DariDerek DariDerek komentáře u knih

Andílci se perou Andílci se perou Pavel Vrána

Kdy jindy je skvělý čas na čtení pohádek s andílky a čerty? Kdy jindy, než v předvánočním čase? Proto jsme se se synem podívali na zoubek knížce Andílci se perou. Dokud jsem se pořádně nepodívala na přebal knihy, nedošlo mi že, že to nebudou zlobiví andílci, ale peroucí se v pračce. ????
Je to velmi milá, a taky energická pohádka, která je proložena ještě jedním vyprávěním a to o obrech a jejich království. Vaše děti se mají opravdu na co těšit.

27.11.2019 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Společenský román Tři ženy je reálným vyobrazením života tří různých žen, jejichž životy se neprolnuly, ale přitom mají mnoho společného. Tohle vyprávění, které na vás v knize čeká, nemohl vymyslet žádný spisovatel, tohle mohl napsat jen sám život.
Už autorka ve svém úvodu čtenáře seznámí s tím, jak tyto příběhy vznikly, co za tím stojí a věřte mi, v průběhu čtení vám bude pomalu, ale jistě padat brada, až na konci zjistíte, že máte otevřenou pusu a nechápete, jak tohle všechno je reálné, pravdivé a „živé“.

27.11.2019 5 z 5

Zatoulané štěně Zatoulané štěně Věra Hudáčková Barochová

Pokud hledáte pro své děti nebo sourozence knihu, která bude prosta od všech kouzelníků, víl a chcete naopak obyčejné chlapce, kteří zažívají neobyčejné dobrodružství, tak Zatoulané štěně bude správná volba.

20.11.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Naprosto vymazlená kniha z pera mého nejoblíbenějšího autora. Na Eriku z předešlé série nezapomenu, ale Kate ji zdatně šlape na paty. Výborná věc! :)

25.10.2019 5 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

Všichni čtenáři, kteří četli autorčinu první knihu Normálně jiní, už ví, co očekávat. Opět se na stránkách knihy Poslední velký den setkáme s okouzlujícím stylem psaní, s příběhem, který vám vezme dech a vžene do očí slzy – i těm nejotrlejším.

28.07.2019 4 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Po dočtení knihy se nebojím srovnání, že autorka Caz Frearová je nový Robert Bryndza (akorát tedy v sukních). :-)
Celý příběh je zamotaný (ale správně), čtivý a ač nejde zrovna o thriller, u kterého si budete kousat nehty, stejně nevydechnete, dokud nedočtete. Tohle se autorce povedlo a těším se na další díl. :-)

24.04.2019 4 z 5

Stesk po krvi Stesk po krvi Dario Correnti

Musím říct, že tento thriller byl naprosto perfektní. Parádní počtení. Počínaje tím, že se odehrává v Itálii, po všech těch knihách, kde jsou jména anglická, bylo velmi příjemným zpestřením vidět jména italská. Navíc charaktery Besany a Piattiové byly úžasné. Vím, samé superlativa, ale tady jimi šetřit by nebylo korektní. Opravdu dobré, vynikající. :-)

10.11.2018 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Ve chvíli, kdy budete otevírat Chladnokrevně na první stránce, vzpomeňte si na to, že jsem psala, jak je tato kniha jiná. Uvidíte, že vám autor ukáže, že stále dokáže překvapit a napsat příběh, který jste od něj už ani nečekali. V minulých příbězích byl Robert Bryndza znám tím, že čtenáři vraha odhalil hned ze začátku a od toho se příběh odvíjel. Teď zase dostanete dva příběhy v jedné knize, které vám nedají spát, dokud jej nedočtete. Celou knihu slupnete jako malinu a na konci budete nadávat, že to není delší!

09.11.2018 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Když se dívám na komentáře pode mnou, přemýšlím, jestli slovenská verze je jiná než česká, která vyšla teď.... Protože pro mne byl Dopis naprosto uhrančivý román, u kterého se na první pohled může zdát, že bude jen další romantická kniha, která bude fajn, ale žádné velké překvapení, které chcete... Nenechte se zmýlit. Není to žádná romantická slátanina, ale je to hodně emotivní, překvapivý a místy velmi zdrcující příběh, který vás nenechá chladnými a ukáže vám, že osud si s lidským životem zahrává tak, jak se mu zachce a kolikrát proti němu opravdu nic nezmůžeme.

23.10.2018 5 z 5

Z ohně a papíru Z ohně a papíru Rachel Caine (p)

Pokud se budete chtít začít do knihy, která je o knihách, určitě vám Z ohně a papíru doporučím. Ale raději si nejdříve přečtěte první díl, protože na sebe navazují a mohly by vás uniknout souvislosti, které by vás připravily o ten pravý knihomolský zážitek.

03.10.2018 4 z 5

Chlapec, který přežil pochod smrti Chlapec, který přežil pochod smrti Pavel Taussig

Syrové, upřímné. Nemám slov.

07.06.2018 5 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Překvapena! :-) Všechno důležité píšu v recenzi v záložkách (Daramegan) :-)

20.12.2017 4 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Autor u prvního dílu nasadil laťku vysoko a teď ji opět posunul o něco výše. :-) Více v recenzi v záložkách :)

18.12.2017 5 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

I když jsem dala 4*, tak je to spíše k 3,5*...
Příběh není vůbec špatný, hlavně je to napsáno velmi čtivě, ale na konci mi to přišlo zbytečně překombinované a je to škoda. Někdy méně je více... :-) Více píšu v recenzi v záložkách :-)

15.12.2017 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Úžasný příběh, založen na skutečné události, který vás dostane do kolen. Naprosto. Více v recenzi v záložkách :)

12.12.2017 5 z 5

Dítě útesů Dítě útesů Viveca Sten

Přesně takovou knihu jsem teď potřebovala. Všechno mi sedlo jako prdel na hrnec. Já bych autorkám uvěřila asi i to, že děti nosí jednorožci. Dobře napsané, dobře zpracované.

07.12.2017 5 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Začátek byl trochu pomalejší, přišel mi zdlouhavý, ale potom se to rozjelo a děla se jedna akce za druhou. :-)

06.12.2017 4 z 5

Grafitové děvče Grafitové děvče Miroslava Varáčková

Líbil se mi nápad zahrnout do knihy také komiks. Příběh sám o sobě je jedno velké bludiště, kdy hlavní hrdinka bojuje, aby se dostala z něj ven...

05.12.2017 4 z 5

Čarodějnice: Salem, 1692 Čarodějnice: Salem, 1692 Stacy Schiff

Tato kniha mě překvapila. Styl autorky a hlavně to, co všechno je schopná udělat pro to, aby napsala dobrý příběh, se mi opravdu zamlouvá. :-)

01.12.2017 4 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Kniha má potenciál, bohužel jej autorka plně nevyužila. A díky tomu, jakým způsobem to vedla, se pro mě nejedná o thriller, ale spíše román - taková sonda do duše pár lidí, a okolo je pár mrtvol... :-)

30.11.2017 3 z 5