Čarodějnice: Salem, 1692

Nositelka Pulitzerovy ceny za román Vera odhaluje tajemství čarodějnických soudů v Salemu. Začalo to v roce 1692 během mimořádně drsné massachusettské zimy, kdy dcera duchovního začala křičet a zmítat se v křečích. Celá záležitost skončila o necelý rok později oběšením devatenácti mužů a žen a jeden starší muž byl popraven rozdrcením. Strach se rychle šířil, zasáhl nejvzdělanější muže i významné politiky v kolonii. Sousedé obviňovali sousedy, rodiče děti, manželé manželky, děti rodiče a sourozenci na sebe navzájem podávali žaloby. Román Stacy Schiff, jenž živě zachycuje neklidnou atmosféru Ameriky sedmnáctého století, nás do této doby plné úzkosti zavádí. Ukazuje nám, jak skupina dospívajících dívek přivedla vznikající kolonii k rozkladu a jak rychle se šířila epidemie obviňování, soudních procesů a poprav, až se vymkla kontrole. Překvapující výsledky pátrání odhalují především podrobnosti, kterých si všimlo jen málo historiků. Každý detail koloniálního života pouhé desítky let po příchodu prvních osadníků – rodiny, farmaření, modlení, vedení domácností, nebezpečí života na okraji divočiny, odcizení od Anglie, tlaky života ovládaného biblickým myšlením – je líčen s jasností, která činí téměř nepochopitelné události srozumitelnými....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297867/carodejnice-salem-1692-RwH-297867.png 3.323
Literatura světová, Literatura faktu, Historické romány
Vydáno, Omega

The Witches: Salem, 1692, 2015

Kniha Čarodějnice: Salem, 1692

Noisette73

Zfanatizované davy lidí, kteří se báli neexistujících věcí o to, to celé bylo nebezpečnější a zbytečnější.

denisa7430

Román je rozpracován velice detailně, čtenář k němu musí přistupovat s úmyslem „studia“ tohoto tématu, kniha vyžaduje maximální soustředění.

Starhill
20. červenceodpad!

Nehodnotím knihu samotnou, ale naprosto příšerně krkolomný a amatérský překlad.

adaaugusta
16.06.2019

Příšerný překlad.

jiri77
08.01.2019

Pustil jsem se do čtení této knihy s nadějí,že to bude dobře napsaný román a ono ne. Je to naučná literatura se vším všudy. Nepřeberný počet informací,které mě přímo zahltily,až mě ze čtení bolela hlava. Kniha není podle mě dobře napsaná,autorka přeskakuje od postavy k postavě, takže za chvíli nevíte o kom píše,a že těch postav tam je! To samé platí o přeskakování z různých míst a časových období. Velmi těžká kniha ,se kterou si musela autorka dát hodně práce a proto jí ocením hvězdou navíc.

DominaCZ
14.11.2018

Autorka chtěla přiblížit oč se jedná, tak děj byl psaný ne vypravěčem, ale kýmsi, kdo popisuje výpisky z kronik a dokládá to i fotkami.
Protože šlo o dobu omezenou, tak lítání na čemkoliv směrem dozadu, posílání uřknutí z domu do domu pomocí křiku do vody a jiných nesmyslů činí knihu směšnou tím, že se to věčně opakuje a nikde není řešení nebo konec.
Ty procesy se táhly a hluchota "úřadů" člověka akorát tak vzteká.
V té době nebyla naděje, chápu, ale téměř totéž je v našem Kladivu na čarodějnice popsáno lépe.
Tady je to moc buranský.
Pardon.

zazvorka
26.03.2018

Pokud skončíte sami na pustém ostrově - tak to je pravá kniha pro takovou situaci. Je dlouhá, VELMI podrobná a zahlcená spoustou postav, takže než ji dočtete, určitě bude na obzoru záchranná loď. A co navíc - zjistíte, že sousedé dokáží člověku tak zavařit, že je možná lepší je nemít, takže pohodlný pustý ostrov může být výhra!
Určitě to dílo dalo autorce strašnou spoustu práce, klobouk dolů. Nicméně - dá i děsnou práci to přečíst...rozhodně to není beletrie. Pro někoho, koho to téma zajímá, může být kniha - vyčerpávajícím způsobem - přínosná.

Petule.k93
16.02.2018

Z knihy jsem nadšená. Líbilo se mi zpracování. Autorka si na knize dala opravdu záležet a stálo to za to. Je to všechno krásně popsáno až do nejmenších detailů historie.

Noc
Noc