Danka22 Danka22 komentáře u knih

Chrám divů Chrám divů Leslie Parry

Zajímavá kniha. Nečte se moc dobře, zato si čtenář udělá názor na New york a na tu dobu. Někdy jsem se v ději ztrácela, proto jsem také byla vděčná za zopakovaní na konci. Co s týče děje, tak mnohé bylo pro mě překvapení. Zvlášť odkrytí skutečností kolem hlavních postav. Lidi se vždycky chovali ke zvláštnostem, jako k odpadu. Cokoli je "jiné" toho se bojí ale neuvědomují si, že tím odkrývají temné stránky své vlastní osobnosti. Jsem ráda že jsem knihu dočetla.

25.03.2020 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí seriálu, a i proto si myslím že je kniha lepší než seriál. Daleko víc se v ní dozvíte o postavách. Jejich kladných a záporných vlastnostech. O jejich těžkostech. Ukazuje i problém s domácím násilím a tím poodkrývá fakt, že agresor je většinou někdo do koho bychom to nikdy neřekli. A oběť se ho většinou ještě zastává a brání i když je to inteligentní a chytrá právnička. Na sociálním postavení nezáleží. Děj se mi líbil a k zamyšlení určitě stojí.

15.03.2020 4 z 5

Ženy s kufříkem a nadějí Ženy s kufříkem a nadějí Milena Lenderová

Jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem v posledních letech četla. Kniha je plná statistik a informací o životě žen, jejíž prace nebyla vždy plnohodnotně ohodnocena. Ač pomáhaly, tak živořily. Setkávaly se s neuznaním a to i z řad lékařů. Byla jsem moc ráda, že se v knize mihla i vzpomínka na Mudr. Annu Honzákovou, která je pořád v dnešní době opomijena. Hodně zajímavé bylo i vzdělání porodnich babiček/asistentek a to jak v českých zemích tak v zahraničí. Kniha byla zpracována čtivě a je srozumitelná i laické veřejnosti. Paní Lenderová jako vždy dokázala napsat poutavou knihu.

15.03.2020 5 z 5

Dáma z dobré rodiny Dáma z dobré rodiny Therese Anne Fowler

Od autorky jsem četla Z jako Zelda, proto mě moc nepřekvapila její další kniha. Opět si zvolila příběh neprávem opomíjené ženy, která se držela radou: první manželství je pro peníze, druhé z lásky. Osud ji připravil několik zkoušek, ale ve finále nedopadla na svoji dobu vůbec špatně. Nebudu dál prozrazovat. Dozvěděla jsem se o spoustě zajímavých osobnostech z vyšších kruhů a jsem spokojená. Zároveň to bylo příjemné nahlédnutí na postavení ženy, která byla z bohaté rodiny. Přesto si ji dostatečně nikdo z blízkých nevážil.

27.02.2020 4 z 5

Ztracené květiny Alice Hartové Ztracené květiny Alice Hartové Holly Ringland

Krásný příběh. Ještě hezčí je že každá kapitola začíná významem nějaké květiny a její kresbou to knížce přidává na originalitě. Možná to nemuselo být v některých pasážích tak zdlouhavé ale jsem ráda že jsem ji přečetla.

23.02.2020 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Příběh je to napínavý. Zvlášť jsou zajímavé osudy hlavních postav. O to větší je pak neštěstí, že taková podobná organizace, co odvážela chudé ženy z koutů Evropy skutečně existovala. Kniha ve mně zanechala hluboký dojem. ☺

23.02.2020 4 z 5

Pouta Pouta Colette (p)

Knížka je to vděčná. Věřím sice že ve své době to byla hodně zajímavá kniha ale pro dnešního čtenáře se může stát méně přitažlivou ???? Nicméně z příběhů je cítit jak moc se do něj autorka vžila a tím je příběh zajímavý. Nelituju že jsem ho četla ☺

08.02.2020 3 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Otec, který trpí duševní nemocí a tyranizuje celou rodinu kdesi na Aljašce. Hlavní postava se snaží sice utéct od tvrdé reality čtením knih, ale nedaří se jí to. A matka, která trpí syndromem týrané ženy není schopná ubránit ani sebe natož svoji dceru. Příběh je to aktuální a k zamyšlení. Spisovatelka ale překvapila, protože není pravidlem aby po tak hezké knize Slavík následoval ještě lepší příběh, jakým tato kniha je. Je to velké plus.☺

08.02.2020 5 z 5

Mama milovala Gabčíka Mama milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Příběh je to moc hezký. Sice, jak sama autorka říká, něco si domyslela. Zato pro čtenáře, kteří nečetli žádnou knihu o Anthropoidu může být přínosem, protože v mnohém je kniha pravdivá. ????

06.02.2020 4 z 5

Máme na vybranou Máme na vybranou Edith Eva Eger

Jeden z nejlepších příběhů, který jsem na téma holokaustu četla.

28.01.2020 5 z 5

Šarlatové písmeno Šarlatové písmeno Nathaniel Hawthorne

Je to klasika, takže se to nečte nejsnadněji ale stojí to za to si přečíst. Nejen kvůli splnění povinné četby, ale protože nahlédnete pod pokličku doby, kdy se cizoložstvi trestalo hodně zvláštním způsobem. A navíc, co s člověkem dokáže udělat špatné svědomí. Mně se to líbilo ????

10.11.2019 4 z 5

Váha inkoustu Váha inkoustu Rachel Kadish

Mam ráda romány, kdy se děj prolíná jak s minulostí tak s budoucností. V něčem mi to připomínalo Kate Mosseovou a její trilogii Labyrint nejen dějové ale i stylem psaní. Každopádně musím říct že mě kniha hodně bavila a zaujala .

13.10.2019 5 z 5

Milostné příběhy ze staré Francie Milostné příběhy ze staré Francie Marie de France

Jedním slovem: nádhera ????????

03.06.2019 5 z 5

Prchavý čas světla Prchavý čas světla Whitney Scharer

Kniha je čtivá a moc se mi líbila.

20.04.2019 4 z 5

Na Leopardí skále Na Leopardí skále Wilbur Smith

Jedna z nejlepších knih, kterou kdy napsal. Skvělá a inspirativní autobiografie.

20.04.2019 5 z 5

Život v zahradě Život v zahradě Penelope Lively

Je pravda, že jsem čekala něco jiného. Myslím, ale že pro čtenáře, kteří našli zalíbení v zahradách by kniha mohla být zajímavé zpestření. Kniha je rozdělena do několika kapitol. Přičemž autorka si dala tu práci a našla asi nejznámnější knihy, kde se vyskytuje pojem zahrada. Některé pasáže nejsou zase až tak zajímavé a chvilkami se čtenář až nudí. Nicméně co mě překvapilo bylo několik zmínek o knize od Karla Čapka Rok zahradníka. Celkově bych hodnotila knihu pozitivně.

10.04.2019 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Příběh tří žen, které pocházejí z různých poměrů a vrstev se čte opravdu moc dobře.

05.05.2018 5 z 5

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Moc hezký, historický román. Autorka na konci sice přiznává, že ne všechno je podle pravdy, ale myslím že svůj účel to splnilo. Zaujalo mě to.

28.04.2018 4 z 5

Advokáti mrtvých Advokáti mrtvých Pavel Nečas

Jedna z nejzajímavějších knih určená, jak pro odbornou tak laickou veřejnost. Rozhovory jsou vedené tak, aby svými odpověďmi zaujali širokou veřejnost. Musím doporučit a kéž by bylo vic takových knih.

24.02.2018 5 z 5

Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Rebecca Skloot

Moc hezká a zajímavá kniha

05.02.2018 4 z 5