čtenářka4 čtenářka4 komentáře u knih

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

Film se mi líbil více, knížka je chvílemi nudná, ale jinak je skvěle napsána.

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Filmu se povedlo to, co se knížce úplně nepovedlo - zarýt se do srdce. Jinak ale krásná kniha, pěkné popisy, myšlenky...

Zimní příběh Zimní příběh Mark Helprin

Krásná myšlenka, ale pokulhávající zpracování, chvílemy božské pasáže, chvílemi (a to z větší části) nudné a dlouhé. Kdyby měla tak 300 - 400 stran, byl by to skvost. A doporučuji pěkný film.

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Doporučuji film, je daleko lepší, ale kniha je také dobrá.

Nechápu, jak to dokáže Nechápu, jak to dokáže Allison Pearson

Dopuručuji film, je lepší než kniha.

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Četla jsem za základě filmu, ale musím, říct, že ten je mnohem lepší.

Solaris Solaris Stanisław Lem

Byla jsem velmi nadšena Soderberghovým filmem, úžasné zpracování, magická rezonující hudba, sposta emocí... Přečetla jsem si knihu a musím říct, že to pro mě bylo dost zklamání. Dlouhé a pro mě nudné popisy vědeckého zkoumání, a těch emocí tam oproti filmu moc nebylo. Ve filmu má přednost láska a emoce, v knize vědecké zprávy. Ano samozřejmě je to sci-fi, ale po filmu jsem prostě čekala něco jiného. Úžasná myšlenka, jejíž knižní zpracování (narozdíl od filmového) mě nezaujalo.

26.12.2016 2 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Eldest Eldest Christopher Paolini

Eragon Eragon Christopher Paolini

26.12.2016 5 z 5

Yorkshirské povídky Yorkshirské povídky James Herriot (p)

Velmi pěkné příběhy ze života veterináře, krásný popis přírody a vztahu ke zvířatům, povídky si zamilujete.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších detektivek Agathy Christie a možná vůbec celkově. Originální, napínavé a opět brilantní konec.

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Poté, co se zjistí, kdo je vrah, jsem byla opravdu v šoku a musela jsem na chvíli přestat číst, takhle nečekané odhalení jsem ještě nezažila. Skvělá detektivka s nezapomenutelným originálník koncem.

26.12.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Nesmrtelný sedmidílný skvost fantasy. Harry Potter nikdy neomrzí ani po několikátém čtení (a že už jich bylo), stále v něm objevím něco nového a vždy, když ho čtu, tak nemůžu přestat, a když dočtu chci číst znovu. Miluji tu atmosféru, když knihu čtu, chci být její součástí. Nádherné a dokonalé!

26.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

26.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

26.12.2016 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)