Příběhy z Kamenitého vrchu

Příběhy z Kamenitého vrchu

Po čtyřiadvaceti letech se Richard Adams vrátil ke svým králičím hrdinům známým z jeho celosvětově oblíbeného románu „Daleká cesta za domovem“. Pokračování známého románu Daleká cesta za domovem přibližuje králičí mytologii a králičí pohádky a vypráví o nových dobrodružstvích, která komunitu potkala po slavné bitvě s... celý text

Pokračování známého románu Daleká cesta za domovem přibližuje králičí mytologii a králičí pohádky a vypráví o nových dobrodružstvích, která komunitu potkala po slavné bitvě s generálem Čistcem. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1202/pribehy-z-kameniteho-vrchu-0rb-1202.png 4.231

Daleká cesta za domovem (2.)

Tales from Watership Down (1996)

Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, Mladá fronta

cenichajda
05.10.2016

Trochu sem se bala, zda druhy dil nebude stat za hraka, kor po takove dlouhe dobe, ale obavy byly absolutne zbytecne. I druhy dil byl pro me naprosto uzasny a hltala jsem doslova kazdou stranku.

Jedine minus, ktera tahle kniha ma je, ze je posledni. Dovedu si predstavit, ze ctu dalsi a dalsi dobrodruzsvi Liskacovi party.

Tahle kniha me proste dostala natolik, ze me mrzi, ze ma jen 2 dily.

Ikkju
31.10.2015

Musím říct že jsem měl obavy, jestli se po čtvrt století dokážu vrátit do stejného světa, jež mi kdysi tak učaroval, ale pustil jsem se do něj s tím, že na to nejhůř po pár stránkách hodím hraka.

Kniha ale předčila moje očekávání. Příběhy králíků jsou víc mýty než pohádky, obsahují prvky které jsou snad pro děti víceméně skryté, ale pro dospělé dávají smysl víc než dobře - jak najít bezpečí, naplnění, partnerku či jak realisovat sny, které tomu všemu dávají nějaký směr.

Mytologie králíků mi přijde krásně starozákonní, třeba díra do nebe nechrlí anděly, ale hnis a krev, snad jako náznak toho, že tělo světa je i tělem postav. A králíci nejsou žádní býložraví metrosexuálové, umění stát si za svým má možná větší váhu pokud nevlastníte tesáky a drápy na trhání masa, a žijete ve světě tisice elil.

Pohádky už dlouho nejsem schopen s potěšením číst, ale tohle jsem si dal!

Sorrow
29.03.2015

Jsem nadšená! Sice se nejedná o samostatnou knihu, ale setkání se starými kamarády více než potěší a já si nemyslím, že by kniha byla horší než Daleká cesta, je prostě jen jiná. Králičí příběhy bych mohla číst donekonečna, škoda, že toho Adams nenapsal víc...

Bruno21
20.12.2014

Není to samostatná knížka. Je to doplněk k Daleké cestě za domovem. Je to takové zamávání na pozdrav.

Jana_Z
18.06.2014

Musím se přidat k ostatním - není to už ono. Ale i tak je to hezká kniha.

Terhalta
24.03.2014

Příběhy z Kamenitého vrchu nejsou přímo pokračováním Daleké cesty za domovem. Jsou spíše doplněním, malým přídavkem. Pro mě byly ale především možností jak ještě jednou vyjít se svými králíky na slflej a se zatajeným dechem čekat, jak se tentokrát vypořádají s tisícerem. Taky proto mi nejlepší přišla poslední část.

Hikari
13.10.2013

Ráda jsem se vrátila k Lískačovo partě, ale musím říct, že už to není takové, jako první díl. :)

Alma-Nacida
03.08.2013

Jako většina pokračování je i toto slabší, než "první" díl, Daleká cesta za domovem. Ale pořád je to dost pěkná kniha.

Miken008
25.02.2013

Pro mě je druhý díl téměř stejně dobrý jako první. Je pravda, že nemá tak jednolitý děj jako v jedničce, ale to vůbec nevadí. Kniha dokonale čtenáři připomene králičí dobrodrodružství a padne na něj jakási nostalgie z předešlé knihy. I když po něm plno lidí po vychvalovaném prvním dílu nesahne, přesto doporučuji nepřestávat :)

Snow
20.02.2012

Vše podstatné jsem napsal již u předešlého díla. Byl jsem hrozně rád, že jsem se do kolonie mezi králíky mohl zase vrátit a povídky o králi tisícera nepřátel bych mohl číst neustále, škoda že jich není víc.

králíci

Richard Adams