cukrovka cukrovka komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Posloucháno jako audio kniha a musím pochválit načtení. I přes pomalý rozjezd je téma zajímavé a příběh se postupně zdramatizuje až do překvapivého závěru.

08.10.2023 4 z 5

Rytíř ohně Rytíř ohně Shannon Drake (p)

V rámci žánru zajímavá a čtivá knížka. Oddechová romantika odehrávající se na pomezí Anglie a Skotska z 11.století. Správně nakombinovaná láska s dobrodružstvím.

28.09.2023 4 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Chvilku mi trvalo se začíst a hlavní hrdinka mi nebyla zrovna sympatická. Klasické schéma šéf x podřízená. Je to erotická oddechovka s předvídatelným dějem.

21.09.2023 4 z 5

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Mám ráda autorky styl, vždy dokáže správně nakombinovat napětí s romantikou. K tomuto příběhu jsem se vrátila po nějakém čase a vůbec jsem nebyla zklamaná. Zajímavá zápletka i hlavní hrdinové.

10.09.2023 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Posloucháno jako audiokniha. Krásně načteno. Zajímavé střípky ze života farářky. Některé byli o všednostech života, jiné k zamyšlení. I když jsem ateista, hodně mě zaujalo několik úryvků z kázání.

01.09.2023 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Layton Green

Detektivní příběh se zajímavou zápletkou. Knížka má pomalý začátek, ale postupně se rozjede. Závěr je překvapivý.

01.09.2023 4 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

První knížka od tohoto autora a moc mě nenadchla. Zajímavý nápad, ale přišlo mi to dost překombinované, zmatené. Počínání hlavního hrdiny bylo podivné až nesmyslné.

26.08.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Autorka umí napsat skvělý příběh. Ač je téma hodně mrazivé a temné, rozhodně stojí za přečtení. Je to depresivní příběh dívky beze jména a její dysfunkční rodiny. Knížka se čte jedním dechem a udivuje mě, jak autorka dokáže pouze náznakem a metaforou popsat zlo a zvrhlost. Příběh má pomalejší začátek, kdy se zdánlivě nic neděje, ale vy už tušíte, že zlo tam někde je.
Kéž by takové příběhy mohly být pouhou fikcí, ale kolik takových cácor je?

18.08.2023 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Jako vždy skvělá A.Christie. Zajímavé prostředí a úžasný H.Poirot se svým dedukčním myšlením. Jen v začátku jsem měla trochu problém se zorientovat ve všech těch postavách, jinak to bylo příjemné čtení.

15.08.2023 5 z 5

Čest nade vše Čest nade vše Sandra Brown

Příjemná a čtivá oddechovka. Autorka jako vždy dobře nakombinovala dobrodružství s romantikou. A i když je děj předvídatelný skvěle jsem si u knížky odpočinula.

15.08.2023 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Krásná, čtivá a poetická knížka. Sirotek, který svou bezprostředností a chutí k životu změní život dvěma postarším sourozencům. Knížka rozhodně není jenom pro děti.

04.08.2023 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Sandra Brown je pro mě sázka na jistotu. Vždy dokáže skvěle nakombinovat romantiku s napětím a i zde se jí to podařilo. Příjemné oddechové čtení.

02.08.2023 5 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Sci-fi není úplně můj žánr, ale tyhle povídky mě opravdu zaujali. Zajímavé, překvapivé, ale také temné až depresivní.

25.07.2023 5 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Posloucháno jako audiokniha. Skvěle načteno. Opět velmi zajímavý detektivní příběh od královny detektivek.

25.07.2023 5 z 5

Božské začátky Božské začátky Christina Lauren

Božský bastard mě nadchnul, ale tento díl mi přišel skoro bez děje. Takový delší epilog k základnímu příběhu.

09.07.2023 3 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Zajímavý příběh. Taková pohádka pro dospělé ozvláštněná pohledem na královskou hru - šachy a lidi kteří dokáží přemýšlet hodně tahů dopředu. Trochu jsem se nudila při líčení šachových partií.

09.07.2023 4 z 5

Zápisky mladého lékaře Zápisky mladého lékaře Michail Bulgakov

Čtivá oddechová. Zajímavé příběhy z lékařské praxe v zapadlé vísce na začátku 20.století.

07.07.2023 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Knížka kterou přečtete za odpoledne. Je plná fejetonů ve kterých autor s nadhledem, humorem a sebeironií líči radosti a strasti při práci s autisty.

30.06.2023 4 z 5

Zápisky z blázince Zápisky z blázince Miroslav Macháček

Posloucháno jako audiokniha a musím ocenit skvělé načtení Janem Vlasákem. Je to zajímavá sonda do života herce a režiséra M.Macháčka v pro něj nelehkém období. Velmi intimní a drsná zpověď.

30.06.2023 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Tak tenhle díl série mě moc nezaujal. První polovina byla dost nudná. Konec zajímavý a epilog vtipný.

26.06.2023 3 z 5