Tarantino - Retrospektiva

Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Poté, co v patnácti letech opustil školu, vzal práci na částečný úvazek v místní videopůjčovně. Svůj první scénář psal čtyři roky: byl k filmu My Best Friend’s Birthday. 70minutový film, ve kterém hrál a který také režíroval. Pak přišly Gauneři (1992) k němuž napsal scénář za čtyři týdny. Tarantino byl rázem uznáván jako jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů. Hollywoodská studia mu začala nabízet filmy hlavního proudu, ale místo toho odjel do Amsterodamu a napsal Pulp Fiction (1994). Sedm nominací na Oscara, včetně vítězství v kategorii nejlepší scénář, zajistilo Tarantinovi reputaci scénáristy i režiséra. Několik let pak produkoval i hrál, až v roce 1997 adaptoval a režíroval film Jackie Brown. Následoval Kill Bill (2003) a o rok později Kill Bill 2. Film Grindhouse: Auto zabiják (2007) byl prvním filmem, který napsal, produkoval, režíroval i v něm hrál. Film Hanebný parchanti (2009) získal osm nominací na Oscara. Následoval film Nespoutaný Django (2012), který získal sošku za nejlepší scénář. Tato úžasná retrospektivní fotografická publikace mapuje všechny filmy Quentina Tarantina, od My Best Friend’s Birthday až po Osm hrozných. Kniha je poctou výjimečného režisérovi, producentovi, scénáristovi i herci - vášnivému a nespoutanému tvůrci kultovních filmů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365169/tarantino-retrospektiva-LtO-365169.jpg 4.546
Literatura naučná, Obrazové publikace, Umění

Vydáno: , Omega

Tarantino,A Retrospective, 2017

Kniha Tarantino - Retrospektiva

B-artX

Jakožto veliký fanoušek filmu a zvláště tvorby pana Tarantina, jsem byl nadšen, když jsem tuto krásku našel pod Vánočním stromkem. Po roce a čtvrt jsem se na ni vrhnul, protože máme u maturitní zkoušky přímo otázku na autorského režiséra, kde jsem nemusel přemýšlet, koho si vyberu. Tarantino je zkrátka legenda.
Kniha jako taková je pro každého fanouška nutnost. Je krásná, má parádní vazbu a ilustrace. Popisuje Quentinovu práci na filmech od preprodukce až po distribuci, kolikrát ale i zabrousí do interních problémů nebo historek z placu, které mě popravdě bavili asi s natáčením nejvíce. Jediné, co bych vytkl je nedostatek textu. Je to zvláštní, ale na 250 stránek si připadám, že jsem se dozvěděl o filmech strašně málo. Půlku stránky většinou zabírají ilustrace z filmů nebo plakáty, ale ty znám nazpaměť, takže to mi moc nedalo. Dvojstránky se záběry z filmů byly obdobně skvělé, ale já šel pro ten text, krucipísek!
Ale i přesto musím dát plný počet, protože mě knížka držela vzhůru několik nocí v řadě u sebe a nepustila. Skvělé a doporučuji.

apq

Kniha pro každého fanouška Tarantina. Za mě super, že něco takového vyšlo.

bigbabe

Co může napsat fanoušek Tarantina. Kniha je skvělá, celistvá.

blackoutzuzi
13.05.2020

Tenhle skvost obsahuje kupu skvělých fotek a taky informací o veškerých možných i nemožných detailech z natáčení všech Tarantinových filmů - a každému z nich je věnovaná samostatná kapitola. Ať už to jsou Gauneři, Kill Bill, Pulp Fiction, Nespoutaný Django, Hanební pancharti, tak i My best friends birthday, Čtyři pokoje, Auto Zabiják.. Prostě každý fanoušek si v ní najde to své. Hrozně mě bavilo číst si perličky ze zákulisí! :) Tohle si musí každý fanoušek Tarantina přečíst!! :))

Elevant
17.03.2020

Tarantina považuji z mnoha důvodů za jednoho z nejlepších současných režisérů. První tarantinovku jsem viděl ve 14 letech (myslím že to byli Reservoir dogs) a vzápětí jsem zhlédl všechny ostatní. Struktura knihy je kapitola=film (plus stručná biografie Tarantina na začátku knihy) a každá kapitole podává zajímavé informace o vzniku, natáčení a distribuci filmu spolu s rozborem filmu.
Poprvé kniha vyšla v češtině v roce 2018, a toto vydání končí filmem Osm hrozných. Druhé vydání z roku 2019 je už ale doplněno o film Tenkrát v Holywoodu.

Christo
06.03.2020

Skvost...mohlo by vycházet víc podobných publikací v tomto formátu...Scorcese, Nolan, Mann, Ayer, Trier, bratři Scottové....měl bych celou knihovničku

DarthElle
01.02.2020

Tohle jsem prostě v knihovně mít musela! Krásně rozvržené s mnoha ilustračními obrázky a informacemi, které jsem doteď netušila. Vadila mi jediná věc, za kterou ale neviním autora, ale překladatele a to tři vážně ošklivé hrubky, které mě div neufackovaly. Jinak jsem si požitek z Tarantinových začátků užila a jsem zvědavá, co bude mistrovým finálním masterpiecem.

Roubas
11.01.2020

Jisté vítězství formy nad obsahem cítím, ale i tak jsem to přečetl s nebývalou chutí a dozvěděl se spoustu nového o tvůrčím procesu pravděpodobně nejoriginálnějšího filmaře, který se nám doposud představil.