danka13 danka13 komentáře u knih

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Ani třetí díl mě nezklamal, mohu jen opět doporučit.

05.03.2017 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Super čtení, už se těším na další díl. Lisbeth je super, asi se trilogie měla jmenovat úplně jinak :-)

09.01.2017 5 z 5

1813: Válečný požár 1813: Válečný požár Sabine Ebert

Kniha splnila mé očekávání, moc se mi líbila a už se těším na další osudy Hentriety.

26.11.2016 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Vzhledem k tomu, že mám z této série přečteny 3 poslední knihy, věděla jsem předem, že hlavní hrdina přežije. Důležitý je poznatek, že není vše v nepořádku jen u nás :-)

18.09.2016 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Po prvních stránkách jsem myslela, že knihu odložím, že na to nemám nervy. Nakonec jsem se přemluvila a knihu jsem dočetla, nestává se mi totiž, že bych knihu nedočetla. Určitě je to námět k zamyšlení, i když mi to v dnešní době připadá příliš neskutečné, ale stát se to může. Je to zajímavá kniha a určitě doporučuji její přečtení, zajímavý může být i film, který šel do kin v loňském roce.

14.08.2016 4 z 5

Havaj I. - II. Havaj I. - II. James Albert Michener

Přečetla jsem oba díly jak se říká jedním dechem, i když mi to trvalo docela dlouho. A teď jsem smutná, že kniha nemá ještě jeden díl. Opravdu se mi to moc líbilo, od začátku do konce poučné a velmi zajímavé. O spoustě událostí jsem neměla potuchy. Ráda bych se na Havaj jela podívat, ale to mi asi nevyjde. Vřele doporučuji.

17.07.2016 5 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Mám rády knihy tohoto typu, takže opět velká jednička, škoda, že už je konec.

22.04.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Přečetla jsem z této série 7., 8. a 10., potom mi manžel na vánoce koupil téměř všechny další díly, tak jsem se pustila do prvního. První polovina nic moc, pak se to trochu rozjelo. Dám si pauzu, pak se pustím do dalšího dílu.

19.03.2016 4 z 5

Poslední porotce / Krvavé nebe / Mezi sestrami / Hledání ve vlnách Poslední porotce / Krvavé nebe / Mezi sestrami / Hledání ve vlnách John Grisham

Knihu jsem si vypůjčila hlavně kvůli Kristin Hannahové. Román Mezi sestrami se mi moc líbil, opět má dobrý konec a to je v dnešní době pro mě moc důležité. Poslední porotce se napřed tak poklidně vlekl, ale vydržela jsem to. Konec byl hodně překvapivý, takže také super. Krvavé nebe se mi také moc líbilo, napínavé od začátku až do konce. Hledání ve vlnách také hodně napínavé, určitě si od Paula Garrisona ještě něco seženu.

05.03.2016 5 z 5

Kamenná opice / Vánoční vlak / Vzdálené břehy / Spálený sníh Kamenná opice / Vánoční vlak / Vzdálené břehy / Spálený sníh Jeffery Deaver

Nejvíce ze všech čtyř románů mě zajímaly Vzdálené břehy od K.Hannahové a nezklamaly. Sice tam bylo starostí až nad hlavu, ale bylo to zajímavé počteníčko. A protože nemám ve zvyku číst jen kus knihy, přečetla jsem romány všechny. Spálený sníh bych zařadila mezi "Bondovky", hrdina přežil úplně všechno. Kamenná opice je zajímavý román, nikdy jsem nic takového nečetla. Vánoční vlak se tak pomalu rozjížděl, až dojel do L.A. Konec mě fakt dostal, určitě si od tohoto spisovatele ještě něco seženu.

12.02.2016 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Tak jako předešlé díly, nádhera. Škoda, že už jsem na konci. Asi se na ten Nový Zéland budu muset vypravit :-). Třeba tam potkám někoho známého.

23.01.2016 5 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Kniha se mi moc líbila, už ráno jsem se nemohla dočkat, až si zase přečtu večer další stránky. Už se moc těším na třetí díl.

09.01.2016 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Knihu jsem sháněla několik měsíců, druhý a třetí díl už byl doma. Splnila naprosto mé očekávání, krásné počteníčko, už se těším, až se začtu do dalšího dílu.

27.12.2015 5 z 5

Talár a dres / Cesta svatojánských mušek / Významný pacient / Voda, kámen, srdce Talár a dres / Cesta svatojánských mušek / Významný pacient / Voda, kámen, srdce Dick Francis (p)

Hodnocení je velmi jednoduché, knihu jsem si užila, ráda si od všech autorů přečtu něco dalšího.

06.12.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kniha se mi líbila, napínavý děj od A až do Z, super. A pak mám klidně spát :-)

06.11.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Detektivky téměř nečtu, ale tato se mi líbila. Nezbývá než doporučit. Přežila jsem i docela drastické popisování vražd :-), hlavně, že hlavní hrdina přežil, už louskám další s číslem 10.

11.10.2015 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Normálně detektivky nečtu, manžel mi tři knihy tohoto autora koupil k narozeninám. Byla jsem z toho trochu zmatená. Ale dárek je dárek, tak jsem se pustila do Sněhuláka, na obalu bylo pořadové číslo 7. Venku je téměř čtyřicet ve stínu, nic jiného se stejně dělat nedá. Dnes jsem dočetla, už se těším na další.

09.08.2015 5 z 5

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Paráda, okamžitě si koupím druhý díl.

06.07.2015 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

"Porodní bábu" mám celou, moc jsem se těšila na další díl. Nezklamal. Mohu jen doporučit.

14.06.2015 5 z 5

Lobbista Lobbista John Grisham

Byla to první kniha tohoto autora, kterou jsem přečetla. Dostala se mi do rukou úplně náhodou. Dostala jsem ji od mé paní učitelky angličtiny, která likviduje doma obrovskou knihovnu a stejně jako já, nikdy žádnou knihu nevyhodila :-). Sama bych si nikdy nic takového nekoupila a překvapila jsem sama sebe. Nikdy jsem nic takového nečetla a četlo se mi to opravdu krásně. Nejdůležitější je pro mě vždy konec a ten byl dobrý i tentokrát. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

17.05.2015 5 z 5