Tupí tyrani

Tupí tyrani https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6351/tupi-tyrani-6351.jpg 4 41 41

Lidé od pradávna úpěli pod rukama svých vládců. Mocní této planety, ať už z tuposti či zlé vůle, jen zřídkakdy udělají správnou věc, která prospěje ostatním. Na stránkách této knihy se například dozvíte, který vládce jmenoval osla nejvyšším knězem nebo kdo slavil vítězství tím, že snědl hlavu svého nepřítele. Přečtete si také o prezidentovi posedlém mocí, který dodnes vládne své zemi z hrobu, a zjistíte, jak hrozný byl ruský car Ivan. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé!... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Rotten Rulers , 2006

Dakarianna
12.04.2017 5 z 5

Za mě jedny z nejlepších Děsivých dějin.

Adamino
20.02.2017 4 z 5

Dobrá kniha...dělal jsem na ni ve škole projekt :D

Michal1999
29.05.2016 5 z 5

Jedna z těch všeobecnějších zaměřená na (šílené) vládce skrz celou historii. Tato knížka ze série Děsivých dějin mě tenkrát opět strašně bavila.

bedoza
25.05.2015 5 z 5

Jako každé děsivé dějiny je tato kniha poučná i vtipná,ale jsou tam obrovské chyby v letopočtech:-(.Obrázky s bublinami jsou dobře nakreslené a že jsou černobílé ,to má jako vadit??;-)

danit
01.02.2013 3 z 5

Tato je slabší, najdou se v Děsivých dějinách lepší.

Dep8
15.12.2012 4 z 5

Mám ráda sérii těchto knih. Je poučná, ale zároveň i vtipná, takže myslím, že se nemusíte obávat, že by jste se při čtení nějak zvlášť nudili.

Karter9899
28.09.2011

Dobrá kniha, mně se moc líbila