daniela7398 daniela7398 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím tomu dát plné hodnocení, už jen kvůli mnohým metaforám a že nechá čtenáři, aby si na začátku mohl domýšlet věci a nechá na něm, aby si utvořil názor. Přišlo mi to skvělé tím, že to zanechá ve vás dlouho dojem a tak to má u dobrého románu být, ne?

05.05.2023 5 z 5

Jedna z knížek, která Vás donutí zamyslet nad dobou, společností.. maličkostí člověka jako jednotlivce a důležitostí dějinných událostí pro aktuální dobu. Jako lidi jsme se vyvinuli, co se týče vědomostí, ale stále opakujeme stejné chyby. Doporučuji pro čtenáře, který se chce zamýšlet nad problematikou vývoje společnosti.

29.09.2020 4 z 5

Kniha tužeb Kniha tužeb Sue Monk Kidd

Nikdy jsem žádné knize nedala plné hodnocení a to, jaký pocit mi tato kniha přinesla ji nikdy nezapomenu. Je to o svobodě, o projevu, o lásce, ztrátě a životu v té nejsurovější podobě. V naší době nejsme dostatečně vděčné za to, jakou máme moc říct co si přejeme, co chceme a jakou máme sílu volby v tom se stát matkou nebo ne.
Tento příběh, ačkoli konkréní věci a detaily jsou vymyšleny, tak si říkam kolik muselo být takových žen a mužů v historii, kteří chtěli být vyslyšeni.
Je mi po přečtění smutně, protože závidím každému z Vás, kdo se na ni teprve chystá.

26.07.2021 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Jedním slovem příběh, který je prostě "americký sen", ať chápe toto sousloví člověk jakkoliv, tak vystihuje tu cestu z Chicagského - Southside až do Bíleho domu. Z částí, kdy je dítě, dospívající a studentkou na vysoké škole mi bylo příjemně, opravdu je znát, jak to je vzdělaná žena. Ale poté, kdy už jsou nějakou dobu spolu a začínají tam různé volby, tak je očividné, že se s tím na 100% neztotožňuje. Kniha je, ale napsaná velice čtivě a lehce to naznačuje politické pozadí a dost sociální prostředí v Americe.

22.05.2021 4 z 5

Ztraceni Ztraceni Anita Frank

Nejvíce oceňuji atmosféru knihy a éru ve které se to odehrávalo. Hlavní hrdinka je silná osobnost a kdo má rád strašidelné domy, záhady a lehce duchařinu, tak bude velice spokojený. Doporučuji.

07.07.2022 5 z 5

Výkřiky v temnotě Výkřiky v temnotě Darcy Coates

U této série stoupá kvalita a napětí každým dílem, ten tísnivý pocit co u toho člověk má a jak by si strašně nepřál, aby se něco takového stalo v reálu člověka nutí si vážit všednosti každého dne a že může být daleko hůř. Těším se na poslední díl. Darcy smekám!

30.06.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Naprosto skvělá kniha, začátek podle mě velice úspěšné série a musím ocenit vystavění příběhu a promyšlenost Darcy, ona ty horory-thrillery prostě umí!

30.06.2022 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zatím jsem od ní četla pouze sérii o domech, ale tento thriller stál naprosto za to.. Četlo se to skvěle a i když to není kniha na úplně vypnutí, tak mě to přeneslo přesně do toho lesa a nutilo mě to číst dál a dál. Darcy je prostě jedinečná!

15.06.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

(SPOILER) Já tu Collen miluju! Ona prostě umí popsat pocity lásky, tak výstižně a uvěřitelně, jako kdyby to člověk zažíval s nimi. Stále musím myslet na ty dvě roviny příběhu a na matku s dcerou, přičemž matku jsme znali i jako dceru. Knihu jsem přečetla za jediný den a každá postava mi byla něčím sympatická a blízká.
Každou knížkou zvyšuje svou nedostižnou laťku!

13.08.2021 5 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Velice dobré YA, nejvíce oceňuji mapy prostředí podle toho, kde se zrovna nacházela. Byla jsem od začátku zvědavá, jak dopadne jejich vztah s otcem a ačkoli bylo jasné, jakým směrem se příběh bude dále odehrávat, tak velice originální dialogy a oceňuji i smysl pro humor.
Dávám také plus za prostředí lesů, skal, vodopádů a autentický popis situací v přírodě.

22.05.2021 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Excelentní kousek.. Colleen se neustále posouvá v psychologii postav a nechává na čtenáři, aby posoudil, jestli jsou nějací kladní hrdinové či záporní, ale spíš dává najevo ten fakt, že v každém z nás za určitých okolností může být zlá stránka, stejně jako kladná. Nebo-li princip Jin a jang.

20.10.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Přečetla jsem ji jedním dechem. Kniha má skvělou dějovou linku a popis domu a jednotlivých místností při úvodní prohlídce hlavní hrdinky byl skvěle zvolen. Takže doporučuji, pokud máte rádi tuto autorku. Řadila bych ji k těm povedenějším kouskům.

29.09.2020 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Začátek mne trochu vadil, protože mě nebavila Fallon jako postava, ale potom veliké ale.. když se příběh rozvinul a všechno se spojilo, tak musím říct, že se opět Colleen předvedla v tom jejím emocionálním kolotoči, jak to umí úplně nejlépe. Chválím znovu popis pocitů a že to bylo z obou pohledů. Prostě každou její knihou asi nemůžete šlápnout vedle.

07.07.2022 5 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Kdybych před tím nečetla "Knihu Tužeb", tak bych dala asi plný počet hvězd. Je tam vidět autorčina práce nejen na příběhu, ale i to, jak musela zkoumat historická fakta a prameny. Nejzajímavější na celé knize je samotná prvotní nepravděpodobnost, že tehdy židovka a říman mohli mít cokoli společného. Díla z tohoto období mají takové zvláštní kouzlo a tento příběh měl krásný vývoj a dynamiku. Vemte si, že je až neskutečné po kolika letech jsme my schopní číst příběh z prvního století a že existují nějaké zdroje, které popisují tehdejší nelehký život a dávají nám najevo důležité poselství, že náboženství určovalo vývoj doby.

22.08.2021 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Mně se její styl psaní prostě líbí. Přečtu to sice za pár hodin, ale je to můj šálek kávy. Tentokrát to opravdu nebylo moc děsivé, ale tím, že hlavními hrdiny byli děti, tak to mělo zajímavé momenty a já stále čekala na to "ale", které neustále viselo ve vzduchu.

07.07.2021 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Výborný kousek, jak píšou vzadu recenze, tak je to jako jehla v kupce sena, když hledáte společenský román, který má hlavu a patu a citlivě napsáno se zajímavým a příběhem a dějem na zamyšlení. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

22.06.2022 4 z 5

Moje máma Jana Brejchová Moje máma Jana Brejchová Tereza Brodská

Velice mě to vtáhlo.. krásné fotky, obrázky, novinové články, které se vázaly k té době. Vyprávění paní Brejchové a ještě lepší komentář s pocity paní Brodské. Krásná a citlivá kniha.

15.06.2022 5 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Předchozí kniha autorky byla lepší, protože byla v lepším prostředí a měla propracovanější pointu. Chvíli mi trvalo, než jsem se do ní začetla, ale od takové padesáté stránky se to rozjelo. Zaujalo mě, že jako v případě Kudy ke hvězdám i tady měla hlavní hrdinka problematický vztah s jedním z rodičů, asi možná signature prvek?
Chválím prostředí.. Kalifornie, muzea a filmy.

23.07.2021 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Z knihy jsem byla dopředu nadšená.. hlavně z toho téma, že může dojít voda a z poselství, že se to opravdu může stát. Ale, když jsem to začala číst, tak mě trochu zklamalo, že to je YA a není to podané nějakým dospělejším pohledem. Dokonce se mi stalo a to se mi často neděje, že někdo kolem půlky jsem knihu nemohla skoro dočíst. Vadilo mi na ní hodně věcí, ale velké plus je prostě, jak jsem již na začátku uvedla to téma "Bezvodí" a to si zaslouží nějaké ty hvězdičky k hodnocení.

07.11.2020 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tím, že má kniha dvě dějové linky, tak Vám to dává velmi dobrou představu o tom, jak se vztah dvou lidí dokáže rozvinout. Část "Tehdy" je pro mě velmi přesládlá a naopak část "Teď" je velice silná, hodně reálná a bolestná, ale i to je realita života.. Může pomoct lidem, kteří si procházejí podobnou situací. Aktuálně jedna z nejoblíbenějších autorek sází na její schopnost popsat v knize detailní pocity postav.

09.10.2020 4 z 5