Případ děsivé masky

Případ děsivé masky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480988/bmid_pripad-desive-masky-wS4-480988.jpg 5 26 6

Na zasedání budějovické městské rady pod vedením váženého purkmistra Floriána Kudrny se mělo toho dne jednat o rozšíření staré budovy radnice zakoupením vedlejšího měšťanského domu. Ne všichni radní ale s takovým nápadem souhlasili, schylovalo se k velké hádce, kterou však náhle přerušil přízrak umrlce, mířícího s nožem v ruce k purkmistrovu stolu. Nastává strašlivý zmatek a na zemi se ocitne v krvi oběť muže skrývajícího tvář pod maskou. Duchapřítomnost si zachová jen písař Petronius, který útočníka zastaví a pronásleduje. V jedné z uliček pak městská stráž objeví Petronia sklánějícího se nad mrtvolou, která svírá v ruce děsivou masku. Je Petronius jejím vrahem? Z jakého důvodu ho tedy purkmistr ponechal na svobodě? To už ale přibývají další přepadení a mrtví. Město začíná ovládat strach…... celý text

Přidat komentář

Bedřich63
06.04.2024 4 z 5

Mezi čtenáři poklidných detektivek tato série nemá mnoho příznivců. To mě docela překvapuje. Vkládám teprve 26 hodnocení a přitom má kniha 91%.
Autor píše zajímavě a já si knihy této série docela užívám.
"Naivní historická detektivka" - tento název jsem si pro sebe vytvořil nejen pro tuto sérii.
Dalšími podobnými v této kategorii mnou zařazenými jsou v mém čtenářském deníku také Sestra Fidelma od od Petera Tremayne a také Případy bratra Cadfaela od Ellis Peters (p).
V tomto dílu jsem opět našel své oblíbené postavy - katy, soudce, purkmistra, radní, zlodějíčky, rozličné obyvatele Budějovic, písaře, aj.....
Styl psaní Jaromíra Jindry je mi blízký a proto jsem rád, že jsem tuto sérii objevil.
Dozvídám se zde něco o životě v dávných stoletích a také o právu a následcích zločinů na život těch, kteří porušili zákon.
Dnes, kdy zločiny jsou mnohem závažnější, jsou tresty mnohem nižší a mnohem méně bolestivé a mnohem méně devastující.
Co takhle poslat do sklepení na mučení současné "politiky"..... to bychom se divili, co všechno by se objevilo a odhalilo.
Další díly si rád přečtu, protože mě to baví.

TaLu
16.10.2023 5 z 5

Napínavé, dobrodružné a v plynulém tempu. Jsem moc ráda, že jsem na tuto sérii narazila. Rada města Budějovic je zaskočena útokem muže v děsivé masce. Rozplétání záhady je složité, a podezření padá i na nevinné. Naštěstí se písař Petronius nerad vzdává.
Tresty popsané katem jsou podle pana spisovatele pravdivé, uf.


ropotamo
04.09.2023 4 z 5

Čtivé, napínavé, stejně jako předchozí díly.

kolacky
05.04.2023 5 z 5

Petronius se hodně zajímavě vyvíjí! Z nepatrného písaře roste do jedné z hlavních postav.

angelika29
21.01.2023 5 z 5

Tak jsem dočetla čtvrtý díl, byl zatím asi nejnapínavější. Skutečně velmi krásně a čtivě psané knihy od pana Jindry. Jen o tomto trestu jsem četla poprvé, nikdy jsem o něm neslyšela ani o něm nečetla. Nicméně všem tuto knihu doporučuji.

Dandy1
11.04.2022 5 z 5

Zpovědi budějovického kata jsou napsané podle příběhů zaznamenaných v kronikách. Mezi nimi se dozvídáme osudy jednotlivých postav i o historii Budějovic.