CraWer

Aréna smrtiAréna smrtiSuzanne Collins

Většina lidí z Hunger Games šílí, milují to a to není špatně, ale stálé vyznačování v podobě miliardy srdíček, pusinek a dalších pitomých znáčků, z toho dělá bohužel pouze obyčejnou tuctovku.
Jaká škoda.

Jedná se o neuvěřitelně kvalitně napsaný příběh, přičemž z celého příběhu syčí obětavost, přátelství, láska, a emoce samy o sobě.
Měl jsem fáze kdy jsem to hltal, kdy jsem se smál, a dříve (když jsem knihu četl mladší, poprvé) i bulel.
Vhodnější pojmenování neznám - Snad jen možná řval.

Co mi občasně vadilo, byly určité druhy vět, které mi tam neseděly. (např. věta kdy Katniss popisuje svojí sestru Prim, a pozastaví se u jména - Je zde napsáno něco ve stylu že dostala Prim jméno po kytičce, podle které má obličej.)
Ale to se dá přehlédnout.

98%

Zloděj bleskuZloděj bleskuRick Riordan

Už se pomalu smiřuji s faktem, že jsem zkrátka ten "JEDEN Z MILIONU, KTERÝ Z TOHO NENÍ PAF!".

55%

08.06.2014

Vlhká místaVlhká místaCharlotte Roche

Tohle bylo velmi jednoduché hodnocení, knížka je doopravdy perfektní. Čtenáři by se vážně měli zamyslet nad knihou i nad sebou, protože je to knížka o psychologii hlavní postavy. V zásadě je to drama, protože se dost rozebírá i dětství Helen. Je to knížka, která má hloubku, která je neskutečně vtipná a zábavná a naprosto neobyčejná...

Jedna malá připomínka - Vážně se myslíte, že kdyby to byla taková kejda, jako tady kdekdo píše, že by to zdravej člověk vydal? Ne, vydali to, protože ta knížka za to stojí a něco má v sobě.

91%

08.07.2015

Síla vzdoruSíla vzdoruSuzanne Collins

Pokavaď byl druhý díl pouze vytahaný za prst, tohle je z toho prstu přímo vycucané.

48%

06.11.2014

Hranice nevinnostiHranice nevinnostiAbbi Glines

Jestli takhle nějak vyumělkovaně vypadá láska, tak se nechci nikdy zamilovat. :------)))

27.08.2015odpad!

Urban GamesUrban GamesA. T. Jurasek (pseudonym)

Strhující a napínavé dílo, které uvítají především fanoušci 15 Minus.
Líbil se mi nápad s Reality-Show - Že je tam od každé (Uznávám, v tomhle případě přeháním :D ) odvysílané show trocha toho, a tamtoho.
Knihu jsem měl přečtenou během dne.
Konec byl možná až moc přitahaný za uši, ale dalo se to.
Našel jsem zde jedinou chybu, a to fakt, že "Urban Games" byla první Show, toho "zlého typu" - A nevím jak na to reagovali lidi.
To je trochu nedomyšlené, zdá se mi.

85%

Hledání AljaškyHledání AljaškyJohn Green

Dobře napsaný, obyčejný, někdy nudný a snadno strávitelný příběh, který je absolutně O NIČEM.

05.11.2014

Girl OnlineGirl OnlineZoe Sugg

Pls. Už nikdy víc.

25.07.2015odpad!

ZmizeláZmizeláGillian Flynn

Geniální.
Někdy možná zdlouhavé, ale ve zkutečnosti si s Vámi Flynn nehorázným způsobem hraje.

95%

Vražedná pomstaVražedná pomstaSuzanne Collins

Jednoduše a stručně, nižší hodnocení dávám, protože mi v některých částech přišlo, že jsou některé části až moc vytahané za prst.

05.11.2014

ProkletíProkletíMichaela Burdová

Tři absolutně zasloužené hvězdy. Dokonce jsem váhal nad čtyřmi, ale nakonec jsem usoudil, že je trojka příhodnější.
Ta knížka mě vážně bavila, strašně moc. Michaela má skvělý styl psaní, ALE stručně a krátce, MUSÍ rozvinout více postavy! Já o nich nevím absolutně nic, maximálně znám jejich jméno.
A taky se z toho dalo tolik vytěžit... Tak skvělý námět... Kdyby se o něco více zaměřila na popis prostředí, bylo by to jistě o mnohem lepší.
(Knihu hodnotím tak, jako každou jinou - Neberu ohledy na to, že to napsala Češka)

Slušných 70 %

02.12.2014

Hvězdy nám nepřályHvězdy nám nepřályJohn Green

Mějte mě za obludu beze srdce, ale tohle není dobrá kniha.
Je to průměr.
A rozhodně to není reálná kniha.

49%

AKTUALIZACE:

Trvalo dlouho, než jsem si ujasnil jak to s jeho knihami mám. Byla to dlouhá cesta. Nicméně za tímto hodnocením si stojím:

Žádná kniha, krom této mě nikdy nerozbrečela. Žádná jiná mě tak nedostala. A vážně jsem nevěděl jak to s knihou a celkově s Greenem mám, až teď mi došlo, že možná nemá do detailu propracovaný strhující děj. Ale ty myšlenky. Ty zasraně dobrý myšlenky, co člověku pomůžou a něco dají. Klidně i do života. Toho si cením.

18.01.2015

Dívka z 6EDívka z 6EA. R. Torre (pseudonym)

Naprosto skvělá kniha, od začátku to byl nářez.
Je skvěle přeložená, má skvělé postavy, děj je napínavý a já knihu přečetl za jeden den.
Co mi vadilo byl konec. Pro tak dokonalou věc, bych zvolil akčnější a morbidnější závěr.

85%

24.01.2015

Bitva o labyrintBitva o labyrintRick Riordan

Na skoro stejné, ale více rozběhnuté úrovni, než předchozí díly.

07.07.2014

LunaparkLunaparkStephen King

Detektivka s horrorovými prvky, která mi naprosto sedla!

80%

07.07.2014

TampaTampaAlissa Nutting

Diskutabilní zátah na jedno odpoledne.
Mně osobně se kniha velice líbila.
Má to své mouchy, ale to každá kniha.

Mimochodem, není na škodu si zjistit o čem kniha je.

65%

10.07.2014

Vraní dívkaVraní dívkaErik Axl Sund

Kontroverzní, šílená ale i geniální.

99%

11.07.2014

RezistenceRezistenceVeronica Roth

Nebylo to špatné, ale nebylo to rozhodně ani dobré.
Prvnímu dílu se to nerovná, ani po paty.

53%

10.08.2014

Akademie EvernightAkademie EvernightC. Gray (pseudonym)

Takový průměr...
V některých částích mi styl psaní připomíná profesionála, ale někdy zase jako by to napsala patnáctiletá fangirl Twilight ságy.

58%

02.11.2014

Zůstaň se mnouZůstaň se mnouGayle Forman

Moje nejoblíbenější kniha.
Chápu že si ke knize nemusí všichni najít cestu.
Já si tuhle knížku naprosto zamiloval, a má pro mě velký význam.
Dodám, že když jsem byl v určitou dobu v nemocnici, tahle knížka mi neskutečně pomohla.

100%

Moře nestvůrMoře nestvůrRick Riordan

Po Zloději blesku to o něco kleslo dolů.
Kniha je čtivá, ale to je asi tak všechno.

03.11.2014

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Tahle kniha člověka ničí.
Přibližuje nám život, svým způsobem náhodné oběti heroinu.
Christianu možná někdo pokládá, za tu odpornou starou heračku, ale já jí fandím.
A v téhle knize jsem jí také fandil.
Jedná se o strašně milou, hodnou osobnost jenž miluje zvířata a zkrátka ví jak co ve světě chodí.
A i přes ty obří nedostatky, jsem si k ní našel cestu, a pokládám jí za mojí určitou hrdinku.
Vlastně ani nevím proč.

Mimochodem, drogy jsou fakt svině.

100%

03.11.2014

Deník malého poseroutkyDeník malého poseroutkyJ. Kinney (pseudonym)

V mých patnácti letech, se tomu nehorázně zasměju.

04.11.2014

DivergenciaDivergenciaVeronica Roth

Další dystopická novela co nemá moc nabídnout, ale zaujme.
Jedná se propracovaný svět, který mě zaujal tak, jako Hunger Games.

95%

11.11.2014

AlianceAlianceVeronica Roth

Po Insurgent / Rezistenci, která se mi absolutně nelíbila, jsem dost dlouho váhal, kdy si tu Alianci mám přečíst.
Jednoho ponurého dne jsem si jí s odstupem vzal, a bylo pro mě šokující, když jsem zjistil, že mě ta kniha baví.
Přese všechny nekladné komentáře jsem si ke knize našel cestu.
Fakt, že autorka vyprávěla z pohledů, dvou osob mě doslova znechutilo, ale při čtení mi nevadilo, bylo to fajn.
Hodnocení se mi zdá zbytečně vysoké (a co teprv u Rezistence), ale ta kniha rozhodně není špatná.
Jedná se o lidský příběh, kde né vždy všechno pěkně končí.
A Tris - Moje milovaná Tris, která byla pro mě v Divergent hrdinkou, v Insurgent debilkou a v Allegiant znovu hrdinkou, mám za jednu z mých nejmilejších postav.

21.11.2014

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Inu, už konečně jsem si ujasnil, jak to s Greenem mám.
Měl by zapracovat na dějové lince, poté by kniha byla naprosto dokonalá. :)

68%

18.01.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Do čtyřsté strany jsem na všechnu idyličnost, nedomyšlenost, mega úžasné orgasmy, vnitřní bohyni, jeho šeď, tepláky visící "tím způsobem," kondomy, rudnutí, e-maily...... Urychleme to. Do čtyřsté strany jsem na všechno jednoduše sral.
Do čtyřsté strany, to pro mě totiž byla kniha, na pomezí 80%. Autorčin styl psaní je skvělý, a pro mě, jako milovníka akčnějších knih, byla kniha milou, příjemnou, hezounkou oddychovkou. (Dafak?)
Stačila chvilička logického přemýšlení, dojít na stranu 400, a uvědomíme si, že nám kniha už nic nenabídne.
Sexuální scény jsou pak nudné a očekávané, a několika násobné orgasmy (na jeden sex) Annastázii nikdo nevěří.
Autorka si to vážně slušně podělala. Kdyby knihu zkrátila, hodnocení okolo 60 / 70-ti procent, s tím že je to pro mě oddychová věc, jednou za uherák, by bylo na místě. Ale takhle?

20.12.2014

KruhKruhMats Strandberg

Strašně tu knihu zbožňuju, je naprosto boží!
Rozhodně stojí za přečtení.
Chyba překladu je smutná, ale s tím se nic nenadělá...

90%

24.01.2015

Ostrov LhářůOstrov LhářůE. Lockhart (pseudonym)

Nemám slov.

18.05.2015

Prokletí TitánůProkletí TitánůRick Riordan

Naivita, trapnost, a k tomu jasné znamení pro love story ve zbylých dílech...
Pokračuji dál, uvidíme jestli pan Riordan překvapí.

26%

08.06.2014