Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Případ krásné čarodějky Případ krásné čarodějky Jaromír Jindra

Další pokračování se povedlo. V katovně nastávají nečekané změny a Budějovice žijí záhadou nevyřešeného případu. Jednou se do těch Budějovic budu muset vypravit a prohlídnout si popsaná místa. Začínají mi nějak přirůstat k srdci.

08.10.2022 4 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Když píšou bývalí policajti, je to vždy sázka na jistotu. Jasné, věcné, bez zbytečných odboček. Tentokrát s nečekaným koncem.

08.10.2022 4 z 5

Moučný mozek Moučný mozek David Perlmutter

Kniha je zajímavá. Není postavená na fóbii z lepku, ale poskytuje náměty k zamyšlení i z hlediska poruch pozornosti nebo migrény.

05.10.2022 4 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Dobu pádu Rumunska jsem zažila. Pamatuji si co se o dvojici diktátorů říkalo i jak byli popraveni. Přesto kniha předčila mé očekávání. Příběh zasazený do jedné rodiny byl mrazivý. Atmosféru té doby autorka popsala skvěle. Moje emoce byly jak na houpačce.

20.09.2022 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Otřesný případ. Tolikrát mohl být zachráněn a nedostalo se mu pomoci. Nakonec největší zlo bylo tam, kde by ho nečekal.

15.09.2022 5 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Kniha je velmi čtivě napsána. I když si hlavní hrdina pád do dluhů způsobil sám, bylo mi ho líto. Autor dobře popsal jak dluhy působí na rozpad vztahů v rodině i na osobnost dotyčného.
Bohužel se toho od doby napsání knihy moc nezměnilo. Exekutorská mafie jen kvete, oddlužovaci společnosti se pakují pro sebe a podvodné firmy na výrobu dlužníků ještě vylepšili své portfólio.

08.09.2022 5 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Hrdinové ve válce nebyli jenom lidé.

04.09.2022 4 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

(SPOILER) Toto číst bolí. Byla v nesprávný okamžik na špatném místě. Milovala špatného kluka. Nepochopená jak okolím, tak vlastními rodiči. A to bolí nejvíc.

02.09.2022 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Průměrná kniha bez jakékoliv přidané hodnoty.

28.08.2022 3 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Všechny tři příběhy byly moc pěkné. Úsilí o záchranu skoro vyhynulého koně je fascinující o to víc, že má reálný základ. Výprava pro první exempláře byla popsána tak skvěle, že jsem i v domácím pohodlí cítila tu třeskutou zimu. Doufám, že budoucí osud koní Převalského i lidí bude optimističtější.

26.08.2022 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Otec despota, který své děti má jen jako levnou pracovní sílu... Úrazy, které nejsou léčené... Vysoká, kam lze nastoupit bez jakéhokoliv předchozího vzdělání a všeobecného přehledu? U nás by rodiče zavřeli za neposkytnutí lékařské pomoci, za provádění porodů bez ukončeného studia, za neproběhlou výuku dětí... To mě tak rozčiluje, že to už nemůžu dočíst.

20.08.2022 2 z 5

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Tohle jsem četla se staženým žaludkem. Tu dobu, kdy s nadšením lidé začínali po revoluci podnikat a pak často skončili pro druhotnou platební neschopnost nebo zákeřnost podvodníků, jsem zažila.

10.08.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Smutná knížka o neschopnosti překonat bolest v srdci. O neschopnosti odpouštět a milovat své blízké. Přes to, že v knize není nic pozitivního, nedokázala jsem ji pustit z ruky. Líbí se mi jak autorka dokáže nenápadně vytvořit atmosféru doby od padesátých až do devadesátých let.

07.08.2022 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Do dvou třetin skvělá kniha. Konec nečekaný, ale pro mě uhozený a nereálný.

06.08.2022 3 z 5

Zachraň Jacka Zachraň Jacka Gareth Crocker

To bylo dobře napsané. Opět jsem se něco dozvěděla a zároveň pobavila. Je to pro milovníky psů, válečných hrdinů i pro obdivovatele romantických lásek.

01.08.2022 4 z 5

Znám tě ze svých snů Znám tě ze svých snů Clélie Avit

Pěkný příběh. Bylo by krásné kdyby to tak mohlo fungovat. Bohužel jako zdravotník vím, že když je mozková aktivita nula, tak ani láska nepomůže.

27.07.2022

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Tak to byla jízda. Postava Ryana mi připomněla knihu Zločin a trest od Dostojevského.

24.07.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Podle anotace a obálky jsem čekala romantiku. Nejdříve jsem si říkala, že to číst nebudu. Ale nakonec jsem nadšená. Těžké téma dokázala autorka podat s humorem. Za to jí děkuji.

20.07.2022 5 z 5

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Každá kniha Jane Harper je o něčem jiném a každá je skvělá. Už se těším na další.

17.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Autorka spojila zajímavá témata do jednoho příběhu. Chybělo mi tam však napětí. Je to popis známých skutečností života chudých obyvatel. Kdo s kým skončí mi bylo jasné od začátku. Proč je Modřenka modrá jsem si našla na google dřív než to autorka odhalila, protože mě to přišlo jako kravina. Každý ví, že lidé mají jen čtyři barvy. Kdyby to od začátku popsala jako diskriminaci kvůli nemoci a ne kvůli barvě kůže, bylo by to čtivější. Otázky k zamyšlení v závěru knihy... , jako pro děti ze školy. Pokud nad tím člověk nepřemýšlí během četby, nemá kniha pro něj cenu.

15.07.2022 3 z 5