Dani3 Dani3 komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Catherine má tajemství, které nikdo z jejich blízkých nezná. Doufala, že se ho nikdo nikdy nedozví, ale po mnoha letech je odhaleno … zná ho totiž někdo úplně cizí.

Tím, že autorka neodhaluje klíčové momenty z minulosti, zahaluje příběh pod roušku tajemna a vytváří tak určitou dávku napětí, nejistoty a strachu. I přesto, že kniha není nijak objemná, tak byla velmi zdlouhavá. Závěr byl naopak rychlý a šokující, ale nedokázal smazat dojem z předchozích těžkopádných dvou seti stran.

08.06.2016 1 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

Tajemství, ukryté v psací skříňce, které poznamenalo životy mnoha lidí jak v minulosti, tak i v současnosti.

Ze začátku knihy jsem měla docela zmatek ve jménech a událostech. V příběhu se prolíná minulost a současnost a navíc je vyprávěn různými osobami, takže není úplně jasné, kdo je v danou chvíli vypravěčem. Asi tak ve třetině se všechno propojilo a příběh mě začal opravdu bavit. Autor dokázal namíchat správnou dávku akce, napětí a tajemna, které nutí čtenáře číst až do úplného konce.

02.06.2016 4 z 5

Vzpomínky na zítřek Vzpomínky na zítřek Cecelia Ahern

Jaké by to bylo vědět, co stane zítra?
Tamara, hlavní hrdinka příběhu, to ví a může tak měnit svoje budoucí zítřky.

Kniha se zajímavým nápadem, velkým „kostlivcem ve skříni“, ale i velmi těžkopádným začátkem. První třetina byla opravdu hodně nezáživná. Dlouhé popisy událostí, pocitů a ospravedlnění, které by se daly sloučit do jedné kapitoly.
Konec se ale moc povedl, takové zakončení jsem opravdu nečekala.

24.05.2016 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tři propletené vánoční příběhy a jedna sněhová bouře, která zamíchá s osudy několika lidí.

První příběh s Jubilee se mi líbil nejvíc. Druhý příběh s roztleskávačkami byl jedno velké zklamání. Greenův styl se mi tam ani trochu nehodil a navíc to oběma autorkám dost zkazil. Třetí příběh s miniprasátkem byl sice trochu slabší než ten první, ale všechno pěkně propojil.

20.05.2016 2 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Velmi zdařilá série, ač to tak nejprve nevypadlo, tak dílky skládačky do sebe perfektně zapadly.
Moc mě bavilo, že autor tak úplně všechno neodhalil a nechal na čtenáři, aby si našel skrytý význam mezi řádky sám.

Kromě různých světů „živých“ autor zavede Lyru a Willa i do světa „mrtvých“. Světa, kde objeví, že smrt stojí po jejich boku. Světa, kde podstoupí velkou zkoušku a obětují část sama sebe, aby dodrželi daný slib.

Potěšilo mě, že se v tomto díle opět objevil Iorek, v tom předchozím mi strašně chyběl.

09.05.2016 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Otevřené brány do dalších světů, nadpřirozené bytosti, magické předměty a hrozba války gigantických rozměrů…to je jen malá ochutnávka z Pullmanova příběhu.
Ze zdánlivě nevinného příběhu pro dětské čtenáře se autor postupem času dostává k něčemu mnohem většímu. Protože konec druhého dílu je otevřený, zůstává tu spousta nezodpovězených otázek…

27.04.2016 5 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Další díl, kde má „Dutchová“ opět spoustu práce. Mimo smrtkování řeší starý nevyřešený zločin, k tomu se jí připlete do cesty nebožtík v kufru auta a k tomu všemu ještě hledá Reyese, který se ale nechce nechat najít.
Kniha je vtipná a má opravdu rychlý spád. Autorka udržuje tu správnou míru napětí a zvědavosti, že nebudete mít šanci se nudit.
Jsem docela zvědavá, co se vyklube z madam Afrikány…

18.04.2016 4 z 5

Kouzelný příběh malého městečka, který postupně odkrývá tajemství jeho obyvatel. Je to příběh o hodném obrovi, který vidí až do zítřka. Kolibříkovém dortu plném naděje, který dokáže vrátit ztracenou lásku a o jedné zahradě, kde poskakuje tajemné světýlko.

03.04.2016 5 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Velmi příjemné čtení. Zvlášť se mi líbilo, jak David Suchet popisuje začátky a „hledání“ nejlepší interpretace Poirota. Z knihy je cítit, že si Poirota i jeho autorky, Agaty Christie, velmi váží. Malého Belgičana v jeho pojetí jsem si moc oblíbila, vystihl ho dokonale.

30.03.2016 4 z 5

Moriarty Moriarty Anthony Horowitz

I když se kniha jmenuje Moriarty, tak k Sherlocku Holmesovi a jeho světu má tento za vlasy přitažený příběh hodně daleko. Geniálního detektiva, kterého vytvořil A.C.Doyle, prostě nelze nahradit inspektorem ze Scotland Yardu.
Konec příběhu byl hodně zvláštní, vůbec mi nesedl. Jako kdyby autor nevěděl, co s tím.

26.03.2016 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Tak tohle byla opravdu nádhera. Tak jak si Kelsea získávala lidi na svoji stranu, tak si získala i mě. Z mladé a nejisté královny se postupem času a pod tlakem děsivých událostí stává sebejistý a obávaný protivník.

Autorka vytvořila fascinující příběh, kde mají postavy duši a doslova ožívají před očima. Kniha je prodchnuta magií, tajemstvím, sny ale i nebezpečnými intrikami a zradou. Příběh byl místy sice hodně krutý, krvavý a některé momenty byly hodně psychicky vyhrocené, ale to mu dodávalo na věrohodnosti. Po pravdě docela mě překvapilo, že jsem tuto knížku našla v knihovně v sekci pro mládež, vůbec bych ji tam nezařadila.

Ze začátku mě sice trochu rušily zmínky o počítačích a elektronických knihách, ale když jsem zjistila, že se jedná o naši vzdálenou budoucnost, tak to do sebe všechno zapadlo.
Moc se těším na další pokračování.

22.02.2016 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Čekala jsem víc. Cele dvě třetiny knížky jsem se vůbec nebyla schopná ponořit se do děje. Alespoň, že ten konec byl dobrý. Jinak by to byla opravdu veliká bída.

Dlouho jsem přemýšlela, co mi tam chybělo a proč to není ono.

Ten příběh sám o sobě by byl skvělý, kdyby autor více propracoval postavy londýnského podsvětí. Všechny byly tak nějak bez „duše“. Jediný, kdo byl výraznější, byl markýz de Carabas, i když stejně jako překladatelce, tak i mně občas přišlo, že si právě odskočil z pohádky Kocour v botách. Hlavní postavou „podsvětí“ přece měla být Dvířka, ale ve výsledku tam byla jen tak do počtu.

A když už byl někdo nebo něco zajímavého, tak to autor jen tak trochu naťuknul a pak to v tichosti odložil a šel dál….škoda.

08.02.2016 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Píseň krve mi moc nesedla. Příběh sám o sobě nebyl špatný, byl promyšlený a hlavní postavy byly dobře vykreslené, ale místy se hrozně vlekl. Docela jsem bojovala se jmény a názvy, které se mi pletly a nemohla jsem si je dlouho zapamatovat. Taky mi přišlo zvláštní, že něco autor vypráví několik kapitol a s něčím je zase hotový během dvou stránek, i když by si to zasloužilo víc rozvinout nebo víc vysvětlit.

Asi tak od poloviny knihy jsem se do čtení musela vyloženě nutit, protože s blížícím se koncem tomu začínal docházet dech. Došlo mi, že vlastně pořád čekám na to, co se bude dít, a i když je toho v knize obsaženo hodně, tak mi přišlo, že to vždycky všechno vyšumělo do prázdna.

23.11.2015 3 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Kniha se mi líbila, a i když není nijak náročná, tak nenudila. Příběh byl svižný, vtipný a dialogy byly prošpikovány sarkasmem. Hlavní hrdinka Charley Davidsonová je opravdu hodně svá a problémy řeší hodně nekonvenčně, ale kdo by se jí divil, když je smrtka a nebožtíky vidí na každém kroku. Detektivní zápletka byla sice jen takovou okrajovou záležitostí, ale jako odpočinkové čtení to bylo prima.

05.11.2015 4 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Tento díl byl o něco málo lepší než ten první. Jen škoda, že v příběhu nebylo více z mytologie, mohl z toho být skvělý příběh. Stejně jako u prvního dílu se autorce povedl začátek, který se odehrával v podsvětí…ale potom všechno tak nějak vyšumělo do ztracena. Osobně si myslím, že by se všechno vešlo do jedno dílu.

Celý příběh byl v podstatě plný zmatených dialogů a chaotického jednání hlavních postav. Byla jsem ale ráda za postavu správce hřbitova - byl vcelku komická postavička, ale jako jediný v tom všem zmatku a chaosu dodával čtenáři potřebné informace a vysvětlení, aby se děj mohl trochu pohnout dopředu.

01.09.2015 2 z 5

Mezi láskou a smrtí Mezi láskou a smrtí Meg Cabot

Celý příběh byl hodně chaotický. Prakticky na každé stránce se hlavní hrdinka snažila „vyprávět“ něco ze své minulosti, ale bylo to tak zmatené a hlavně vždycky nedokončené, že bylo dost těžké se v čemkoliv vyznat. Většina příběhu byly jen splašené myšlenky hlavní postavy. Kdyby autorka přidala jednu kapitolu k druhému dílu, tak ten první vůbec nemusela psát.

Jediné co se mi opravdu líbilo, byl popis mrtvých duší čekajících na loď na druhý břeh.

31.08.2015 2 z 5

Klíč Klíč Marianne Curley

Klíč je velmi zdařilým zakončením série Strážců času. Jen ten konec byl takový hodně rychlý a ne příliš propracovaný. Přišlo mi, že autorka nevěděla, jak příběh ukončit, nebo že zapomněla dopsat minimálně jednu kapitolu.

Vypravěči tohoto dílu byli Rochelle a Matt, který konečně objevil své schopnosti….a že jich dostal do vínku opravdu hodně. Celkově se v tomto díle daleko více kouzlilo a Vyvolení používali své nadpřirozené schopnosti na každém kroku. Odhalení zrádce bylo napínavé až do samého konce. Velmi se mi líbily pasáže, které trochu více osvětlily fungování celého mechanismu cestování v čase i spojení s dávnou Atlantidou.

18.08.2015 5 z 5

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Sandersonův Vyjednavač je příběh dvou zemí, Idrisu a Hallandrenu, mezi kterými hrozí válka. Příběh dvou sester, Idriských princezen, Siri a Vivenny. Příběh o obchodování s Dechem, o biochromatických kouzlech, o Navrácených, Probouzečích anebo o armádách Nemrtvých.

Kniha obsahuje několik dějových linek, které se pak vzájemně proplétají. Někdy bylo poměrně složité se v určitých věcech vyznat a pochopit je. Občas bylo také hodně náročně prokousat se přes ohromné množství informací, kterými autor dokresloval příběh, ale když čtenář vydrží, otevře se před ním originální svět, který je velmi dobře promyšlený, a to až do posledního detailu. Děj plyne poměrně pomalu, takže máte čas vstřebat, co je potřeba. Postavy jsou propracované, ale hlavně nic není tak jak se na první pohled zdá.

09.08.2015 4 z 5

Temnota Temnota Marianne Curley

Isabela se se svými přáteli vydává do podsvětí zachránit Arkariana, kterého unesla Lathenie, vládkyně Řádu chaosu. Isabela, Ethan a Matt podstupují nejednu zkoušku, aby svůj úkol splnili.

První polovině knihy jakoby něco chybělo, ale jakmile trojice sestoupila do podsvětí, příběh začal mít ten správný rozměr a už tak nenudil.
V tomto díle jsou vypravěči Isabela a Arkarian. Tady už se mi nepletlo, kdo je zrovna vypravěč, ale musím říct, že Isabelino vyprávění mi přišlo mnohem lépe zpracované než to Arkarianovo. Místy mi to jeho přišlo jako vyprávění malého dítěte a ne někoho, kdo žije šestset let.

25.07.2015 3 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Mám ráda příběhy, kde se cestuje v čase. A tento se docela povedl, i když místy byl děj hodně předvídatelný. Prolog byl skvělý, ovšem potom byla první třetina příběhu dost zdlouhavá...na můj vkus moc dlouho trvalo než se Ethan a Isabela dopracovali ke svému úkolu.
Trochu mi vadilo, že příběh má dva vypravěče. Občas jsem se musela vrátit na začátek kapitoly, abych se ujistila, kdo právě vypráví. Co ale musím ocenit, byla poměrně jednoduchá a logická pravidla cestování v čase...stačí jen usnout a jste v Citadele.
Doufám, že v dalším pokračování se dozvím něco víc o samotných Strážcích času i o Řádu chaosu.

07.07.2015 3 z 5