Dáduše

AlchymistaAlchymistaPaulo Coelho

Úplně jinak napsané, než jsem čekala. Není to jen filozofie. Je to filozofie, esoterika a víra v Boha i život sám dokonale zakomponovaná do krásného iniciačního příběhu o pastýři, který věřil;)

26.10.2017

Skleněný pokojSkleněný pokojSimon Mawer

Skleněný pokoj se mi líbil hodně! Jazyk byl vynikající, vyprávění zajímavé a plastické. Výborně jsem se dokázala vžít do cítění postav a sdílet jejich vnitřní i vnější život. Hlavně v případě Hany a Liesel. Konec mě trochu zklamal a tak nějak zpomalil rozjetý vlak. Nedokázala jsem se už tolik začíst. Ale konec do příběhu pasoval a bez něj by byla narušena časová osa. Musím hodnotit pěti hvězdami jinak to nejde:-)

01.04.2019

Hod mrtvou labutíHod mrtvou labutíOndřej Hübl

Nádherná knížka. Původně jsem ji popadla kvůli krásné obálce, navíc černobílé do Čtenářské výzvy. Děj byl promyšlený, postavy uvěřitelné a plastické. Povídky vypointované do detailu. Příjemně jiné, milé, promyšlené, sarkasticky vtipné. Prostě super!

29.04.2019

Saturnin se vracíSaturnin se vracíMiroslav Macek

Čekala jsem to horší, ale nic moc. Došlo opět na můj názor, že se nemají stará díla křísit.

16.11.2019

HanaHanaAlena Mornštajnová

Neuvěřitelně silný a přesvědčivý příběh. Přemýšlela jsem, zda jsou postavy inspirovány autorčinými předky. Autorka skvěle spojuje časové roviny, vede čtenáře, vykresluje povahy postav. Na pozadí velkých dějin se odvíjejí běžné starosti, lásky, vztahy, nemoci a myšlenky obyčejných lidí a tím je kniha výjimečná a opravdová. Příběh je smutný a syrový, ale zároveň dojemný a velice čtivý. Chvílemi jsem se až bránila slzám.

22.10.2017

Venkovská svatbaVenkovská svatbaBarbara Hannay

Nemohla jsem se nejprve začíst, ale nakonec krásná, romantická, a hlavně nepřeslazená kniha. Střídání časů a prolínání osudů bylo vyvážené. Prostor měly ženské, silné hrdinky. Super!

26.01.2020

SpadSpadF. Kotleta (pseudonym)

Přečteno podruhé a opět jsem se bavila, možná víc než při prvním čtení. Také jsem si přečetla slovo autora a začíná mi být sympatický i názorově. Na nic si nehraje, jako jeho knihy. Spad, coby král brakové literatury, v dobrém slova smyslu válí. Občas by to chtělo některé obraty vyjádřit lépe, ale chápu to.

11.02.2020

PrašinaPrašinaVojtěch Matocha

Plně souhlasím s Dáma s hrnstjm . Nápad byl zajímavý, moc se mi líbil, ale místy to působilo nedomyšleně. Nepřišlo mi to ani moc napínavé. Nedokázala jsem se s hlavními hrdiny jakkoliv ztotožnit a přišli mi ploší. Do druhého dílu už nejdu:-)

02.07.2020

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJack Thorne

Bylo příjemné se na chvíli vrátit do kouzelného světa Harryho Pottera a tím tak trochu i do svého dětství. Vzhledem k negativním reakcím, jsem od knihy nic moc nečekala. Možná i proto mi kniha připadala lepší. Forma divadelní hry mi nevadila, naopak. Bylo krásné si představovat jednotlivé kulisy a aranžmá.

01.03.2017

Kdo chytá v žitěKdo chytá v žitěJ. D. Salinger (pseudonym)

Nebyla to taková pecka jako když jsem ji četla na vejšce, ale co už:-) Možná už jsem na rebelii stará a voto de, ale i tak Holden zůstane na vyšších příčkách.

16.08.2018

PoutaPoutaDelphine de Vigan

Dobře napsaný hořký příběh, kde hrdinové utíkají různými způsoby ze společnosti a rovněž ze svých vlastních bolestných stereotypů, aby stejně přišli na to, že utéct před řešením mnohdy nemá smysl. Moc se mi líbila.

06.09.2018

Mapa AnnyMapa AnnyMarek Šindelka

Zajímavá kniha. Strašně se mi líbil styl psaní, poetika a místy opravdu neotřelá a neobvyklá spojení slov. Děje povídek krásně plynuly a jednotlivé obrazy a motivy, které se nenápadně prolínaly všemi příběhy do sebe dokonale zapadly a vyzněly až do nejvzdálenějších zákoutí mé duše. Někdy mě kniha rozesmutnila, někdy mi připomněla vlastní vztahy a cítila jsem s ní krásné propojení. Doporučuji

30.07.2019

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleÚterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleMitch Albom

Vyrazilo mi to dech:-)

07.05.2020

ČtenářkaČtenářkaTraci Chee

Vůbec nevím, jak hodnotit. Je to proti slavným dílům fantasy a další beletrii se kterou mám zkušenost velmi slabé. Téma je ale zajímavé, obálka krásná, pár pěkných myšlenek a bod přidávám za příběhy z lodi. Nějak jsem si kvůli nim vzpomněla na Verneovky.

31.05.2020

Fotograf z OsvětimiFotograf z OsvětimiMaurizio Onnis

Zajímavý a pro mě nový pohled na koncentrační tábory a jejich fungování. V žádné z knih, co jsem četla nebyl tolik zobrazován pohled na hrůzy táborů z pohledu vlastně úřednického.

Jiskra životaJiskra životaErich Maria Remarque

Strašlivý popis lidské krutosti a zloby. Příběh je vyprávěn velice naturalisticky. Mrazilo mne z toho, že hlavní hrdina byl pouhé číslo 509 ve světě, kde člověk je méně než věc. Po druhé knize přidávám autora mezi oblíbené. V budoucnu určitě přečtu znovu. I když, co se týče tématu holokaustu a koncentračních táborů, nejvíce mne zatím dostal "na kolena", až k slzám pan Lustig....

05.03.2017

Hustej nářezHustej nářezF. Kotleta (pseudonym)

Hustá oddechovka! Musela jsem si zvyknout na častá přirovnání, ale na druhou stranu se člověk hodně pobaví. Klobouk dolů, že těch přirovnání dokáže autor tolik vysypat z rukávu. Normálně mi nevadí sprostá slova, ale tohle bylo opravdu maličko moc, dlaždič hadr:-D proto ubírám jednu hvězdičku. Stejně budu ale asi muset tuto sérii dočíst:-)

11.07.2018

Podzimní případPodzimní případAnders de la Motte

Úplně jiný příběh, než autor psal dříve. Četla jsem Game a mám pocit, že tohle spisovateli sedí daleko víc. Ze začátku jsem sice měla trochu problém se začíst, ale nakonec to byla jízda. Příběh, jazyk i atmosféra knihy skvělá!! Musím přiznat, že to rozuzlení mi vyrazilo dech, to jsem opravdu nečekala:-)

18.06.2019

Poslední vánoce v PařížiPoslední vánoce v PařížiHazel Gaynor

Nic jsem od ní nečekala a nakonec to byla velká láska:-) Příjemné romantické čtení se špetkou historie a dozvěděla jsem se mnoho nového o první světové válce:-) Normálně nemám moc ráda psaní příběhu v dopisech, ale tady mě to vůbec nerušilo ba naopak:-)

20.12.2019

Cilčina cestaCilčina cestaHeather Morris

Cilčina cesta byla o stupeň lepší, než Tatér z Osvětimi. Autorka se určitě zlepšila a vypsala. Klobouk dolů před všemi lidmi, kteří ji pomáhali s bádáním. A úctu všem, kteří měli sílu přežít a také pomáhat ostatním.

13.02.2020

Nenech to býtNenech to býtHarlan Coben

Detektivky nečtu a moc mě nebaví, takže na detektivku super!! Líbila se mi a záhadu jsem předem neodhalila. Možná se mi příběh zalíbil, protože velice ráda čtu záhady a mystéria.

09.03.2020

Pojízdný krámek snůPojízdný krámek snůJenny Colgan

Také čteno do Čtenářské výzvy, kéž by bylo tak jednoduché založit vlastní snové, krásné knihkupectví. Jsem ráda, že to nebylo přeslazené, jak jsem čekala. Plus bylo krásné, divoké Skotsko. Snad se tam jednou podívám ????

01.11.2020

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

(+ SPOILER) Moje první kniha od autora. Čekala jsem slaďárnu pro teen a dostala jsem zajímavý, přemýšlivý příběh. Text nebyl ještě úplně vybroušený, ale je to prvotina. Zkusím další od autora. Asi budu muset začít číst životopisy slavných:-)

15.11.2020

Vánoce Hercula PoirotaVánoce Hercula PoirotaAgatha Christie

Doufala jsem, že se bude konat větší vánoční atmosféra. Detektivky nikdy nebudou můj šálek čaje a klasické už vůbec ne. Nebudu tedy moc hodnotit. Agatha je bezpochyby královnou detektivky. Kniha byla velice dobře napsaná, promyšlená. Na mě byla příliš suchá, asi jako anglickej humor. Prostě nejsem čtenář detektivek. V pubertě jsem od autorky pár knih nedočetla. Maminka má totiž úctyhodnou sbírku. Tak jsme to teda jednou dokázaly Agatho.

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

(+ SPOILER) Bábovky se mi nelíbily a tak se mi nechtělo do dalších knih autorky. Ale tohle byl velice zajímavý román proud vědomí. Na začátku trochu zmatené, ale postupně se jednotlivé scény propojovaly a prolínaly jako vlny. Zdánlivě jednoduchý děj cesty autem neznámo kam nám odkrývá vnitřní životy postav, minulost, přítomnost, vtahy jedné nenápadné a přesto silné hlavní hrdinky. Nakonec se onen "útěk" stal pro hlavní hrdiny jakýmsi vyústěním. Asi snížím hodnocení Bábovkám.

Vážka v jantaruVážka v jantaruDiana Gabaldon

Z Vážky jsem docela rozpačitá. Místy byla velice zdlouhavá a té dobové politiky bylo trochu příliš. Na druhou stranu mě místy chytla a zvědavost, co se s hrdiny stane byla nakažlivá. Konec nabízí prostor pro pokračování, o jehož čtení nedokážu rozhodnout. Každopádně překlad a korekce byly tentokrát na větší úrovni.

23.06.2017

Ten, kdo stojí v koutěTen, kdo stojí v koutěStephen Chbosky

Velice zajímavá kniha. Bavila mě a zároveň jsem pod lehoučkým povrchem našla umělecké jádro a důležité myšlenky... Někdy jsem také ten, kdo stojí v koutě a někdy to ani není špatné....

13.08.2018

Konec punku v HelsinkáchKonec punku v HelsinkáchJaroslav Rudiš

Vynikající, úsporný styl psaní. Velmi se mi líbilo. Ráda si setkání s autorem zopakuji :-)

03.01.2019

Sedm kamenů lásky a ztrátySedm kamenů lásky a ztrátyDiana Gabaldon

Vynikající prostředí, které mě bavilo! Příběhy už méně. Možná nejsem tak zapálený fanoušek série Cizinka. Alespoň mě povídky navnadily zatnout zuby a ve čtení série vytrvat:-)

20.03.2019

Žij, dokud to jdeŽij, dokud to jdeCamille Pagán

Člověka to nakopne žít naplno, dokud to jde. Hned jsem si říkala, musím něco začít víc dělat....ale jinak docela průměrný příběh.

17.07.2019