Cojekomupotom Cojekomupotom komentáře u knih

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Normálně mi z toho bylo fyzicky špatně. A je vlastně pořád. Super kniha, která vám připomene, že být člověk je samo o sobě obrovská ostuda, o bytí čechem ani nemluvě. Někdo by Bureše měl vážně zastřelit. A všechny fízly spolu s ním. Když už bude v tom, rovnou i voliče populistického Ano. A SPD. A ODS. A ČSSD. A vlastně všechny, kteří stále naivně věří, že volby můžou cokoliv změnit (k lepšímu). Takhle se nikdy nikam nehneme. Tohle přece není demokracie. Leda že... By demokracie byla diktaturou debílků. Tomu i výjimečně věřím. No nic, doporučuji xD
P.s. Je vtipné, jak se tu zjevní Andyho voliči ohání tím, že si Kmenta své nepodložené dohady vycucal z prstu. Mimochodem... Netajím se názorem, že každý, kdo se nechal očkovat proti cowidu propadl v největším inteligenčním testu historie, prokázal nedostatek charakteru, za nepřítele naší demokracie nemůže být považován jen proto, že žijeme v oligarchické fízlokracii a měl by být utracen na náklady pozůstalých, nebo minimálně prohlášen nesvéprávným. Jenže vysvětlit to naočkovaným je jako vysvětlit voličům ANO, že jejich Vůdce je prostě jen mr*ka. Navzdory do očí bijícím důkazům nemožné! Life! It's a shame!)

28.01.2023 5 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Přiznávám, že jsem do toho původně šel hlavně kvůli Joy Division, ale... Proč mi nikdo ve škole neřekl, že je to tak vtipný?

27.01.2023 5 z 5

Kyselinovej test Kyselinovej test Tom Wolfe

Přidám se k nadšencům s tvrzením Za mne nejlepší kronika svobodomyslné stránky Ameriky let šedesátých. Která s reálnou Amerikou dnešní nemá nic společného. Buď seš v autobuse... Nebo jsi součástí problému, lol

27.01.2023 5 z 5

Jak se věci mají Jak se věci mají Ole Nydahl

Četl jsem ve dvanácti letech, když jsem začal objevovat buddhismus... a myslím, že jako základní přehled posloužila. Co víc si přát? Nic, lol

23.01.2023 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka Osudy dobrého vojáka Švejka Jaroslav Hašek

Obsah- geniální. Slovo "geniální" podle slovníku znamená "zároveň chytrý a vtipný až k pochcání", dámy prominou. Ale původní Ladovy ilustrace jsou i na úrovni dneška stále skvělé, ne?

22.01.2023

Děti jako já - jedinečná oslava dětí z celého světa Děti jako já - jedinečná oslava dětí z celého světa Barnabas Kindersley

Skvělé, zajímavé, poučné. Četl jsem minimálně celou základní školu pokaždé, když jsem byl nemocný. Prostě... Srdcovka. Jak já toužil být buddhistický mnich a starat se o kočky!

17.01.2023 5 z 5

Robin Hood: klasický komiks Robin Hood: klasický komiks Philippe Auzou

Tohle jsem jako malej kluk na prvnim stupni MILOVAL. Sociální banditismus, punčochy a pečeti z brambor, jo! To musí každej malej kluk milovat, ne?

17.01.2023 5 z 5

Svět nezrozených drahokamů Svět nezrozených drahokamů Joanna Railly (p)

...náhodou jsem našel v knihách na rozebrání a byl velmi příjemně překvapen. Ještě víc, když jsem následně zjistil, že ji "ve skutečnosti" napsala češka, která se jmenuje jako má dávná kamarádka. Nejvíc, když jsem před týdnem zjistil, že Janu Rečkovou už mají i v mé milované scifi sekci v Levných Knihách. Juhu!

14.01.2023 5 z 5

Bývalý bubeník Bývalý bubeník Herman Brusselmans

Mě to fakt bavilo. Přišlo mi to vážně vtipný. Četl jsem to v nemocnici s nadvakrát zlomenou očnicí, takže smát se docela bolelo, ale stejně jsem si nemohl pomoct. Odsýpalo to, jak pankový bicí. Film až tak ne, ale soundtrack měl dobrej, lol. Né každá kniha, kde lidé berou drogy musí být nutně vykradačkou mého milovaného Trainspottingu, lol. P.S.: Dokonce to bavilo i mou bývalou přítelkyni, a to už je co říct. Bavilo ji to natolik, že mi můj výtisk už nikdy nevrátila, haha. A byla tam krásná definice lásky. Něco jako "Všichni jsou pro ní čůráci a kundy, ale já jsem pro ni jednička." No nejni to krásný?)

06.01.2023 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Zas tak úžasný to nebylo. Ale chápu, proč jsou tu z toho všichni nadšení. V podstatě milý příběh, happyend, nadpřirozeno v podobě biblických zázraků. Jasnej materiál pro Hollywood a obyčejný mudlovský šmejdy. Nenadchlo, neurazilo. Takový King Light.

31.12.2022 4 z 5

Porno Porno Irvine Welsh

Vždycky jsem měl problém zapamatovat si jména, tak jsem si v prváku na gymplu všechny překřtil podle postav z této knihy, kterou jsem zrovna četl. Nedávno jsem si ji znova po sedmnácti letech přečetl, a byl znova nadšený. Dokonce tak, že jsem si znova pustil T2, jenž mě napoprvé zklamal, ale beru-li ho nikoliv jako adaptaci této knihy, ale jako to, co je, tedy samostatné alternativní dílko knihou volně inspirované, a tudíž nemůžu remcat, jsem konečně nadšený i z něj. Díky všem zúčastněným za to. Welsh je vážně kocour.

Mrknutí obrazovky Mrknutí obrazovky Terry Pratchett

...no dobře, obálka tak trochu vypadá, jako by ji někdo s těžkou kocovinu splácal v MS Paint (...taky se pod ní radši nikdo jmenovitě nepodepsal...), ale jde tu především o obsah, a ten mě nezklamal. Líbí se mi, že (navzdory své - veskrze sympatické- sebekritičnosti) sir Terry už ve třinácti psal... prostě jako sir Terry. To jest skvěle. A též se zde opět ukazuje, že Jan Kantůrek byl stejně geniální překladatel, jako Pan Pratchett spisovatel. Po dočtení jsem se zamyslel a zjistil, že ty povídky, ze kterých jsem nebyl naprosto nadšen totiž nepřekládal on. Nic ve zlém, prohrát s tím nejlepším není žádná ostuda!

Příběhy z Kamenitého vrchu Příběhy z Kamenitého vrchu Richard Adams

V porovnání s "předchozím dílem" jsem byl docela zklamaný. Popravdě, kdybych nemiloval Dalekou cestu za domovem, asi bych to ani nedočetl. Takhle to byl čistý průměr- nijak zvlášť nenadchlo, ani příliš neurazilo; opakované čtení po pár letech na tom nic nezměnilo, takže si úplně nemyslím, že by to bylo jen tím, že s Dalekou cestou nasadil pan Adams laťku příliš vysoko...

11.12.2022 3 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Stručně a jasně jedna z deseti nejlepších knih, které jsem kdy četl. Doopravdy krásný. "Navzdory" tomu, že jisté scény (popis zániku kolonie) jsou vážně větší horror, než naprostá většina takzvaných horrorů. Nádherný, skvělý, úžasný. "Nepochopíte to, když jste tam nebyli."
P.S.: film byl slabý odvar, ale pro ilustraci docela ušel; "starý" seriál z dob mého dětství coby verze pro děti též, díky němu jsem od mala znal a miloval český název a v sedmadvaceti se dostal i ke knize (našel jsem ji v knihách na rozebrání, byla to nejlepší věc, co mě za ten rok potkala, myslim to vážně, a že to bylo po všech stránkách jedno z mých nejlepších životních období, zpětně vzato); zato pro Netflixáckou adaptaci nedokážu najít lepší výraz, než hraka, za to, jak to zprznili. Prostě si to přečti.

11.12.2022 5 z 5

Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Kurt Vonnegut Jr.

Dostal jsem ji hned, jak vyšla, jako dárek k devatenáctinám od táty, & bylo to mé první setkání s Vonnegutem, & nelíbila se mi. Nějak jsem nechápal, proč z toho jsou všichni tak nadšení, pár milých příběhů, a co jako. Ale navzdory tomu se mi spousta myšlenek z ní uhnízdila v hlavě. Později, po Grotesce, Snídani šampiónů a Kolébce, když jsem Vonnegutovi beznadějně propadl, jsem ji párkrát četl znova a... Jediné, co bych jí nyní mohl vyčíst je fakt, že není alespoň o tisíc stránek delší, haha

Nápady pana Apríla Nápady pana Apríla Jiří Kolář

Nepočítám-li Slabikář, byla to první knížka, co jsem v šesti letech přečetl. Skládačku na konci jsem sice též nepodědil, ale jináč... Pořád ji mám, pořád ji čtu, pořád je vtipná!

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Tak tohle byla ta správná pekelná jízda. Koncentrovaný zlo z hlubin vesmíru. Nemohl jsem se odtrhnout. A tetiččina definice duchů byla geniální. Ale... (POZOR, SPOILER, EHM) už to rozdejchávám delší dobu, ale stejně je mi pořád líto Tuláka. Jasně, jeho paničky taky, ale Tulák si to vážně nezasloužil. Tuláku. Proč

Chci konečně zhubnout Chci konečně zhubnout Alexandra Rohlíková

Odvolávám se na svobodu projevu a znova opakuji, že odsoudit knihu na základě obalu je znakem hlouposti, zvláště je-li obsah poměrně kvalitní. Rady jsem sice nevyužil, problémy s hubnutím nemám, ale znám lidi, kterým kniha pomohla, a nikterak strašná mi nepřišla. Až mě budete chtít nahlásit: Já vás přece neurážím, urážíte se sami (spíše samy, ehm), tak mě nechte dýchat, díky. Řekl jsem to slušně.

10.12.2022

Praktická škola háčkování pro každého Praktická škola háčkování pro každého kolektiv autorů

Super i pro samouka, co o žádném řetízku nikdy dřív neslyšel (...fakt přemejšlim, zda nás to taky učili na ZŠ a já už si to nepamatuji, nebo...). Magický kroužek jsem teda pochopil až díky pinterestu, ale to je dost-dobře-možná spíše moje mínus... Jinak mi to též přišlo výstižné, přehledné a pochopitelné, pobral jsem z toho vše potřebné do začátku & už nadšeně počítám sloupky, kdykoliv mě něco se*e. Skvělá terapie & post-apocalyptic life skill, lol

09.12.2022 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Nedělejte stejnou chybu jako já, nečtěte Nezbytné věci dřív, než Cuja. Jinak to bylo opět skvělé. I ty pasáže o vločkách. To k tomu prostě patří. Jestli vás nebaví to číst, tak to nečtěte, a počkejte si na nějakou zmrvenou filmovou adaptaci, kde to nebude. Nebo nečtěte vůbec, když jste dementi. Boha jeho.

07.12.2022 5 z 5