ctenarkaEva ctenarkaEva komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Z této knihy jsem měla trochu obavy, protože nemám ráda příliš detailní popisy vražd. Nebylo to tak hrozné, jak jsem se obávala, ještě to spadalo do mých limitů. Příběh byl zajímavý a napínavý, nemohla jsem se od knihy odtrhnout a i když je hodně obsáhlá, tak jsem ji přečetla za odpoledne. Už se těším na další pokračování.

27.08.2017

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Chvílemi jsem se ztrácela v ději, ale nakonec jsem knihu úspěšně přelouskala až do konce. Bohužel mě ale moc nezaujala, příběh mi připadal podivný. Už se k ní určitě vracet nebudu.

27.08.2017

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Zajímavý příběh, spíše psychologické drama než thrilller o tom, že ne všechno je tak, jak na první pohled vypadá. Začátek byl zajímavý, nemohla jsem se od čtení odtrhnout, střední část ubíhala pomaleji a konec byl překvapující.

24.08.2017

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Některé starší knihy této autorky se mi líbily víc, ale ani tato mě nezklamala. Barbara Wood je výborná vypravěčka, umí vtáhnout do děje a vykreslit prostředí. Ke knize se v budoucnu ráda vrátím.

20.08.2017 3 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Milá knížka, která se mi líbila asi víc než 1. díl.

10.08.2017

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Pohodová odpočinková kniha (nejen) na léto

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Romantický příběh jako z filmu, naprosto předvídatelný příběh. Velmi nenáročné čtení na zkrácení volného odpoledne. Nevěděla jsem, že kniha má volné pokračování, to se mi dostalo do ruky jako první, tak jsem byla zvědavá i na předcházející díl. Oba příběhy mají velmi podobnou zápletku, další díly už číst nebudu.

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Romantický příběh jako z filmu, naprosto předvídatelný příběh. Velmi nenáročné čtení na zkrácení volného odpoledne. Knihu označenou jako Světový bestseller si představuji jinak. Rychle jsem přečetla a odnesla zpět do knihovny.

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem přečetla během letního odpoledne. Je psaná spíše jednodušším stylem, ale četla se dobře a svižně. Nejdříve mi děj připadal napínavý a zajímavý, ale asi od poloviny byly některé situace překombinované. Jak už napsal někdo přede mnou, poslední asi 4 strany bych úplně vynechala, ty mi zkazily dojem z celé knihy. Pro mě to určitě není bestseller, ale kniha na rychlé jednorázové přečtení a vrácení zpět do knihovny. Jsem zvědavá na další knihy této autorky.

24.07.2017

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Milá, odpočinková kniha, která se mi velmi dobře četla. Škoda těch několika překlepů, bez nich by to bylo ještě lepší. Autorka napsala celou sérii knih o sestřičkách z nemocnice Nightingale, tak doufám, že postupně vyjdou i u nás a už teď se na ně těším.

12.07.2017 5 z 5

Cizinec z Cornwallu Cizinec z Cornwallu Liz Fenwick

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu a Aféru v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

Dům v Cornwallu Dům v Cornwallu Liz Fenwick

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nesouvisí s dalšími knihami od Liz Fenwick, které jsou zde uvedené jako série. Všechny se pouze odehrávají na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

Aféra v Cornwallu Aféra v Cornwallu Liz Fenwick

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Romantický příběh ideální na dovolenou. Knihy od Jojo Moyes mám ráda, do této jsem se ale chvíli nemohla začíst. Potom začal být děj zajímavější a nemohla jsem se odtrhnout. Víc se mi ale líbily Poslední dopis od tvé lásky a Dívka, již jsi tu zanechal, ty se řadí k mým nejoblíbenějším.

05.06.2017

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jojo Moyes patří mezi mé oblíbené autorky, četla jsem téměř všechny její knihy. Bohužel tato na mě působí jako nejslabší. Vůbec mi nepřipadalo, že by to mělo být pokračování knihy Než jsem tě poznala. Možná jako samostatný příběh by působila lépe. Některé pasáže byly zdlouhavé a zápletky až moc překombinované. Jsem ráda, že jsem si tuto knihu jen půjčila a nekupovala, protože už se k ní vracet nebudu. Budu se těšit na další knihy paní Moyes.

05.06.2017 3 z 5

Kavárna na pláži Kavárna na pláži Lucy Diamond (p)

Pohodová odpočinková kniha s předvídatelným dějem. Do takové kavárny bych se ráda podívala a ochutnala mrkvový dort nebo pirohy.

22.02.2016

Opálová poušť Opálová poušť Elizabeth Haran

Romantika, láska, Austrálie - typická součást knih E. Haran. K tomu tentokrát opály. Pohodový odpočinkový příběh se mi líbil, i když je to taková pohádka s naprosto předvídatelným dějem.

18.02.2016

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásná kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavně 1. příběh, který se odehrává v době 1. světové války, je psaný úžasným způsobem. Válka tvoří jen pozadí děje, proto se kniha dobře čte i těm, kteří válečné romány nevyhledávají. Druhý příběh je na první napojený zajímavým způsobem. Rozhodně tato kniha stojí za přečtení.

31.01.2016

Za rudým obzorem Za rudým obzorem Elizabeth Haran

Oddechová kniha, skvělá pro čas dovolených. Přečetla jsem ji za odpoledne, četla se úplně sama.

17.07.2015