Datr1

LeonLeonRoman Bureš

Skvělý příběh. Četla jsem už několik románů z tohoto období, ale tenhle byl asi nejčtivější,rozhodně doporučuji.

Kluk odvedleKluk odvedleKasie West

Moc pěkná knížka pro mladé slečny, všichni jsou krásní a zamilovaní, skvělá oddychovka. Škoda jen, že už dávno nejsem mladá slečna...

Vlak pro dětiVlak pro dětiViola Ardone

Zajímavý příběh, část, kterou vypráví chlapec je skvělá, konec, kdy je dospělý, už tak hezký není, ale celkově pěkná knížka.

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

Skvělá knížka, doporučuji

14.11.2022

Tajemství prázdného trezoruTajemství prázdného trezoruMatthew J. Costello

No hodně slabé, ještě že je to tenká knížka, tak jsem jí dočetla, ale kdo čeká napínavý děj, tak bude hodně zklamaný...

02.11.2022

Svobodu medvědůmSvobodu medvědůmJohn Irving

Irvinga mám ráda, ale tohle je na mně dost "ujetý", tak jsem knížku odložila. Třeba někdy jindy...

25.10.2022

TemnotaTemnotaDavid Lagercrantz

Je pravda, že knížka je trochu slabší, ale v závěru se celkem vydařila, poveselila mně podobnost s Sherlockem, a docela se těším na pokračování, vypadá to na zajímavou dvojici s neobvyklými případy.

15.10.2022

Ďábel v přestrojeníĎábel v přestrojeníLisa Kleypas

Klasická červená knihovna, čtivé, erotické. Půjčila jsem si jí spíš omylem, ale dalo se.

19.09.2022

Hurá, ještě žijemeHurá, ještě žijemeJohannes Mario Simmel

Kdo má rád Stoletého staříka, tomu se to bude určitě líbit. Jenom je to celkem dlouhé...

17.07.2022

Domeček pro panenkyDomeček pro panenkyPhoebe Morgan

Jak už zde bylo řečeno, příběh je sice čtivý, ale nic originálního nečekejte. Konec je napínavý, docela dobrý.

09.06.2022

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Úplně skvělá knížka, nedá se moc odložit, protože pořád není jasné, jak to bude dál, a jestli bude happy-end. Moc se mi líbila.

03.04.2022

Všechny touhy vedou do ŘímaVšechny touhy vedou do ŘímaLuca Di Fulvio

Zase krásné, čtivé, napínavé!

19.03.2022

Ve službách zlaVe službách zlaR. Galbraith (pseudonym)

Čím dál lepší! Opravdu napínavé až do konce, a závěr úplně pobízí k přečtení dalšího dílu.

23.02.2022

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Je to čtivá klasická detektivka, napřed zločin, potom pátrání, a nakonec dramatické dopadení,jako kapitán Exner apod. Mně se líbila.

23.02.2022

Saturnin se představujeSaturnin se představujeMiroslav Macek

Na tenhle díl jsem se moc těšila, ale bohužel, není to ono. Po skvělém začátku následuje sice spousta příhod ze života Saturnina, ale k humoru předešlých knih to má daleko. Trochu to vylepšuje závěr, kdy je sluhou, ale jinak jsem zklamaná.

05.01.2022

Poslední neuvěřitelné dobrodružství pana MonroeaPoslední neuvěřitelné dobrodružství pana MonroeaDan Mooney

Vynikající kniha. Nejprve jsem jí četla jako oddychovku, ale ten milý příběh dvou seniorů mně bavil čím dál víc. Velice dojemný závěr plakala jsem jak želva . Určitě stojí za přečtení.

20.11.2021

HistoričkaHistoričkaElizabeth Kostova

Zajímavé historie je tam hodně, kdo má rád příběhy o Drakulovi, bude spokojený. Pro mně docela zdlouhavé, ale dobře napsané.

13.11.2021

OsamělíOsamělíHåkan Nesser

Pokud je toto nejlepší švédský krimi-román, tak jsou dost chudáci. Krimi to není, kromě pár posledních kapitol to je o ničem. A jako román taky žádná sláva.

27.10.2021

Sladká pomstaSladká pomstaJonas Jonasson

Za mně skvělá jako Analfabetka, vtipné, plné zvratů, akorát konec trochu rozpačitý.

16.10.2021

Ginny NapořádGinny NapořádBenjamin Ludwig

Skvělá knížka! Rozhodně doporučuji.

07.10.2021

Tajemný EtruskTajemný EtruskMika Waltari

Ten, kdo má rád Sinuheta jako já, bude mít rád i tuto knihu. Stejný styl, stejný jazyk, pro mne skvělá.

02.10.2021

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Skvělá kniha! Dost živě jsem si dokázala představit, že by se to takhle mohlo tenkrát zvrtnout, bylo mi tehdy 22let, a věřte, byla jsem po přečtení šťastná, že je to jen vymyšlený příběh.

12.09.2021

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

ještě lepší než jednička, takhle zpracovat osudy jedné rodiny, aby to mělo hlavu a patu, se podaří málokomu. A opět události, o kterých jsem vůbec netušila, že se udály. Skvělé!

03.09.2021

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Velmi čtivé, krásně zpracované, popsané historické události, o kterých jsem neměla vůbec tušení. Doporučuji.

03.09.2021

Temné šílenstvíTemné šílenstvíWulf Dorn

S ubývajícími stránkami přibývá napětí, dobře se to čte, závěr byl pro mne dost překvapivý. Končí to vskutku originálně, ale z mého pohledu trochu podivně.

28.07.2021

Chlapec, který rozdával snyChlapec, který rozdával snyLuca Di Fulvio

Toto byla moje druhá knížka od něj, a zase skvělá. Nádherný příběh.

22.05.2021

IkabogIkabogJ. K. Rowling (pseudonym)

Tuhle knížku dostal můj vnuk k 8.narozeninám, a půjčil mi jí k přečtení. Čte se moc hezky, je trochu drsná, ale Andersen je mnohem horší, pro děti. A v televizi jsou i v animovaných pohádkách mnohem drsnější scény. Harry taky není nic pro malé děti a zbožňují ho. Já se moc těším, až jim (jsou 2 kluci) to budu o dovolené předčítat.

07.05.2021

Dcera krále močálůDcera krále močálůKaren Dionne

Celkem čtivé, napínavé.

11.04.2021

Myšlenky za volantemMyšlenky za volantemMarek Eben

Miluji humor pana Ebena a knížka splnila moje očekávání na 1. Až na pár místeček k hlubšímu zamyšlení, jsem se smála skoro pořád. Doporučuji.!

04.03.2021

TurbulenceTurbulenceW. G. (pseudonym)

Až na ty vulgární výrazy, které mi kazily jinak hezky psaný příběh, se mi knížka líbila. Má vtip, dobře se čte, nečekané zvraty, i povedený závěr.

22.02.2021