Danka22 Danka22 komentáře u knih

Loď v Bretani Loď v Bretani Marta Davouze

Některé povidky byly vtipné a chytlavé. Myslím, že některým lidem můžou dělat problém starší slova (z dob B. Němcové), která nejsou tak v současné literatuře častá. Autorka měla hezký život.

25.08.2020 3 z 5

Král králů Král králů Wilbur Smith

Na léto jsem chtěla Afriku. Dostala jsem Afriku, ale bez přitažlivého příběhu. Romány Smithe bývaly plné dobrodružství a jiskry. Teď už se jen opakují. Nejsem pro aby autor psal dva romány za rok, je to pak vidět na kvalitě. Škoda.

25.08.2020 3 z 5

Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Miloval jsem Ingrid Bergmanovou Chris Greenhalgh

Spokojenost. Sice párkrát jsem se ztrácela v dialozích ale příběh byl hezký. Kráska a zvíře. Herečka a fotograf. Oba mají špatné i dobré stránky. Hold nebylo jim přáno. Zato to na mě zapůsobilo.

25.08.2020 4 z 5

Radost z chůze Radost z chůze Erling Kagge

Čekala jsem asi něco jiného. Je pravda, že zážitky, kterej autor zažil byly zajímavé. Ale jinak mi ta knížka moc nesedla. Ideální je že má málo stránek. Slušelo by jí více rad např jak začít s chlazením, možná několik nápadů na "druhy" kroků, počítání kroků apod. ale je to o názoru.

28.07.2020 2 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Už jsem četla několik knih od D.Dána a i tahle mě hodně zasáhla. Protože většinu knih co napíše je podle skutečného příběhu, tak by mě zajímalo jak moc je i tahle podle skutečnosti. Napětí a vtip to mám na něm ráda. Byla superrr ????

28.07.2020

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Hezká knížka. Není v ní sice moc romantiky, přesto zaujme. Autorčiny znalosti o včelach byly obrovské a fascinující. Některé informace jsem ani netušila. Pro včelaře moc dobrý.

14.07.2020 4 z 5

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Motivační knížky moc nemusím ale tahle byla skvělá. Důvodů proč nepřestat psát, bylo hafo. Historky ze života, která mají povzbut, nadchly a inspirovaly. Tuhle knihu si ráda zase přečtu.

14.07.2020 5 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Hůř se čte a i když jsem ji četla ze zvědavosti, nemůžu říct že mám chuť přečíst si něco od pana Lustiga dalšího. Knížce by slušelo i o sto stránek méně. Moc nadšená jsem nebyla. Bohužel.

23.06.2020 3 z 5

Žít navěky Žít navěky Dara Horn

Neobyčejné. Mám ráda děje z židovského prostředí. A ještě když se přidá prolínání přítomností s dalekou minulostí jsem o to zvědavější. Kniha mě nezklamala. I počet stran byl ideální. Jen si myslím že by to neměl číst realista - byl by zklamán.

15.06.2020 4 z 5

Válka a terpentýn Válka a terpentýn Stefan Hertmans

Tak tohle byla pecka. Hodně mi to připomínalo Svět včerejška od Zweiga, hlavně tím jak autor mistrně ukázal na stinné a světlé stránky staré a nové Belgie. Číst tuhle knihu bylo moc zajímavé i dojímavé zároveň. Autorův dědeček měl smutný život, přesto vždycky se zmátořil a šel dál.

15.06.2020 5 z 5

Ženy, které mi nedají spát Ženy, které mi nedají spát Mia Kankimäki

Knihu jsem četla skoro tři týdny. Vychutnávala jsem si ji. Každá kapitola končí několika radami nočních žen a myslím že si je lecckdo zapíše do svého notes. Dozvěděla jsem se o spoustě žen, co byly umělkyně a kterým sice nepřála doba přesto dokázaly prorazit.

07.06.2020 5 z 5

Byla jsem doktorkou v Osvětimi Byla jsem doktorkou v Osvětimi Gisella Perl

Zajímavý příběh. Viděla jsem film, tak jsem ráda že jsem si přečetla i knížku, která byla lepší. Trochu mi vadilo přešlapování kapitol - jednou vyprávěla o Osvětimy, poté hned o minulém životě. Víc takových knih aby se o těch zvěrstev vědělo.

12.05.2020 4 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Napínavé, zahadné a ponuré, přesně takové jsou i romány sester Bronteových. Právem je k nim autorka přirovnávána. Sice mi že začátku dělalo problém se začíst ale nelitovala jsem že jsem pokračovala. Protože ten konec stojí za to. Rozuzlení bylo třešničkou na dortu.

12.05.2020 5 z 5

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Vtipná knížka. Nejslabší byla první povídka Host do domu , zato nejlepší byla poslední - Čubka. Strýček Osvald byl skvělý proutnik a jeho příběhy jsou dost zábavné. Velká rošáda taky není špatná ale je spíš o tom jak se dva muži nudí a vymyslí sice zábavu, jehož závěr se nebude líbit druhému muži. A Vyvrcholení je děj o ženě, která by se chtěla vrátit k muži, který je až příliš posedlý svou lékařskou praxí až je tím protivný. Dahl je opravdu skvělý vypravěč. A tohle stalo zato.

21.04.2020 4 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Plný počet hvězdiček dávám málokdy ale tahle kniha si je zaslouží. Silný příběh, který je založen na skutečné události. Byl to strašný spolek a je jen škoda že nebyli všichni aktéři odsouzeni. Tím co dělali odsoudili k neštěstí spoustu nevinných dětí. Dejme tomu, že si někdo polepšil a dostal se do bohatší rodiny, ale na druhé straně zůstali nešťastní rodiče, kteří se nikdy nesmířili se ztrátou svých dětí. Proto je kniha tak smutná a dojemná, protože poukazuje na mj. na nespravedlnost a krutost našeho světa.

21.04.2020 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Tato kniha byla sice sladčí, přesto pro romantické duše přímo ideální. Nehledejte v ní hlubší poselství protože jejím smyslem je hlavně oslava nekonečné a věčné lásky. Co mi lezlo trochu na nervy bylo neustálé ujišťování, jak se oba budou milovat navždy. Bez toho by byla knížka pro mě víc přijatelnější i reálnější.

21.04.2020 4 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Nemůžu říct že základní myšlenka je špatná ale autor ji nedokázal pořádně využít. Oproti Slona pro Karla Velikého je to lepší kniha. Ale že bych ji znovu vyhledala, to se říct nedá. Škoda. Mohlo to být lepší

05.04.2020 3 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jedna z nejhezčích historických knih, které jsem četla. Hluboký, promyšlený příběh nám ukáže rané období Anglie. Zajímavé je popisování stavby katedrály, kdy si autor dal tu práci a zjistil si dostupné informace. O to víc se těším na další díly.

31.03.2020 5 z 5

Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Eleonora Akvitánská. Vzpurná královna Jean Flori

Některé části knihy byly moc zajímavé ale je pravda, že se autor někdy až příliš rozepisoval. Občas byly nudné citace, kterých je až moc. Dozvěděla jsem se o ní ale spoustu věcí, nicméně mohlo toho být méně.

31.03.2020 3 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila, ale nezaujala mě. Hlavní postavy si procházejí různými životními krizemi, které na konci vygraduji. Co vyzdvihuji je, že už jsem dlouho nečetla knížku, která se zabývá i problematikou alzhaimera. Dál kvituju i pozornost ohledně pocitů jak se stáří lidé cítí, co potřebují. A za třetí se mi líbila obálka knížky, ta je moc krásná.

31.03.2020 3 z 5