Milostné příběhy ze staré Francie

Milostné příběhy ze staré Francie https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86230/milostne-pribehy-ze-stare-francie-86230.jpg 5 8 3

Básnické povídky psané osmislabičným veršem po způsobu starých bretonských písní zpívaných potulnými pěvci za doprovodu strunných nástrojů. Hlavní jejich náplní je láska a milostné vztahy v rozličných podobách. Láska v autorčině podání představuje sílu osudovou a nezdolnou proti níž není léku. Do dějové osnovy vplétá básnířka také temná kouzla a zásahy nadpřirozených bytostí a živlů. Přes pohádkovost svých látek nezapřela autorka ani živý vztah k současnosti. Naivní prostota podání, jasnost a střízlivost kompozice jako by byla volena schválně, aby tím více vynikla kouzelná krása témat samých.... celý text

Danka22
Danka22
03.06.2019 5 z 5

Jedním slovem: nádhera ????????

Damato
Damato
11.12.2017 5 z 5

WAu, to je přesně to , co jsem teď zrovna na moji dušičku potřebovala, úžasné pohlazení a zklidnění. Jediné co k mohu - vřele doporučit k přečtení

eraserhead
eraserhead
07.06.2012 5 z 5

Podobné knihy prostě miluji. No řekněte sami, jak často se vám podaří číst básně (no, spíše rýmované příběhy) francouzské autorky z konce 12. století? Právě v této knize. Ty příběhy jsou sice mnohdy až pohádkově laděné a některé z nich trošku stereotypní, psané prostým jednoduchým veršem, ale snad proto je to tak úchvatné. A jako bonus k tomu, s největší pravděpodobností to nejstarší, k jakému se dostanete, literární ztvárnění vlkodlačí legendy. Možná bych měl jednu * ubrat za tu stereotypnost, ale nakonec to napálím doplna, protože jsem z té knihy fakt nadšený.

vlkodlaci 12. století francouzská literatura milostná poezie

Marie de France