Danilla Danilla komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherná kniha a velmi poutavý příběh. Tohle je přesně ta kniha, o které čtenář po přečtení ještě dlouho přemýšlí.

23.10.2023 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Jsem ráda, že na mě někde vyběhla reklama na knihu Vesnice a já se o této autorce vůbec dozvěděla.
Kniha je čtivá a děj svižný. Dvojice detektivů s jejich chybami, špatnými úsudky i hádkami, mně přišla taková lidská. Kdo je vrah, jsem neuhodla.
Jdu na Vesnici.

25.09.2022 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Nevím, jestli jsem neměla moc velká očekávání ale kniha mě fakt nechytla, přitom náměl byl dobrý. Mnoho postav, chvílemi jsem se v příbehu ztrácela. O konci knihy ani nemluvím, konec se mi nelíbil vůbec.

28.05.2019 2 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Úžasná kniha! Už podle anotace jsem si říkala, že kniha bude hodně zajímavá a Sharon fakt nezklamala. Ač jsem konec tušila, i tak mě příběh držel v napětí a knihu jsem doslova hltala.

03.10.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vůbec nechápu, jak je možné, že jsem tohoto autora dosud neznala. Kniha je naprostá pecka. Napínavá a velmi čtivá kniha, dokonalá a propracovaná zápletka, prostě super. Jdu na Pátou oběť.

26.08.2022 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Velmi se mi líbí, že knihy od Angely co příběh, to originální zápletka. Další výborná kniha, která měla spád a nutila mě číst dál a dál (taková ta klasika - ještě jedna kapitola a jdu spát). A zvrácená doktorka Alex, ta byla výborná.

28.05.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Stejně jako první díl, je i ten druhý naprostá bomba. Jakmile vezmu knihu do ruky, nevím kdy přestat číst. Vždy si říkám ještě jednu kapitolu a jdu spát - no, moc jsem toho nenaspala. Takže Šesté dítě, jdu do tebe :-)

02.09.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ke konci knihy jsem si v hlavě pomalu připravovala komentář, který tady napíšu. Něco v tom smyslu jako “to byl nářez.” Jenže na konci knihy mi slova úplně došla a potřebovala jsem den na “strávení” knihy.
Kniha byla opravdu super, od začátku do úplného konce to mělo ráz. Jak jsem u Angely zvyklá, plno zvratů i napětí. Ale sakra, co mi to Angelo děláte? Proč takový konec?

21.01.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Série s Kim je prostě povedená. Kniha nezklamala a i když jsem tušila, kdo je ten darebák, stejně jsem neměla úplnou jistotu do konce knihy. Hlavní téma o které v knize šlo - rasová nesnášenlivost v Británii, byla skvěle popsána a vše k sobě perfektně pasovalo.
Pevně věřím, že knih s Kim bude ještě hodně. Jdu na Zlámané kosti.

01.01.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Na začátku knihy mě malém ranila mrtvice z takového množství postav ale když jsem četla dál a viděla, jakým tempem je pan King selektuje, téměř jsem se modlila, aby na konci knihy vůbec někdo zůstal.
Kniha je hodně čtivá, námět velice zajímavý a sledovat postavy, co jsou uvěznění pod kupolí mě hodně bavilo.
Jen ten konec, no... Nevím jak to správně vyjádřit, proste mi přišel hodně jednoduchý. Na to, jak neuvěřitelnou práci si s napsáním knihy pan King dal, mi konec knihy k celému příběhu prostě neseděl.

22.09.2018 4 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Jako jo, kniha se mi líbila, děj byl svižný ale proste ten konec byl uspěchaný a nedotažený. Těším se na další díl.

28.09.2022 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

(SPOILER) Perfektní thriller! Kniha, která mě chytla hned první kapitolou a až do úplného konce nepustila. Rachel byla úžasná a témeř jsem s ní prožívala její pocity, když hledala na sociálních sítích dítě, které unese. Výborná byla i druhá část knihy, kde byl popsán počátek řetězu a co všechno tomu předcházelo.

17.10.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak začnu Tomem - to není chlap ale bačkora, která mě štvala od začátku do konce knihy. Rozhodně to není žádná opora v životě. Rozhodně ne pro Karen, u které bylo hned od začátku jasné, že je to silná žena. Šmírující sousedka Brigid dodala cele knize korunu.
A k celému příběhu - rozhodně nečekat žádné drama ani napětí, to téhle knize opravdu chybí. Příběh je takový normální, ničím nevyniká. No a rozuzleni na konci knihy - jasně ze to překvapí, když celou knihu se jedná o jednu a tu samou věc, takže logicky to čtenáře překvapí ale že bych si z konce knihy sedla na zadek, to fakt ne.

15.07.2018 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Na Pavouka jsem se moc těšila a nová kniha od této dvojice nezklamala.

04.12.2022 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Jako vždy perfektní kniha od této autorky. Výborný příběh s dokonalou zápletkou. Jen mě vždy mrzí, že musím čekat na novou knihu.

22.07.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Další perfektní díl s Kim. Až do finálního rozuzlení jsem netušila, kdo zabijí prostitutky (ač jsem podezřívala více postav, ani jednou to nebyl opravdový pachatel) a velice se mi líbila vsuvka s ilegálními přistěhovalci. Pevně věřím, že Angela napíše ještě spoustu knih s Kim a jejím týmem, protože se mi tato partička dostala pod kůži.
Dávám pět hvězd a jdu na Skryté karty.

09.01.2020 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Podle anotace jsem si říkala, že kniha sice bude čtení pro silné povahy ale proč si něco takového nepřečíst. Když pominu jatka, která byla popsána fakt do detailu dobře, tak zbytek knihy byl úplně o ničem. O konci ani nemluvím. Poprvé dávám jednu hvězdu, tahle kniha si jich víc nezaslouží.

15.02.2023 1 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Na knihách Lenky Lanczové jsem vyrostla a potěšilo mě, že Těžká noc je psaná pro “velký holky”.
Takový příjemný a oddechový román.

20.08.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Mé první setkání s autorem. Kniha nebyla úplně špatná ale místy opravdu jen těžko uvěřitelná. To že David Raker postrádá pud sebezáchovy, mně bylo hned jasné.
Zápletka byla v pohodě, kniha se dobře četla, což jsem fakt moc ráda, protože jsem si aktivně koupila celou sérii s Davidem najednou.

21.07.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak tahle kniha rozhodně neměla žádný pomalý rozjezd. Chvilkami až docela dost brutální ale přesto velice čtivá kniha. Celá zápletka mě dost překvapila, poté jsem už i něco vytušila a přesto jsem celou knihu četla s otevřenou pusou. Za mě perfektní.

21.07.2021 5 z 5