Případ krásné čarodějky

Případ krásné čarodějky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492498/bmid_pripad-krasne-carodejky-4jo-492498.png 4 28 5

Děj nejnovějšího příběhu z úspěšného cyklu Vzpomínek budějovického kata umístil autor do roku 1645, do časů konce třicetileté války, která naštěstí do osudů obyvatel malebného jihočeského města nezasáhla. Lidé jsou tu však přesto vyděšeni násilnou smrtí. Na smetišti za městskými hradbami se objevila pohozená mrtvola muže bez šatů a bez tváře. Zdá se nemožné najít pachatele hrůzného činu, když nikdo neví, kdo je obětí. Jakou úlohu tu sehrál potulný astrolog z Benátek, který se teprve přednedávnem na čas usadil v Budějovicích a náhle zmizel? Po stopách zločinu se kromě soudce Kleineschnitzela vydává také písař Petronius, každý však se zcela jinými závěry. Kdo z nich je blíže pravdě? Ve vězení se nakonec ocitla i „krásná čarodějka“, bylinkářka Bohunka. Má být vynesen tvrdý rozsudek, jenže překvapení na sebe nenechá dlouho čekat…... celý text

orinka3
28.03.2024 3 z 5

Mrzí mě to, ale nemůžu hodnotit moc dobře. Průhledný příběh, laciné známé vtípky a nic, nad čím by se dalo nějak uvažovat, když je to jasné na první pohled. Tak trochu spíchnuté horkou jehlou a kvantita převládá nad kvalitou.

TaLu
16.10.2023 5 z 5

Dobrodružné, napínavé, svěží styl vyprávění. Jsem opravdu spokojená s touto sérií, která je navíc obohacena zápisky kata, které jsou podle autora pravdivé. Do města přijíždí hvězdopravec. Trocha podvodů, lží, tajemná mrtvola a opuštěný malý chlapec. Vykreslené charaktery postav se mi moc líbí. Mimo rodiny kata jsem si oblíbila Kubu a Petronia. Houska, který se stal katovým pacholkem mi sympatický není, zřejmě to s ním nedopadne dobře.

ropotamo
11.09.2023 4 z 5

Stejné jako předchozí díly. Pochvala autorovi, že se drží standardu a série každým dílem neupadá k nečitelnosti.

angelika29
01.02.2023 5 z 5

Do tohoto dílu jsem se nějak nemohla ze začátku začíst. později se ale příběh rozběhl a už bylo vše jako v předchozích dílech. Všem doporučuji

Dandy1
08.10.2022 4 z 5

Další pokračování se povedlo. V katovně nastávají nečekané změny a Budějovice žijí záhadou nevyřešeného případu. Jednou se do těch Budějovic budu muset vypravit a prohlídnout si popsaná místa. Začínají mi nějak přirůstat k srdci.