Radost z chůze

Radost z chůze https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435124/bmid_radost-z-chuze-6jI-435124.jpg 4 19 19

Klást jednu nohu před druhou, vydat se na cestu a zažít radost z objevování – to je pro člověka ta nejpřirozenější činnost. Naši předkové cestovali pěšky i na dlouhé vzdálenosti, získávali přitom nové zkušenosti a učili se z nich. Ale ačkoli je chůze tak univerzální, každý z nás ji prožívá jinak. Pro norského polárníka a filozofa Erlinga Kaggeho je zdrojem otázek, které ho fascinují. Chůze je pro něj nerozlučně spjatá s tvořivostí, je protilékem na uspěchanost, která ovládla naše životy a nutí nás, abychom vše dělali rychle a efektivně. Chodit pěšky je tak vlastně tou nejradikálnější změnou, kterou v životě můžeme udělat. Když jsem si nazul boty a nechal myšlenky volně plynout, došlo mi jedno: Klást jednu nohu před druhou patří mezi nejdůležitější činnosti člověka.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Alferia
Originální název:

Å gå – ett skritt av gangen


více info...

Přidat komentář

mysa.cek
18.08.2021 5 z 5

je pravda, že kniha je možno trošku rozháraná a chaotická. ale pointa úplne dokonale vystihuje moje hlboké presvedčenie - že k najdôležitejším rozhodnutiam, najväčším myšlienkam a k najšťastnejším okamihom svojho života som došla po vlastných. a na všetky ťažkosti v živote ordinujem krokoterapiu..najlepšie niekde ďalej od ruchu civilizácie. a s každým krokom cítim, ako "to" pozvoľna povoľuje. na niektoré životné situácie pomáha pozrieť sa s odstupom...a chôdza je najlepší spôsob, ako sa vzdialiť od starostí všedných dní :)

Netopýr_5
18.10.2020 2 z 5

Krom několika myšlenek o rychlosti chůze ve vztahu k času, mi sdělení přišlo zmatečné. Naštěstí byla kniha krátká. Čekal jsem něco víc.


Hanina61
31.08.2020 5 z 5

"Když jsem si nazul boty a nechal myšlenky volně plynout, došlo mi jedno: Klást jednu nohu před druhou patří mezi nejdůležitější činnosti člověka."

Jsem chodec, respektive chodkyně, člověk, pro kterého je chůze nejenom jednou z nejdůležitějších, ale taky nejradostnějších činností, především když chodím v přírodě. A taky lékem skoro na všechno. Po těžkém úrazu, po těžké nemoci, po těžké operaci... vždy se snažím co nejrychleji "vrátit do života" tím, že začnu chodit, i třeba o berlích... A když je mi nejhůř na duši, stačí si jako Erling Kagge nazout boty a jít a vnímat přitom každou maličkost ze světa kolem sebe... Přesně tak, chůze je pro mě lékem skoro na všechno, ať je to krátká procházka nebo dlouhé putování. To nejdelší jsem už zahájila a doufám, že je i dokončím. Cíl: Santiago de Compostela... tak mi držte palce, lidi... :-) Jinak teda bezva knížka. :-)

Danka22
28.07.2020 2 z 5

Čekala jsem asi něco jiného. Je pravda, že zážitky, kterej autor zažil byly zajímavé. Ale jinak mi ta knížka moc nesedla. Ideální je že má málo stránek. Slušelo by jí více rad např jak začít s chlazením, možná několik nápadů na "druhy" kroků, počítání kroků apod. ale je to o názoru.