Damonka12 Damonka12 komentáře u knih

Život za oceánem Život za oceánem Dominika Valentová

Kniha se mi moc líbila a měla skvělé myšlenky, se kterými jsem se sama ztotožnila, protože jsem strávila nějaký čas v zahraničí. Moc se mi líbil i konec knihy.

23.12.2023 4 z 5

Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Vánoční intriky lady Osbaldestoneové Theonne Ann De Kretser

2,5/5 kniha je opravdu velmi průměrná, ale na Vánoce fajn.

23.12.2023 2 z 5

Magie spojuje Magie spojuje Ilona Andrews

Miluju tuhle série, je skvělá a s každým dílem lepší a lepší. Hlavní hrdinové jsou hrozně sympatičtí a miluju jejich rozhovory.

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Milá Vánoční romantika. Moc jsem si čtení o Vánocích užila, je to opravdu taková pohádka.

23.12.2023 4 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Ideální jednohubka na Vánoce. Nejspíš ji budou číst každý rok.

Sama doma Sama doma Amélie Salingerová

Ideální kniha na Vánoce. Je to taková jednohubka, kterou jsem přečetla prakticky během chvíle.

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Tracy Andreen

Velmi průměrná vánoční kniha, ale na odreagování perfektní.

23.12.2023 3 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

Kniha je úplně skvělá na relax. Jejím hlavním tématem je přátelství, rodina a také trochu detektivní zápletka. Moc moc dobře se čte a mě na ni zaujalo hlavně švédské prostředí, kde se z větší části dej odehrává. Každá postava si sebou nese své problémy, které máme šanci z pozadí sledovat a tak pak chápeme některá rozhodnutí hrdinů. Já jsem z knihy nadšená a to i přes to, že občas mi přišla zbytečně natahovaná a že jsem se někdy ztratila ve jménech podstav. Dávám 3,5/5 .

18.12.2023 3 z 5

Lesk soumraku Lesk soumraku Hanna Caspian

Kniha je prvním dílem typické historické ságy, takže pokud je máte rádi, kniha je přesně pro vás a musíte si ji přečíst. Sledujeme v ní osudy mnoha postav, ať už z řad panstva či služebnictva. Hodně fajn je přehled postav na začátku knihy - bez něj bych se ve jménech ztrácela. Fakt, že je v knize hodně postav pro mě osobně znamená, že jsem knihu četla déle než jsem zvyklá.

Hodně oceňuji období, ve kterém se příběh odehrává a dobové reálie, jako je třeba atentát v Sarajevu. Kniha se totiž odehrává v období těsně před 1. sv. válkou v tehdejších Pomořanech. V knize nechyběla ani tajemství a nebylo jich tam málo, což jsem velmi ocenila.

Některé věci byli za mě popisované až trochu moc dopodrobna, ale celkově se mi kniha moc líbila. Už se těším až vyjdou další díly a já budu vědět, jak budou životy našich hrdinů pokračovat.

02.04.2023 3 z 5

Kdo chce zabít císaře Kdo chce zabít císaře Jan Bauer

Moc hezký příběh, který reálně zachycuje rudolfínskou Prahu a každodenní život na konci 16. století. Kniha je trochu více popisná, ale i tak se mi dobře četla.

31.12.2022 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

3,5 v knize je skvělá atmosféra - Skotsko, Vánoce, hrad, historie a romantika. Akorát mi v knize chybělo takové to napětí. Ale na Vánoce ideální.

Tajemství obsidiánu Tajemství obsidiánu Petra Martišková

4,5 tato česká fantasy mě velmi mile překvapila, prostředí Prahy je skvěle zpracované a v knize není žádné typické klišé. Musím říci, že jsem byla opravdu nadšená a těším se na další díl.

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Kniha, která je opravdu trochu zvrhlá. Hlavní hrdina je opravdu bad boy, ale číst o něm mi ani tolik nevadilo, bylo jasné, že je to jen kniha a že v realitě by to nebylo dobré. A ten konec, jako co? musím vědět, co bylo dál.

Čtyřlístek na dlani Čtyřlístek na dlani Lucie Horáková Auzká

Milá romantická YA kniha z českého prostředí, u které je ale vážně hodně uspěchaný konec. Přijde mi až dokonce jako by byl useknutý.

Zaklínačky potíží Zaklínačky potíží Kristin Cast

Tohle byla katastrofa. Celou dobu jsem se modlila aby byl konec a aby to dopadlo nějak normálně, to se ale bohužel nestalo. Příběh se hrozně táhl.

24.12.2022 1 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Klasika prostě není pro mě. Po přečtení doslovu jsem zjistila, že mi půlka věcí utekla, prostě neumím číst mezi řádky.

24.12.2022 2 z 5

Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové Calliope Glass

0,5 tohle je za mě úplně zbytečná kniha. Jsou v ní citáty, které mě vážně nebavilo číst. Pokud nemáte citáty velmi rádi, tak si nemyslím, že vás kniha osloví.

24.12.2022 1 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Skvělá vánoční romantika. Doporučuju na navození vánoční atmosféry.

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

3,5 tento thriller mě velmi bavil a vůbec jsem nedokázala odhadnout jak to dopadne. Knihu také vylepšili zápisky z vyšetřování - různé přepisy rozhovorů a protokoly. Určitě doporučuji. Jen ze začátku je kniha trochu zmatečná.

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Milá oddechovka, u které jsem se docela dost i nasmála. Ale chování některých hrdinů na mě bylo až dost bizardní. Taky styl psaní této autorky mi úplně nesedí.