořádBenjamin Ludwig

Skvělá knížka! Rozhodně doporučuji.

Tajemný EtruskTajemný EtruskMika Waltari

Ten, kdo má rád Sinuheta jako já, bude mít rád i tuto knihu. Stejný styl, stejný jazyk, pro mne skvělá.

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Skvělá kniha! Dost živě jsem si dokázala představit, že by se to takhle mohlo tenkrát zvrtnout, bylo mi tehdy 22let, a věřte, byla jsem po přečtení šťastná, že je to jen vymyšlený příběh.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

ještě lepší než jednička, takhle zpracovat osudy jedné rodiny, aby to mělo hlavu a patu, se podaří málokomu. A opět události, o kterých jsem vůbec netušila, že se udály. Skvělé!

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Velmi čtivé, krásně zpracované, popsané historické události, o kterých jsem neměla vůbec tušení. Doporučuji.

Temné šílenstvíTemné šílenstvíWulf Dorn

S ubývajícími stránkami přibývá napětí, dobře se to čte, závěr byl pro mne dost překvapivý. Končí to vskutku originálně, ale z mého pohledu trochu podivně.

Chlapec, který rozdával snyChlapec, který rozdával snyLuca Di Fulvio

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

IkabogIkabogJ. K. Rowling (pseudonym)

Tuhle knížku dostal můj vnuk k 8.narozeninám, a půjčil mi jí k přečtení. Čte se moc hezky, je trochu drsná, ale Andersen je mnohem horší, pro děti. A v televizi jsou i v animovaných pohádkách mnohem drsnější scény. Harry taky není nic pro malé děti a zbožňují ho. Já se moc těším, až jim (jsou 2 kluci) to budu o dovolené předčítat.

Dcera krále močálůDcera krále močálůKaren Dionne

Celkem čtivé, napínavé.

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Až na ty vulgární výrazy, které mi kazily jinak hezky psaný příběh, se mi knížka líbila. Má vtip, dobře se čte, nečekané zvraty, i povedený závěr.

Mizející dívkyMizející dívkyLisa Regan

Napínavé, čtivé, doporučuji.

Ženské pohybyŽenské pohybyIrena Obermannová

No takovou blbost jsem už dlouho nečetla. Taky jsem to nedočetla, což se mi nestává

Vynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von HumboldtaVynález přírody: Dobrodružství zapomenutého objevitele Alexandera von HumboldtaAndrea Wulf

Čekala jsem něco jiného, víc osobní příběh, ale tohle osvětlilo celý pohled na 19-té století, historické souvislosti skvěle podané, překvapivě dobře se to čte.

Aristokratka u královského dvoraAristokratka u královského dvoraEvžen Boček

Tento díl je asi nejlepší, úplně skvělý, smála jsem se pořád. Plný počet ????????

AmazonieAmazonieJ. Rollins (pseudonym)

Napínavý děj, drama, sci-fi, romantika, no prostě skvělé.

LazarLazarLars Kepler

Tak tohle je zatím nejnapínavější a nejdrsnější knížka o Joonovi. Bála jsem se číst další kapitoly, abych se nedozvěděla, jak to bude dál.

Dýka s hademDýka s hademVlastimil Vondruška

Skvělá knížka, doporučuji

31.12.2020

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaAristokratka a vlna zločinnosti na zámku KostkaEvžen Boček

Bezva oddychovka, vtipná

20.12.2020

ProkletíProkletíLisa Jackson

No, nakonec jsem to dočetla, protože jsem byla zvědavá, jak to skončí... Závěr byl napínavý, ale jinak opravdu moc zdlouhavé. Proti Smrtelnému hříchu nuda.

15.12.2020

Rýmy pro kočkuRýmy pro kočkuJiří Žáček

Skvělá!

06.12.2020

Smrtelný hříchSmrtelný hříchLisa Jackson

Super, napínavá, skvělá. Doporučuji.

02.12.2020

Zlatá růžeZlatá růžeZuzana Koubková

Knížka je čtivá, příběh zajímavý, napínavý, ale ten strohý styl vyprávění není můj oblíbený. V tom mi víc vyhovuje Vondruška a Vaňková, kteří mají v románech více historických faktů a barvitější styl.

02.12.2020

Babičky: Na útěkuBabičky: Na útěkuMinna Lindgren

Očekávala jsem navzdory hodnocení milý vtipný románek ze života seniorek, ale nebylo to ani jedno z toho. Vtipné to rozhodně není, těžko říct, jestli je to autorem nebo překladatelem. Obvykle přečtu do konce každou I ne moc povedenou knížku, ale tuhle jsem odložila asi v půlce, protože je to ztráta času, který jsem využila mnohem lépe u paní Mornštajnové.

06.11.2020

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Opět skvělá knížka, už jsem přečetla všechny její knihy, a všechny jsou skvělé.

06.11.2020

Mitfordské vraždyMitfordské vraždyJessica Fellowes

Četla se dobře, ale žádný bestseller...

30.10.2020

Čarodějka na pražském hraděČarodějka na pražském hraděDana Chamblee Carpenter

Velmi čtivá knížka, hezký příběh, ale kromě historických postav, které jsou opravdové, to je smyšlené, což mně dost zklamalo. Buď historický román nebo vymyšlený včetně postav, kombinace o obojího mi vadí, tady je to docela "přitažené za vlasy ".

30.10.2020

Poslední výročíPoslední výročíLiane Moriarty

Mám ráda tenhle styl psaní, toto byla má asi čtvrtá knížka od ní, a dost mně bavila. Hezky propojené příběhy všech postav, Sophie je moc hezká postava, druhou polovinu knížky jsem přečetla takřka jedním dechem, abych se konečně dozvěděla, jak to dopadne.

17.10.2020

Jsou světla, která nevidímeJsou světla, která nevidímeAnthony Doerr

Skvělá knížka, prolínání minulosti s přítomností je někdy problém, ale tady se to povedlo. Moc hezky se četla, hodně jsem byla napnutá, jak to skončí.

11.10.2020