Dakarianna Dakarianna komentáře u knih

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Pro mě těžké loučení s nádhernou trilogií. Třetí díl rozhodně nezklamal, naopak za mě byl nejlepší. Neskutečně čtivé, příběh vás prostě pohltí.

09.01.2018 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Seriál jsem nikdy neviděla, ale chtěla jsem. Když jsem zjistila, že předlohou je komiks, tak jsem se rozhodla spíš si ho přečíst, než na seriál koukat. A asi nějak nechápu, co na tom všichni vidí. Jo, je to komiks, čte se to samo. Nakreslené je to pěkně, vadí mi spíš příběh. Je to takové málo uvěřitelné. Hlavně to, že nám vlastně nikdo nevysvětlí, co se stalo. Ale jako nějaký nápad to má, oddechovka dobrá.

09.01.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Hodně dlouho jsem se na knihu pouze chystala, nebýt čtenářské výzvy tak nevím, nevím, kdy bych se k ní dostala. Děsila mě ta tloušťka. Ale nakonec se kniha ukázala velmi čtivou, dost tomu pomáhalo více pohledů (za mě byly rozhodně nejlepší kapitoly s Wernerem) a to, že byly velmi krátké. Příběh je silný, nezapomenutelný, ale stejně si myslím, že kdyby byla kratší, vůbec by jí to neuškodilo.

30.12.2017 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Drahokamy nastavily laťku pěkně vysoko, ale tato kniha i tak předčila má očekávání. Skvělý nápad, konečně opravdu sympatická hlavní hrdinka, božská čtivost a jako třešnička na dortu nádherná obálka. Už se nemůžu dočkat až se dostanu ke druhému dílu.

30.12.2017 5 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

No, nebýt toho, že pro tuto sérii mám slabost a je to tak trochu srdcovka, bylo by hodnocení asi horší. Přestože oba předchozí díly byly velmi čtivé, tady čtivost lehce pokulhávala, ale pořád to není kámen úrazu. Problém pro mě byl příběh jako takový. Dělalo to na mě dojem, že sama autorka při psaní vůbec netušila jak to skončí a konec byl dost podivný. Ale pořád to byla fajn knížka, byť nejhorší z trilogie.

30.12.2017 3 z 5

Goth - Magická stránka temné kultury Goth - Magická stránka temné kultury Raven Digitalis

Nečekala jsem, že kniha bude takto čtivá. Líbilo se mi vysvětlování symbolů, rozdíly mezi typy gothů a spousta zajímavostí. Ale vadila mi absence hudby. Nějaká zmínka tam sem tam byla, ale myslím si, že by si zasloužila větší prostor. Naopak mi přišlo, že až moc kapitol se věnuje magii. Čekala jsem trochu něco jiného, ale i tak se mi knížka moc líbila, dala mi cenné informace příjemnou cestou a doporučuji jí určitě všem, co se o tohle téma zajímají – knížka vás rozhodně donutí se zamyslet.

24.12.2017 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli čtenářské výzvě a nebýt jí, asi bych knihu ani nedočetla. Vzhledem k tématu byla šíleně dlouhá a byly tam pasáže, které byly absolutně nečtivé a nezajímavé. Na druhou stranu mě bavil ten nápad, postavy byly sympatické a občas jsem se i usmála, přestože mi tento styl humoru rozhodně není blízký a často to bylo spíše trapné.

24.12.2017 3 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Většina lidí si knihu do povinné četby zařadí asi kvůli její délce. Já však měla problém s příliš detailními scénickými poznámkami a také mi docela trvalo se začíst. Ze začátku mi vadilo i nářečí, pak jsem si docela zvykla. Takže ve finále průměrné čtení, protože konec i celý příběh mě celkem zaujal.

24.12.2017 3 z 5

Tokijský ghúl 1 Tokijský ghúl 1 Sui Išida (p)

Anime jsem ještě neviděla, ale teď se na něj chystám a těším. Z anotace mi příběh nezněl až tak zajímavě, ale při čtení jsem se do děje úplně ponořila. Krásně zpracovaná kresba jen podtrhuje zážitek.

18.12.2017 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Mohla bych říct, že tato kniha byla veskrze průměrná. Ne příliš uvěřitelná zápletka, něco tam bylo zbytečně, kniha je dost dlouhá. Ale ten konec! To byla fantazie! Pecka, naprostá pecka.

18.12.2017 4 z 5

Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech Barnaby Legg

Komiks byl pěkně nakreslený, čtivý, trochu temný, ale to už k tomuto tématu patří. Jediné co mi překáželo bylo podivné a špatně čitelné písmo.

15.12.2017 5 z 5

Dcera kostí a dýmu Dcera kostí a dýmu Laini Taylor

Zaujala mě anotace, ale takovou jízdu jsem nečekala. Skvělý nápad, sympatická hlavní hrdinka, přirozená milostná zápletka, nečekaný konec, ale hlavně: Ty nádherné popisy Prahy! Knížku jsem přečetla velmi rychle, její čtivost byla naprosto fantastická. Už se nemůžu dočkat, až se dostanu k druhému dílu.

15.12.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Velice silná kniha s neskutečnými myšlenkami. Krásně psaná, celkem čtivá a hlavně klobouk dolů autorce za zvládnutí takto těžké a náročné zápletky. Hvězdičku strhávám za přílišnou délku knihy, některé pasáže s Liv tam být nemusely. Ale jinak skvělé čtení.

26.11.2017 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Knihu jsem četla povinně, ale nikdy by mne nenapadlo, že ve mně nechá tak silný zážitek. Nevadil mi styl psaní, naopak se mi k tématu hodil. Je velmi těžké představit si, že toto je skutečnost, opravdu se to dělo. Silné myšlenky autorky mi v hlavě zůstanou ještě hodně dlouho.

26.11.2017 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Knížka je tenká, ale četla jsem ji dlouho. Rozdělení na dopisy její čtivosti nepřidává. Dopisy jsou sice zajímavý nápad, ale jinak knížka zase tak originální není. Víme, že se něco stalo, ale nevíme přesně co. Celá knížka je jen natahování čtenáře, který chce odpověď. Stejný princip jako Mluv, Odpusť mi. Megan,... Ale na druhou stranu tam byly pěkné myšlenky, bavila mě tam Nirvana, bylo to takové pěkné okořenění. Takže ve finále průměr.

26.11.2017 3 z 5

Sen noci svatojánské (komiks) Sen noci svatojánské (komiks) Richard Appignanesi

Nečekala jsem, že mě to bude takhle moc bavit. Nádherné ilustrace, postavy se mi nepletly (což bývá u podobných komiksů – resp. mang – většinou problém). Příjemná oddechovka, která vás lehce seznámí s klasickým příběhem.

26.11.2017 5 z 5

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Celou první polovinu knihu jsem se musela do čtení nutit, po půlce se to zlomilo a konec mě už hodně bavil. První díl byl ale lepší.

26.10.2017 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Trochu jsem se bála – druhé díly trilogií bývají většinou nejhorší, ale to se tady rozhodně nekonalo. Fantastická čtivost, příběh má pořád spoustu akce a postavy jsou taky skvělé. Už se těším na třetí díl.

26.10.2017 5 z 5

Wales Wales Terry Deary

Tak to je snad první díl této série, který mě moc nebavil a zanechal ve mně spíše smíšené pocity. Na poměry DD moc letopočtů, moc jmen a málo dopisů, testů a komiksů. Jinak ale pořád čtivé a celkem zábavné.

26.10.2017 3 z 5

Dvě pravdy a lež Dvě pravdy a lež Sara Shepard

Před čtením tohoto dílu jsem se trochu bála, že to už nebude mít jiskru a čtivost. Ale nakonec mě knížku bavila stejně tak moc jako ostatní díly.

21.10.2017 5 z 5