Dakarianna Dakarianna komentáře u knih

Smrtná zima Smrtná zima Kate A. Boorman

Velmi neobvyklá a zajímavá knížka. Vadila mi akorát francouzština a délka knihy. Čtivost nebyla zrovna nejlepší, některé pasáže byly dost krkolomné, ale nápad skvělý.

30.04.2017 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Obálka i název jsou jako pro laciný románek, ale toto je neskutečně dojemný, hluboký a zamotaný příběh. Dvě dějové linky, dva vypravěči. A vznikne knížka, která vás srazí na kolena.

Válečníci Válečníci Terry Deary

Další skvělý kousek ze série.

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Dokonalé! Za mě tedy určitě lepší než Hunger games. Skvělý nápad, styl psaní a propracovaná psychologie postav.

Elita Elita Kiera Cass

Bohužel mi přišlo, že tento díl je pouhé natahování série.

22.04.2017 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Styl autorky je tak neuvěřitelně čtivý, že tuto knížku prostě každý přečte jedním dechem. Celá série je skvělá.

22.04.2017 5 z 5

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Je to celé strašně dobrý nápad. Bohužel je trochu nepřirozené jakým způsobem se příběh vleče. Konec mě moc nešokoval, tak trochu jsem si řekla: "A to je všechno?"

22.04.2017 4 z 5

Pravdivá zpověď Adriana Molea Pravdivá zpověď Adriana Molea Sue Townsend

Kupodivu mě dospělý Adrian moc nezaujal. Bylo to takové nečtivé a krkolomné. U prvních dvou knížek jsem se kolikrát opravdu nahlas smála, což se, bohužel, tentokrát nekonalo.

22.04.2017 2 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Pěkná fantasy, která sice jakoby obsahovala kousky jiných úspěšných sérií (Hunger games, Selekce, Divergence, Křídla,...), ale byla čtivá a zajímavá. Nejde o nic nového a převratného, ale je to skvělá kniha. Už se těším až si přečtu další díl.

22.04.2017 5 z 5

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Milé, jednoduché. Přečtete to za chvilinku, trochu vás chvílemi zamrazí. Ale není to nic nečekaného, šokujícího.

22.04.2017 4 z 5

Proč jsme se rozešli Proč jsme se rozešli Daniel Handler

Ještě jsem snad nepotkala knížku, která by byla tak originální a přitom tak nečtivá. Na můj vkus byla i zbytečně dlouhá a do Min jsem se vůbec nemohla vžít.

22.04.2017 2 z 5

Kletba čachtické vražedkyně Kletba čachtické vražedkyně Vladimír Liška

Velmi zajímavé teorie, od autora si určitě chci přečíst i něco dalšího.

18.04.2017 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Přečteno za jeden den, takže snad není třeba nic dodávat:)

16.04.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Hvězdy nám nepřály je pro mě s prominutím "laciná, stupidní a nevkusná kniha pro malé holčičky", ale tohle je pecka. Velmi čtivá, smutná a zároveň veselá... Filmové zpracování je také velmi milé.

12.04.2017 5 z 5

Winston Churchill a jeho světové války Winston Churchill a jeho světové války Alan MacDonald

Bála jsem se trochu náročnější postavy, ale autor si Winstonovým životem poradil skvěle.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jedna z nelepších detektivek vůbec. Tak čtivá, tak komplikovaná a s tak šokujícím koncem.

Tupí tyrani Tupí tyrani Terry Deary

Za mě jedny z nejlepších Děsivých dějin.

Pohádky Pohádky Michael Coleman

Všem fanouškům Děsivých sérií vřele doporučuji.

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Na sedmilhářky jsem se těšila. Ale vadilo mi, že příběh byl lacině natahován a konec zdaleka nebyl uspokojící (prostě žádný šok, nic).

12.04.2017 2 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Čekala jsem něco mnohem tuctovějšího a jsem přijemně překvapená... Snad je to tím, že klasickou "upírovku" jsem předtím nečetla.