Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech

Známý zpěvák a zakladatel skupiny Nirvana se proslavil svým nezřízeným životem, vřelým vztahem k drogám a podivnými texty, díky kterým skupina položila základ hudby zvané Grunge. Co ho vedlo k tomu co dělal a jak skončil? Neustálé otázky kolem jeho smrti může rozptýlit i tento comics, který celý jeho život sleduje pomocí citátů z Cobainových deníků a přináší tak nový pohled na tohoto úspěšného, ale velmi nešťastného mladého muže....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7725/spanembohem-pribeh-kurta-cobaina-v--P2O-7725.jpg 3.853
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Godspeed: Kurt Cobain Graphic, 2000

Kniha Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech

Dakarianna
15.12.2017

Komiks byl pěkně nakreslený, čtivý, trochu temný, ale to už k tomuto tématu patří. Jediné co mi překáželo bylo podivné a špatně čitelné písmo.

dexterman
30.08.2017

Komix docela povedený co se týče ilustrací . Jinak příběh znám takže nic oslňujícího . Navíc se mi to občas i blbě četlo . Tvar písmen a vůbec . Je to jinak celkem fajn ale opravdu nic převratného to není . Přitom to mělo takový pocenciál který ani nevím co zničilo .

tisha8409
14.08.2015odpad!

Trapák devadesátých let.
Prý ikona i dnešních generací... hm to by ještě musely dětičky vědět, kdo to byl.
Nač se dnes rýpat v tom, proč se zabil?
Nevyrovnaný fetky mě nikdy nebraly.

Terva
09.06.2015

Známí příběh s velmi průměrnou kresbou. Tohle jsem koupil v Levných knihách za padesát korun. Taky proč ne, je to celkem nudné.

ondreej
28.09.2012

prostě normální komix decentně podle předlohy, nic víc, nic míň....ale celkem povedený.

maya.taufer
22.08.2012

Nádherná knížka. I po několikáté, když si ji přečtu, tak ji prožívám, jako bych nevěděla jak to skončí.

netty.vanity
06.04.2012

Nepovažuji se za bůhvíjakého fanouška Kurta/Nirvany, a díky svojí kamarádce nejsem ani neinformovaný trotl, takže necítím povinnost knihu nadhodnotit jen kvůli Kurtovi nebo tomu,že bych se dozvěděla něco nového.. Je mi jasné, že v knížce nemůže být celý jeho život od A do Z, ale to co nám ukázali Legg a McCarthy je opravdu jen slabý odvar.Na jedné stránce Kurtovi chybí Tiby a na druhé už se pomalu žení s Courtney.Je to strašně nejasné a nepřehledné a být někým,kdo o Kurtovi neví ani ň, tak dost tápu a říkám si "proč vlastně fetoval,proč se zabil?"Ani zdaleka to nevystihlo Kurta takového, jakým byl. Spíš se jedná o zoufalý pokus z jeho příběhu ještě něco vytěžit,alespoň tak mi to bohužel připadá.Každopádně jsem se alespoň dozvěděla nějaké zajímavé myšlenky a ty ilustrace taky nebyly tak úplně k zahození..

smetyl
09.08.2011

Kurt Cobain je legenda. Stal se hlavním představitelem cynické generace X. Generace flákačů a cyniků s vnitřní prázdnotou. Tento hodnotný komiks nám ukazuje jeho velmi netradiční pohled na život jako takový. Zjišťujeme detaily z jeho psychických rozmarů, nelehkost jeho mládí a vlastní ospravedlňování sebevraždy.

Myšlenky Kurta Cobaina byly vždy hodnotné, zajímavé a nemálo zarážející. Jeho překroucené názory a životní ideály nám dokreslují jeho osobnost a jeho rozhodnutí ukončit svůj „prázdný“ život.

P.S. - Palec nahoru za parádní ilustraci.

Srdcerváči: kniha první
Srdcerváči: kniha první