Dakarianna Dakarianna komentáře u knih

Usnula jsem Usnula jsem Jorge A. Estrada

Bylo mi así jedenáct, když jsem ji četla a užívala si to. Zpětně mě trochu zaráží to morbidní téma k dětem.

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Raději mám tyto amatérské detektivy (když přečtete dost věcí s Poirotem nebo slečnou Marplovou, trochu vás to omrzí) a tato detektivka byla skvělá. Plynula, byla napínavá, byla tam akce a konec pasoval. A ten krásný název je třešničkou na dortu.

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha uběhla velmi rychle, v podstatě se nic nestalo. Po výborné trilogii trochu zklamání. Nicméně po dlaším díle asi šáhnu stejně, je to srdcovka.

23.12.2016 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Ehh.. Kýč, kýč...Rádoby filozofický román, který vás má tak nějak UMĚLE dojmout. Musím uznat, že knížka byla čtivá a autorův popis (třeba restaurace) byl krásný.

23.12.2016 1 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Přečeno za deset minut, ale je to sladký:3

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Nebýt slavného jména autorky, kniha by se (podle mě) určitě takhle dobře neprodávala. Je to kýčovité, předvídatelné a třeba popisy jsou strašně jednoduché. Celé mi to přijde jako průměrný Wattpad... Kniha byla čtivá, ale postavy mi byly nesympatické, nešlo se do žádné vžít.

23.12.2016 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

První polovina knihy se četla jako po másle, ale u té druhé jsem se musela trochu snažit. Nicméně: Sršelo to vtipem (ani nepočítám, kolikrát jsem se nahlas smála), geniální nápad, skvěle zpracovaný a upřímně: Pokud se někdo pohoršuje, jak je to nudné, nazáživné a nezajímavé, měl by se vrátit ke svým YA pokladům, protože tato politická satira je perlou svého druhu.

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Já jsem nadšená! Úžasný styl psaní, knížku jsem přečetla jedním dechem. Na Zmizelou se teprve chystám, takže s tou porovnat nemůžu, ale tato kniha je určitě lepší než Dívka ve vlaku (a ta se mi taky líbila:).

20.12.2016 5 z 5

Johanka z Arku a její pochodující šiky Johanka z Arku a její pochodující šiky Phil Robins

Pecka, jedna z nejlepších Drahých zesnulích.

06.12.2016 5 z 5

Garfield je výlupek Garfield je výlupek Jim Davis

Skvělé jako vždy:)

03.12.2016 5 z 5

Kleopatra a její kobra Kleopatra a její kobra Margaret Simpson

Neříkám, že je to nejlepší kniha (na můj vkus moc politiky, ale tak už to je a utorka s tím nemůže nic udělat), jsou tam i lepší "drazí zesnulí", ale stejně jsem si knihu užila:)

03.12.2016 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Ve škole povinná četba, ale stejně se mi líbila. Velmi silný příběh.

20.11.2016 5 z 5

Garfield - kilo ke kilu Garfield - kilo ke kilu Jim Davis

V dnešní době z Garfielda vyplynul pouze roztomilý kocourek, co rád papá a rád spinká. Zuřím, protože tyto komiky jsou určeny pro dospělé. Ta blbost, Garfieldova show, co čas od času běží v televizi, tomu zrovna nepomáhá. Komiksy jsou plné černého humoru a cynismu. Já to zbožňuji, kolikrát se u toho musíte nahlas smát. Ale tyty komiksy zkrátka nejsou pro malé děti, ať už si dětské časopisy (Mateřídouška,...), co je otiskují, myslí cokoli.

05.11.2016 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Opět skvělé.

29.10.2016 5 z 5

Elvis a jeho pánev Elvis a jeho pánev Michael Cox

Tahle kniha je o to zajímavější, že o Elvisovi se asi v hodinách dějepisu neučíte (narozdíl třeba od Alžběty I.). A číst životopis na Wikipedii jaksi není ono. Tahle série je prostě úžasná.

29.10.2016 5 z 5

Oliver Cromwell a jeho bradavice Oliver Cromwell a jeho bradavice Alan MacDonald

Já celou tuto sérii zbožňuji, ale Cromwell mě snad zaujal nejméně. Nebylo to tak zajímavé jako ostatní díly, ale pořád je to skvělá kniha.

29.10.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Wow. Kniha je velice čtivá, rozuzlení dává smysl a postavy jsou zajímavé, vyvíjejí se a nejsou průhledné. Vřele doporučuji.

28.10.2016 4 z 5

Smrt v křišťálové kouli Smrt v křišťálové kouli Alan Bradley

Autor i Flavie mě nezklamali! Knížka se čte jedním dechem, má (opět) geniální zápletku a není jí co vytknout. Doufám, že nebudeme muset na překlad dalšího dílu čekat tak dlouho jako na tento...

16.10.2016 5 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Naprostý poklad! Můžete to přečíst kolikrát chcete, pořád vás to bude bavit. Vtipy jsou výborné a téma zajímavé.

07.10.2016 5 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Film se mi moc líbil, knížka také. Asi není úplně pro nejmenší, ale má své kouzlo...

07.10.2016 5 z 5