Nechápu, jak to dokáže

Vtipný, originální a přitom realistický román líčí osudy současné zaměstnané ženy, matky dvou malých dětí, která se pokouší spojit svou náročnou kariéru s péčí o rodinu. Kate Reddyová svádí neustálý souboj s časem, aby mezi svými pracovními povinnostmi také někdy viděla své děti, nemluvě o manželovi. Tato svěží, zajímavá a zábavná kniha přináší množství situací "přímo ze života", ve kterých se pozná mnoho českých čtenářek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95998/big_nechapu-jak-to-dokaze-tME-95998.png 3.443

Kate Reddyová 1.

Vydáno: , Aurora (Praha)

I don't know how she does it, 2002

Kniha Nechápu, jak to dokáže

playada
13.07.2021

Já jsem se teda pobavila. Chápu, že když někdo umí vydělat velké peníze, že se toho nechce vzdát. Peníze jsou droga. Asi si musí trošku narazit čumáček, aby prozřel, že se to nějak hroutí v osobní rovině. Hrdinka byla sympatická, dobře se to četlo.

Simstr
07.06.2021

Knížku jsem si chtěla přečíst, protože jsem viděla film. Kniha mi přišla taková zmatečná, strašně se skákalo v ději, žádné dějové linky nebyly pořádně rozvedeny, ale o to možná šlo... za mě průměr. Ale v létě k vodě to jde.

Andynka
20.10.2020

Milá kniha, která neurazí.
Kniha je celá o matce dvou dětí, která je ale workoholik. Snaží se práci a rodinu nějak skloubit dohromady. A to hlavně v době, kdy pořád muži byli považováni za hlavní živitele rodin a dostávali lepší funkce, než ženy a pod.
Bavilo mě číst, jak se to snažila hlavní hrdinka zvládnout. Chvílemi to bylo i vtipné.
Moc hezké zakončení, i když je jasné, že to k tomu směřuje od začátku.
Ale mě kniha bavila, byla čtivá a nenáročná.

adelinka
01.11.2018

Aj keď nad niektorými situáciami som sa musela pousmiať, aj keď chápem, že aj ženy musia robiť, aby sa utiahla domácnosť, bolo mi dvoch detí ľúto, že ich vychováva pestúnka. A istým spôsobom aj musím obdivovať matku ako to dokázala. A vlastné dokázala????

lassse
21.09.2017

Čekal jsem nejhorší a nakonec dobrý. Normalne bych po tehle knizce nesahl, ale zacinala otazkou ;-) Chvilemi vtipna, smutna, na zamysleni. Celkem bavila, ale asi tim, ze mame taky dve male deti...

čtenářka4
26.12.2016

Dopuručuji film, je lepší než kniha.

EnneP
22.08.2016

Krásná kniha, stojí za to si ji přečíst..

Olsovcova
23.10.2015

Úžasná kniha - ale humoristickou bych ji nenazvala ani náhodou. Spíše dokument, o denodenních bojích ženy, která má malé děti a vysoké postavení ve firmě, která podniká v "mužském" oboru - a hledá sama sebe. Myslím, že pochopí asi jen člověk, který je v podobné životní situaci.