DarthElle DarthElle komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

To, že má kniha ohromnou propagandu nikdy neznamená, že je skutečně dobrá a v tomto případě skutečně není. Stephen King má zřejmě zcela jiné chutě, pokud na něčem zrovna neujížděl, když jí napsal kladný komentář. Podle mě jde o vysoce nadhodnocenou knihu, kde jde hodně vidět, odkud se bere inspirace. Postavy nesympatické, děj nezáživný a navíc drahá autorka pokládá Alice Coopera za ženu, vážně skvelé zjišťování informací (stálo mi to za to, abych si našla originál a zjistila, že překladatel je v tom nevinně, zato autorka netuší, která bije).
Konec měl vyvolat Vau efekt, mě to nechalo zcela chladnou jako počas celé knihy. Jedna hvězda za to, že jsem to dočetla, přesto mi nepřijde, že by autorka měla talent.

12.11.2019 1 z 5

Těšila jsem se v podivném slova smyslu až jsem se dotěšila. Spíš jsem byla hodně zvědavá a krome fakt mě zajímaly i lidské příběhy, ale přišlo ohromné zklamání a já knihu dočetla prakticky z donucení. Ze všech příběhů, a že jich bylo mnoho, dávaly hlavu a patu max. 3, zbytek byl nehorazně chaoticky cumel myšlenek, kdy jsem přemýšlela, co tím chtěla babička říct, ale to by se ještě jakžtakž dalo, kdyby nepřišly části, kde je vícero a někdy skutečně mnoho lidí, není nijak označeno, kdo to tam zrovna vypráví a především, kde končí a kde začíná. Nu, tři hvězdy za tři srozumitelné příběhy a za noční můry o pudlíkovi, co se hrabe z díry ven ... Ač za to hvězda nepatří.

12.11.2019 2 z 5

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Nepřekonalo to první díl, ale druhý rozhodně nezaostává. Vůbec mi nevadilo, že polovina knihy se odehrávala ... zcela logicky na samotce a v mysli hlavního hrdiny, který se snažil ze všech sil nezešílet. Líbilo se mi, jak promlouval se svým "vytvořeným" Donovanem, jejich rozhovory byly jedny z nejlepších. Nové postavy také zaujaly, dost jsem obrečela i ty, se kterými se už neuvidím. Teď už jen počkat až se přeloží další, pak si určitě ráda tuhle sérii pořídím do knihovničky, abych příběhy Alexe, Zeeho, Donovana a dalších měla hezky po ruce.

04.07.2022 5 z 5

Hlad Hlad Jozef Karika

Krásně se to poslouchalo o noční směnu. Kromě jedné povídky, jsem do toho byla tak zažraná, že jsem občas musela vypadat divně, když jsem zírala do blba se zaujatým výrazem :D rozhodně nezklamalo, potřebovala bych víc audio Kariků!

24.03.2022 4 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

(SPOILER) Tuhle knihu jsem dostala jako dárek od kamarádky, námět se mi líbil, ale jako vždy jsem se mrkla na zdejší hodnocení a docela dost jsem se vyděsila. Ale i tak jsem se statečně vrhla do čtení. Během toho jsem zdejší hodnocení přestávala chápat, ale tak odpustím si na toto téma jakýchkoliv komentářů, které by mohli být cílené jako hate na ty, co to hodnotili jako kdyby to bylo enormně špatné dílo a radši se vrhnu na vlastní recenzi.
Jako v každém post-apu je hlavní složkou příběhu vůle přežít, což tato kniha splňuje dokonale. Střídají se chvilky klidu s akcí, která mi nedala vydechnout, dokud nebyla u konce. Krví a létajícímí údy se nešetří, ale nebudeme si lhát, ti dotyční si nic lepšího nezasloužili. Jako v každém post-apu je to člověk proti člověku, jelikož naší specialitou je se dobít, ač je nás málo. Téma hlasů je hodně zajímavé a jak to tak vypadá, tak i jako my lidé, jsou i hlasy dobré a zlé. Jelikož mnoho z nich přivedlo své hostitele k sebevraždě, tak je skoro pochybné, že může existovat i hlas dobrý, ale Poutník a později Lacey o tom mohou říci své, když je jejich prakticky podělený Hlas takovým cenným společníkem. Ale je tu i ten druhý hlas, ten zlý hlas, co nutí dělat lidi hrozné věci a na ten se skutečně do další knihy těším. Jak si pak můžete být jisti tím, co se děje tomu druhému v hlavě?
V příběhu mnoho postav není, což je logické, když je jich mnoho po smrti, tudíž se seznámíme s Poutníkem a jeho Hlasem, neodbytnou Lacey a věčnou obětí Alex. Té se snad bude v další knize dařit lépe. Mým rozhodným favoritem je Poutník ... nebo spíše byl. Muž z kamene, co měl srdce na pravém místě a s Lacey měli takový krásný taťka-dcerka vztah. Alex se později stala takovou adoptivní sestrou. Nezničitelný Poutník neboli Skaut toho zažil tolik, aby nám ho na konci autorka sebrala takovou hroznou smrtí ... ale kdo by to taky čekal, že? Potom, co zažili, si už říkám, že teď nastává ta klidová část a boom! Another one bites the dust! Což mě překvapilo i nasralo zároveň. Ale tak nechám se ještě překvapit. Proč zahazovat kalhoty, když brod je ještě daleko. A otázek stále mnoho a odpovědi čekají někde vepředu. Budu se těšit na novou část, snad jí vydají brzo. Čekání je vždy nejhorší.
Dodatek: Získali si mě i těmi klasickými knihami, které Poutník tak miloval.

10.08.2020 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tomuhle nelze dát méně, spíš je velká škoda, že tomu nemůžu dát víc. Začatek je svým způsobem klidný, budující atmosféru, seznamujicí se světem, pak vše začalo do sebe zapadat, děj začal nabírat spád a já už jen letěla z kopce, srdce mi bušilo a já se radovala z toho množství akce, zapeklitostí a ... srdce z kamene! Feyre jsem si oblíbila od první chvíle, což je u mě neobvyklé, ale chovala se tak strašně přirozeně a normálně, že jsem jí jednoduše nemohla nemít ráda. Lucien u mě zaručeně vede, kousavé loajální kamarády prostě nelze nemít rádo. Rhysand je neskutečně zajímavý a tajemný a pak je tu Tamlin, což je řádné zvíře. Amarantha taky byla skvělá, ale větší hrůza mě jímala z představy Attora.
První díl nasadil laťku neskutečně vysoko, tak snad budou i další díly skvostné.

10.04.2020 5 z 5

Tarantino: Retrospektiva Tarantino: Retrospektiva Tom Shone

Tohle jsem prostě v knihovně mít musela! Krásně rozvržené s mnoha ilustračními obrázky a informacemi, které jsem doteď netušila. Vadila mi jediná věc, za kterou ale neviním autora, ale překladatele a to tři vážně ošklivé hrubky, které mě div neufackovaly. Jinak jsem si požitek z Tarantinových začátků užila a jsem zvědavá, co bude mistrovým finálním masterpiecem.

01.02.2020 5 z 5

Moudrost a vtip Jane Austenové Moudrost a vtip Jane Austenové Dominique Enright

Jane Austenovou sem si představila úplně jinak, ale ústřižky z její dopisní korespondence mi jí ukázali v jejím pravém světle a ta její pravá tvář se mi vážně líbila. Nebrala si v ničem servítky, co na mysli to na papíře, pak se nedivím, že vznikly tak úžasná díla, ona sama musela být úžasná. A rozhodně nadčasová.

04.01.2023 5 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

(SPOILER) SPOILER! SPOILER! SPOILER!

Předem tohoto komentáře bych chtěla poděkovat panu Kingovi, že se "nechal" přejet dodávkou zrovna když četl (sic jinou) knihu od Bentleyeho Littlea, páč jen díky tomu jsem se k tomuto úžasnému skvostu dostala a strávila s ní několik nejlepších hodin svého života. Ty hodiny sem rozhodně nemohla strávit plnohodnotnější četbou! Takže vážně děkuji, mistře a už radši žádné čtení za chůze.

Nyní ke knize samotné. Jak by pravil Jára Cimrman - nápad jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Anotace mě zaujala, říkala jsem si, že by to mohl být solidní psycho-teror, začátek byl solidní, chytlo mě to, postavy byly sympatické, první pokuty byly směšné, ale hezky to budovalo atmosféru komplexu, který nádherně začíná se šikanou dalších obětí. Dost mě naštvalo, že dost brzo zabili tu nejzajímavější postavu, která mi docela připomínala Juda z Kingova Řbitova zvířátek ... nebo sem z něho měla podobný feel, proto sem si ho tak oblíbila. Pak pomalu a hezky postupně začaly padat sračky do větráku až se z toho stal totální Mount Everest. Za polovinou knihy už sem jen protáčela oči a říkala si "To je blbost! Tohle není možný! To je nereálný!" ... asi posledních sto stran sem jen projela očima, jelikož už sem si říkala, že sem u toho ztratila času dost a to sem si od té knihy dala asi dva týdny oddech a ani to nestačilo. Kdyby měl autor vymyšlený nějaký vlastní řád světa, nějakou utopii, jenže on strčil děj svého příběhu do reálného světa a prakticky si ohnul veškerá pravidla, která existují nebo se na ně rovnou vysral. Zákony? Pcha! Lidská práva? LOL! Vláda? Co to je? Však na společenství nemohou! ... kdyby to bylo takhle jednoduché vytvořit si uzavřenou komunitu a dělat si, co se Vám v ní zlíbí, tak by jich bylo plno. Otrava zvířat, mizení lidí, vražda dětí ... nezájem! O to by se přeci vůbec nikdo zvenku nezajímal ... to mě vytáčelo jako solidně. Hlavně když by stačilo s tím jejich dokonalým soupisem práv jít k prvnímu ochránci lidských práv. Tohle prostě není něco, co se dá jen tak obejít, podepsat a schválit - diskriminace, natáčení lidí v jejich osobních příbytcích a ještě vysílání naživo nebo ze záznamu, poroučení, jakou barvou mají mít natřený příbytek, jestli mají mít doma fotky, jestli mohou mít vůbec děti ... to poslední byl solidní bizár ... vůbec by žádný gynekolog nepoznal, že ta ženská neporodila samovolně, kdyby do ní někdo narval ramínko a vyvolal potrat. Část s agentem FBI byla vyloženě k smíchu, zvlášť když sem během toho četla dokonalé Černé léto od M.W. Cravena, sic tam není FBI, ale je tam krásně vidět jak má vypadat pořádné vyšetřování. Tady agent FBI se nechá opít rohlíkem, bez jakýchkoliv debat smete podezření z podezřelého a jde si na pívo se zkorumpovaným šerifem. Prej žádnej důkaz, fotka staženého cápka, podrobný soubor nesmyslnych pravidel nebo nezákonné natáčení lidí to nejsou důkazy. Cápek, co se tam plazí bez rukou, nohou a jazyka je taky zcela běžný jev. Mluvící zeď už nemohla nic zabít, páč už to bylo celé mrtvé.
Když tak čtu komentáře i u jiných děl autora tak nemám moc chuť se pouštět do něčeho jiného od něj. Až moc si svého času cením. Jedna hvězda za nápad a já jdu tuhle knihu pustit z hlavy.

04.01.2023 1 z 5

Hněv spravedlivých Hněv spravedlivých Manel Loureiro

(SPOILER) A radši ještě SPOILER!

SPOILER!

Dalo by se říci, že první díl patří mezi moje srdcovky mezi knihami. Je tam vše, co bych si od zombie knihy přála. Napětí, pomalé budování atmosféry, střídmé informace, pomalu narůstající strach, nákaza blížící se k hlavnímu hrdinovi a pak to konečně přijde a i přesto člověk není připraven. Jako bonus sympatické postavy a jeden úžasný, huňatý kocour. První díl je prostě boží! U druhého dílu kvalita klesala, ale stále mě bavil a dokázala sem ho přečíst v hodně krátkém čase. Pak přišel díl třetí, na který sem se hrozně těšila, jelikož mělo jít o poslední díl. Jenže ... jenže ... v tomhle díle sem se zasekla. Zombíků rapidně ubylo, zato přibylo nových příběhů, které se ke konci všechny protly. Objevila se nám tu banda náboženských fanatiků, na což sem už pár let alergická, náckové, utlačovaní hispánci a černoši, Spravedliví, pak ještě fanatičtí severokorejci a někde mezi tím se ukrývá naše svatá trojka - advokát, Prit a Lucía s huňáčem Lucúlem. Interakce mezi nimi byly okousány, aby se vešly ještě linky šíleného kněze, nadopovaného mexičana a posedlého severokorejce. A samozřejmě šáblého nácka. Jo vím, do post-apa patří i bitvy mezi přeživšími, ale tady šlo převážně jen o to. Část se severokorejci mi jednoduše přišla navíc. Nepřispěli ničím víc, než že se účastnili finální bitvy, která skončila tak rychle jak začala a prakticky to bylo vše. Konec hrozně uspěchaný a příliš jednoduchý. Od autora, který započal svůj příběh dokonalým úvodem sem očekávala o hodně víc.
Nejlepší část z celé knihy byla advokátova výprava zpět do Gulfportu, samozřejmě s částí ve vlaku. A nevím, jestli mám brát jako bonus moje abnormální nasrání, když parchant nácek uřízl Lucúlovi ocas. Zato mínusy - Lucía byla do poloviny příběhu totálně na pěst a prakticky posrala polovinu věcí, které se posrat nemusely. Prit byl spíš jen jako doplněk. Konečné a zbytečné vyvraždění všech vedlejších postav, které postrádalo jakékoliv emoce. Advokát a Lucía měli enormní plot armour až to bilo do očí. Hlavně u samotného advokáta, tam mě to úplně nas*ávalo. A pak finální smrt Prita, která mi přišla neskutečně na sílu, na to, že to byla moje nejoblíbenější postava, bylo to napsáno tak slabě ... že to se mnou vůbec nehlo. Jen mě naštvalo, jak moc zbytečné to bylo.
Od konce sem čekala mnohem, mnohem víc! O to těžší to je s vědomím, že první díl je naprostá pecka. Holt ne vždy se to povede.
Jinak, hezká vsuvka pojmenovat hlavní postavy po sobě a své ženě. V tomhle mi připomněl Tolkiena a jeho pověst.

14.11.2022 3 z 5

Časovaná bomba Časovaná bomba Joelle Charbonneau

Zajímavé počtení plné zajímavých postav, z nichž jedna se rozhodla demonstrovat svůj názor trochu radikálnějším způsobem. V dnešní době hodně aktuální téma a ač je to young adult, tak mi to přišlo hodně dobře sepsané. Tak dobře, že to může být pro mladé, ale i pro dospělé. Postavy byly sympatické a je mi líto, že s nimi nemůžu pokračovat dál. Rozhodně se mi málo kdy stává, že bych v tak krátké knize tak rychle k postavám přilnula, takže smekám autorce. Víc takových knih.
A fakt nejsem zrovna dobrý kriminalista, došlo mi až příliš pozdě, kdo je tím odpalovačem. Až se stydím :D

12.11.2022 5 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

(SPOILER) Ponaučení do života děti! Nedělejte si víc dětí, než co se vám vejde do člunu! Jinak, tohle pro mě bylo vyložené utrpení! Ta anotace na mě dýchala něčím mezi Sofiinou volbou a Pánem much, kdy se rodiče budou dlouze rozmýšlet, které děti na ostrově nechat, dočkám se nějakých úžasných myšlenkových pochodů na několik stran, bude se mi z toho svírat hruď, budu soucítit a zároveň nenávidět rodiče a nakonec co se stalo? Po pěti stranách bylo vyřešeno bez jakýhokoliv rozmýšlení a zbytek je jen slabý odvar Pána much. Vlastně Pánovi much to nesahá ani po kotníky. Po emoční nebo jakékoliv jiné stránce je to dost slabé. Postavy mi byly ukradené, kdyby všichni na konci umřely, pokrčila bych rameny a na knihu zapomněla. Což doufám, že se stane i tak, jelikož tohle je definitivně nejhorší kniha, kterou jsem za tenhle rok přečetla. Jediný co, že jsem měla pořád chuť na vajíčka a palačinky. Tolik věcí, co nedávalo smysl, takových hloupostí! Škoda dalších písmenek! Prostě hrůza!

06.07.2022 1 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

(SPOILER) Tahle kniha mi dala ale zabrat. Zahryzla se do mě a nepustila, dokud nebyl konec. Poslední stránky jsem hltala jedním dechem a po konci jsem se cítila dost prázdná. Paní autorka má talent! A tu soutěž rozhodně vyhrála právem.
Děj odsípal, dočkala jsem se několika hodně dobrých plottwistů, u kterých jsem si mohla říkat "Vau! To jsem nečekala!" a to rozhodně není jen tak někoho překvapit, aniž by něco čul, ale jí se to dokonale povedlo.
Postavy mi byly sympatické, ač se Klaudie tvářila jako největší bubák na světě, stejně jsem ji měla nejraději. Navíc po tom všem, co si prožila, co se k ní přitiskla Alice a stáhli ji mámu, se nebylo čemu divit. Pak jsem měla ještě hodně ráda Adama, škodaže se odtamtud nedostal, ale umřel jako hrdina a oni díky němu mohli utéct. Škoda, škoda, jemu a Klaudii jsem fandila. Je mi líto i Sáry, celou dobu člověk čeká, že by se mohla vrátit a pak jsme o tuhle naději oloupeni.
Jsem zvědavá na možný další počin autorky, protože takové jako ona si zaslouží být čtené.

31.05.2020 5 z 5

Nejhorší večírek tvého života Nejhorší večírek tvého života Andy Rowski

Ani nevím, jestli to můžu brát jako přečtené. Došla jsem několika konců, ale k tomu, co by vše vysvětlil a to z toho důvodu, že jsem to tam prostě neměla. Chyba knihy to není, spíš knihovny, ze které jsem si to půjčila jako e-knihu a půlka a konec knihy tam jednoduše nebyly. Ale dost k technickým problémům, příběh rozhodně špatný nebyl, ale nic, co by mě zvedlo ze židle a jak jednou víte, co je jistá osoba zač, tak už jí nevěříte slzu mezi okem a jen chcete, aby Saša vzal roha, což je lehké asi jako vymanit se ze svěrací kazajky. Něco tomu přesto chybělo. Stejně až budu mít možnost, tak si pro ní půjdu v pořádné knižní verzi a dozvím se řádný konec pana Sašenky a celého strašidomu.

19.04.2020 4 z 5

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Po přečtení prvního dílu jsem měla otázek a těšila jsem se, že mi je druhý díl osvětlí, jenže nic takového se nestalo. Artyom se za celou dobu objevil minimálně, stejně Mělník, který se od minulého dílu fyzicky "mírně" změnil. SPOILERISIMO!
Aspoň jsme se dozvěděli, co se stalo s Hunterem, což byla asi tak jediná zajímavá věc, Homér nebyl úplně špatný, ale na oblíbenou postavu taky neaspiroval. Ale kdo mě iritoval nejvíc, byla Saša. Dokázale jsem si živě představit, že se svojí obsesí Hunterem, ho dotáhne k oltáři a navždy ho k sobě sváže. A aby toho nebylo málo, ještě dorazil Leonid! Přišel mi jako nějaký trapný dvojče Jaskiera, který byl na pěst od první chvíle, co se zjevil. Tenhle díl nechám s radostí za sebou a nejlépe se k němu už nevrátím!

19.03.2020 2 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Nevím, na velké finále tomu něco chybělo. Od začátku to mělo hodně dobré tempo, Alina přežila a nadešel její čas na dechberoucí konec, který lidi směle přivede k Šesti vranám. Začátek super, prostředek parádní, jistý plotwist jsem skutečně nečekala a Bahřin příběh byl taky skvělý. Ale ta finální bitva. Přijde mi, že část po bitvě byla mnohem delší než samotné velkolepé bitkování. To jak to skončilo ve mě nechalo rozporuplné pocity, zčásti zklamání.
SPOILER!
Čekala jsem to, kdo by taky nečekal, že padouch padne, zvlášt když hodně lidí četlo jako první Šest vran, ale ta smrt byla tak divná, moc lehká. Nevím, nevím, přišlo mi to moc uspěchané. Mal se v jediné knize nechová jako blboun, spolu s Alinou skončili zase v sirotčinci s určitými ztrátami a nejen s těmi na životem. Nejvíc mi bylo líto Botkina, ten mi přirostl k srdci, na druhou stranu jsem ráda, že Nikolaj, dvojčata, Žeňa s Davidem a Zoja neumřeli krutou smrtí, dlouhou a bolestivou. Alinu a Mala nechám v klidu spát, ale s nimi bych se ráda viděla znovu.

09.03.2020 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Tenhle díl mě chytnul víc než ten první, u toho prvního mě nejvíc zaujal začátek a prostředek, ale konec byl dost mdlý, tady jsem to měla opačně, začátek ušel, ale zbytek veledíla byl mnohem lepší. U Aliny jsem zazřela konečně nějaký vývoj, kdy má našlápnuto k tomu, aby se z ní stal ten pravý lídr. Ale pak je to jakýsi trubec, co jí směle táhne dolů. Mal je tak nesnesitelná, tupá a sobecká postava, že vždy doufám v jeho brzký skon, abych se už nemusela nasrávat nad jeho náladičkami, kdy už není on středem vesmíru, obletovaný a milovaný, zatímco Alina je jeho osobní a věrný stín. To si myslím, že ho žere především. Celkově mezi nimi není žádná chemie, celý vztah je uplácaný násilně a Alině by se lépe dýchalo bez něj.
Naskočilo vícero nových postav, některé starší dostaly více méně trošičku víc prostoru. A pak se tu zjevil Nikolaj! Který mi vzhledově seděl víc jako Sturmhond, ale tak povahově byl pořád stejný. Konečně měl člověk komu fandit a s kým se zžít. Mezi ním a Alinou to není taky žádné magické, ale aspoň jako kámoš je užitečnější, jak ten trotl.
Konec úžasný, Alina udělala dobře a vše mohlo skončit o díl dřív nebýt zmíněného trotla. Takový odvážný konec by se mi hodně líbil, ale tak asi bych byla jediná. Tak se vydáme na velkolepé finále.

23.02.2020 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Když už na mě tak dlouho vykukoval seriál, tak jsem si řekla, že si nejdřív přečtu knihu. Moje první zkušenost s Gaimanem a Pratchettem a zda-li poslední, to se uvidí, jestli budu mít chuť na mírně potřeštěnou zábavu. Rozhodně to nebylo špatné, ač jsem přišla i kvůli Crowleyemu a Aziraphaelovi a těm tam na můj vkus nebyl dán takový prostor, jaký bych si přála. Mohlo za to především množství postav, u kterých jsem si někdy říkala, proč tam vůbec jsou. Ono se to nakonec dalo hezky dokopy, ale ze začatku v tom byl chaos. Konec mi přišel docela nedotažený, ale jelikož jsem se za celou dobu nenudila a brala to jen jako takovou oddechovku, tak jsem tomu odpustila.

01.02.2020 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Nenadchne, neurazí. Předešlá kniha mě oslovila víc, lépe se zaměřovala na příběhy lidí, tady kolem některých pouze prolétla. Vrah mi nějak neseděl k tomu všemu, ale naštěstí se vrátil starý, dobrý Vejnar, který mě držel u předchozího případu, ač si na něj ani nevzpomněl. Chyběla mi přímá řeč, nechápu, co je to za móresy s těmi lomítky. Nepatří to tam a vypadá to hrozně. Nelituju času u knihy, přesto si nemyslím, že si jí budu pamatovat dlouho.

02.01.2020 3 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Od začátku se to tak krásně četlo, hlavně část s čaroději mě neskutečně bavila, konečně jsem se mohla setkat s mojí oblíbenkyní Keirou, která rozhodně není žádné ořezávátko. Bohužel, Marigold měl opět mališkou roli oproti povídkovým knihám a to dost zamrzí, jeho humor a padání do problémů mi schází, ač ta část, kdy jede podle svých průvodců na jistou smrt, byla k popukání. A pak přišla ta část, která mi přišla jako celá věčnost. Ciri, poušť, jednorožec, banda retardů a Potkani. U těch potkanů se mi to čtení už zrychlilo, přesto jsem to chtěla mít už za sebou. Na to jak hezky to začalo, tak opovržlivě to skončilo.

01.12.2019 4 z 5