Ctenaricek4 Ctenaricek4 komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tato kniha by mohla býti Biblí pro všechny pacienty trpící depresí. Myslím, že autor krásně vystihl podstatu tohoto onemocnění. A na konci příběhu se to nadějí na lepší zítřky jen hemží. Moc krásně napsáno. A jsem zvědavá, jestli toto u mě ještě letos něco překoná.

21.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha je opravdu velice čtivá a skvěle napsaná. Ale odhalit zápletku (kdo, že je v domě vlastně tím usurpátorem) mi trvalo jen chviličku. Od počátku bylo jasné, že ne vše bude tak jak se na první pohled zdá. Nicméně závěr knihy mě mile překvapil. Od této autorky si určitě ještě něco přečtu.

13.03.2024 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Tak v tomto se musí poznat naprosto každý knihomol. Krásná oddechovka. Pobavila, potěšila a zahřála u srdce.

08.08.2022 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Pan Hecl ví o čem mluví, jeho profesionalita je obrovská, stejně jako pokora k tomuto povolání. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, na které jsem se už opravdu dlouhou dobu chtěla zeptat, ale neměla jsem koho. Knihu jsem si zařadila mezi své nejoblíbenější a myslím, že určitě právem.

01.09.2023 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Tato kniha mě dostala. Nedivím se, že autor se nasledně stal velice uznávaným a dobře se prodávajícím. Nemyslím si, jak tu někteří píší, že by kniha měla slabá a nezáživná místa. Naopak, ten příběh mě nepustil až do poslední stránky. Určitě doporučuji k přečtení!

14.04.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Už nikdy se nebudu na les dívat stejně jako před přečtením této knihy.
Úžasná kniha plná fascinujících informací o stromech.

27.02.2023 5 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Bála jsem se, že kniha bude takovým tím typickým nastavováním úspěšné série. Ale...popravdě mě překvapila. Na počátku jsem se Snowem dokonce i sympatizovala, ale postupem času vám dojde, že je to vlastně hajzl, který v podstatě dělá jen to, co je mu prospěšné.
Hodnotím čtyřmi hvězdami.

15.01.2023 4 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Úžasná kniha plná velkých myšlenek. Ne zrovna jednoduchá na čtení, ale o to cenější. Počínaje dnešním dnem zařazená do těch nejoblíbenějších.

24.03.2023 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Za mě je toto hodně silný příběh ze tří časových rovin. Poselství knihy je zde zcela jasné. Autorka mě překvapila lehkostí, s jakou je román napsán. Příběh jako celek je nesmírně napínavý a poutavý. Tato série by měla být součástí povinné četby. Těším se moc na druhý díl.

15.11.2022 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

(SPOILER) Nádherný, ale také velice dojemný příběh. To, s čím se musela mladá Torie popasovat, to by bylo příliš i na zralého člověka. Odloučení se od vlastního dítěte jsem obrečela...popravdě, takovou sílu mít a odejít...toto si vůbec neumím představit. Kniha se mi opravdu velice líbila a nemohu jinak než dát pět hvězd.

10.02.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Dojemný příběh o umírání. O lítosti, kterou člověk cítí s myšlenkou na vlastní smrt, a s myšlenkou na věci, které nikdy nestihl. Krásně a citlivě zpracováno.

15.01.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Nádherné putování do Santiaga de Compostela. Myslím, že by to rozhodně prospělo každému, zažít tuto cestu, a ujasnit si jisté věci ve svém životě. Toto je má první kniha od autora, a moc se mi líbí styl jeho psaní. Chvilkami jsem měla i slzu v oku. Některé příběhy mě skutečně dojaly. Řekla bych, že cesta je skutečně důležitější než její cíl...protože cesta bez překážek nikam nevede.

08.01.2024 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Teda, hodně dlouho jsem nečetla knihu, u které bych pouhých 50 stran do jejího konce neměla alespoň trochu ponětí, jak to celé dopadne. Tohle byla hodně velká skládačka. Ale příběh mě bavil, postupná orientace ve všech postavách a paralelních liniích se také dala, při troše pozornosti, zvládnout. Za sebe říkám, že takový příběh bych od mladého českého autora nečekala. Ten konec mi přijde takový nedokončený. Podle mě zůstalo ještě mnoho nevyřčeného. Nicméně, tato, pro mě, dovolenková četba mě chytla a opravdu nelituji, že jsem si knihu koupila.

02.08.2023 4 z 5

Skvělá kniha! Marka sleduji na Instagramu už nějakou chvíli, takže koupě této knihy pro mě byla jasnou volbou. Jako zdravotník nahlížím na spoustu věcí stejně jako on. Líbí se mi jeho naprostá oddanost této velmi namáhavé práci. Měli bychom být opravdu každý den vděční za to, že mezi námi tací lidé jsou. Oni jsou opravdu našimi strážnými anděly.

09.12.2023 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Příběh mě opravdu bavil. Z chlapců jsem si nejvíce oblíbila Duana, Mika a Dala. Co mi ale hodně vadilo, a za co jsem ubrala jednu hvězdu ve svém hodnocení, je chování takto malých dětí. Jejich myšlení bych přirovnala k mládeži okolo 16-18 let. Toho si, myslím, opravdu nešlo nevšimnout. A tady spisovatel dost přešlápl, řekla bych. Nicméně, kniha je velice čtivá a stojí za přečtení.

15.10.2023 4 z 5

Přečteno podruhé, a opravdu musím říci - ne naposledy. Já tyhle povídky miluji. Miluji jak Čapek dokázal popsat obyčejné i strašné věci tak dokonalým jazykem. Ty povídky nemají opravdu chybu. A mé nejoblíbenější jsou: Muž, který nemohl spát, a Sbírka známek. To jsou dvě nádherně filozoficky hluboké povídky k zamyšlení.

23.09.2023 5 z 5

Únik z knihovny pana Lemoncella Únik z knihovny pana Lemoncella Chris Grabenstein

Knihu jsem koupila pro svého dvanáctiletého syna, a protože obálka vypadá úžasně a anotace je poutavá, rozhodla jsem se jí přečíst také.
Moc se mi líbí téma knihy - poukázat na to, že děti dnes tráví nejraději čas různými hrami ať už na PC či Playstationu atd. Ruku na srdce, kolik dětí v dnešní době znáte, kteří upřednostňují knihy? Kniha se snaží navrátit knihy do života dětí. A velice podařeně. Příběh je svižný, kapitolky krátké, takže se pořád těšíte na další, nutí vás to číst stále dál a dál. Chcete se dozvědět, jestli se dětem podaří uniknout z té velké nádherné knihovny. Kniha se mi moc líbila a hodnotím jí čtyřmi zaslouženými hvězdami.

16.11.2023 4 z 5

Knihu jsem koupila svému dvanáctiletému synovi jako dárek. Byl z ní nadšený, a hodně o ní vyprávěl. Tak jsem si jí přečetla také. A opravdu nelituji. Přátelství napříč staletími - toto byl hodně dobrý námět na knihu. Navíc pro děti velice poučný. Dáváme se synem pět hvězdiček a vřele doporučujeme nejen dětským čtenářům. Příběh vás opravdu chytí za srdce.

05.07.2022 5 z 5

Má bohéma Má bohéma Arthur Rimbaud

Vůbec se neodvažuji hodnotit jinak než pěti hvězdami. Rimbaud byl velký talent, což dokazuje už to, že všechna svá mistrovská díla napsal v rozmezí od šestnácti do dvaceti let.
Básně "Opilý koráb"a "Slunce a tělo" jsou, pro mě, naprostými lahůdkami!

07.01.2023 5 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Příběh dvou malých chlapců, kamarádů, kteří jsou nuceni prchnout z domova, mě vzal za srdce. Nadchla mě odvaha, s jakou se rozhodli pro útěk, přesvědčeni, že udělali něco moc zlého. Na příběhu se mi líbí, že každá postava v něm bojuje s nějakými svými problémy, a skrze záchrannou akci, kdy se pokouší najít chlapce, se zkouší s nimi vypořádat.
Popisy přírody jsou v této knize výjimečné, a díky nim máte skutečně pocit, jako by jste byli na onom místě přítomni.
Kniha mě mile překvapila, a mohu ji doporučit každému, kdo by se chtěl, byť na chvíli, stát součástí nádherné přírody.

11.10.2022 4 z 5