Cojekomupotom Cojekomupotom komentáře u knih

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Samozřejmě jsem "vždycky" znal stejnojmenou píseň od Ramones, ale naštěstí jsem nikdy neviděl žádnou z filmových adaptací, tak jsem si konečně (nezatížen příliš mnoha spoilery) přečetl Řbitov zviřátek, a... Bylo to skvělý, náhodou. Jasně, nebylo to To & na můj vkus to bylo moc krátké (...psal to tři roky, četl jsem to tři noci 8'(), ale bylo to hezoučké. "Půda mužskýho srdce je kamenitější, Louisi… chlap na ni pěstuje, co umí… a stará se o to." Brečíme.

29.11.2022 5 z 5

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

(SPOILER) Tenhle díl je super, protože v něm konečně zemře Catelyn Stark, spolu se svou starší dcerou nejotravnější postava série!

25.10.2022

Rock’n’roll Rock’n’roll Tom Stoppard (p)

Mně se to na střední moc líbilo jako kniha, v divadle jsem to bobužel neviděl. A nadchlo mne to pro hudbu Syda Barretta...

04.08.2022 5 z 5

Mě to jako (nepříliš dávné) dítě bavilo a baví mě to stále. Tom Sawyer je klasika, ale Hucka prostě musíš mít radši, a jeho "vlastní" dobrodružství je i lepší, delší a mnohem... Řekněme hlubší sondou (nebo měrkou, po kormidelnicku? ;)) do fungování tehdejšího světa... a ruku na srdce, čert vem instagramy, zas tak moc se toho od dob jeho dětství (na které zde Mark stylově a vtipně, neboli po Twainovsku vzpomíná) nezměnilo, když dojde na lidi

21.07.2022

Temný obraz Temný obraz Philip K. Dick

Průvan ti zabouchl dveře a neni tu klika? Realita suckuje Philipa Kindreda Dicka! Né, vole, mně nejebe a kdyby, tak to neni z pika, aha! ...nijak mne neuráží, když mi má smyšlená přítelkyně tyká! Mimochodem... Filmová adaptace je také povedená, díky rotoskopii, skvělému obsazení, soundtracku a vůbec... Radost pohledět, byť předloha mi přišla lepší, díky pocitu marnosti, jenž ve mě zanechala, když jsem ji v osmnácti dočetl porvé a připadal si tak odvařený, až jsem začal reálně přemýšlet, že bych měl seknout se všim, a tim myslim s drogama, haha, byť ty největší jízdy byly vlastně teprve přede mnou. Život... Je stejně scifi. No nic, tim chci říct: Káplo mi to do noty. Vtipná a poučná kniha. Kla si ka

Drogy: Historie jedné hysterie Drogy: Historie jedné hysterie Thomas Szasz

Čtení je jedna z mých nejoblíbenějších drog a tohle je dobrej matroš

Mít nebo být? Mít nebo být? Erich Fromm

Krutopřísný rapy.
...co jinýho taky čekat od knížky s názvem Meat nebo beat

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Nádherný! Nářez! Knížka o (lásce ke) čtení! ...čti! Mimochodem, když tak sleduji naši domovskou planetu (a nic neposkytne člověku poznání, že demokracie je diktaturou debílků a on je ve skutečnosti světoobčanem Terry tak, jako kvalitní scifi literatura)), zdá se mi, že ze všech více-či-méně děsivých a reálných vizí jejího konce je tahle (plná "robotů-debilů" & lidí--||-) ta nejuvěřitelnější. Nádherný. Nářez. Čti.

27.06.2022 5 z 5

Zápisky z lochu Zápisky z lochu Ken Kesey

*poštvěte je proti sobě, a nebudou se bouřit proti establishmentu*... Za mne skvělé, když jsem byl na gymplu, a po patnácti letech jakbysmet. Samozřejmě, že mudlové tuto knihu nepochopí ani neocení. Mudly myslím všechny ty tuze chytré lidičky, co "neberou drogy", a v životě je přitom nenapadne, že startovní drogou je ve skutečnosti rafinovaný cukr a že takové kafe, cigára a chlast jsou drogy jako každé jiné, byť legální/společensky přijatelné (a v případě alkoholu a nikotinu drogy tvrdé, co se následků a návykovosti týče milionkrát horší, než třeba psychedelika typu thc/lsd)... Jo & myslel jsem, že v originále se to jmenovalo Cut the motherfuckers loose!xD

23.06.2022 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Obecně... mi nic, čeho se všichni zůčastnění účastní dobrovolně úchylné nepřijde. Osobně... se nebráním ničemu, kromě striktně gay záležitostí a hc fekálu. Pročež mi tohle připadalo prostě jen nudné. Prokousat se tím s trochou samosadomasochismu dá, a věřím, že ve své době chtělo odvahu, něco takového vydat, ale... Proč xD myslím, že i na pornhubu by člověk našel lepší zápletky, toužil-li by mermomocí po -s prominutím- sraní do huby. Proč xD

23.06.2022 2 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Vždy mne zajímalo, do jaké míry je to opravdu autentické, a kolik si toho "přepisovatelé" přibásnili. Každopádně jsem zastáncem teorie, že kvalitní knihy o drogách psali pouze lidé, kteří drogy doopravdy brali, a tuto knihu mezi ně nepočítám. Kam se hrabe např. na díla W. S. Burroughse, či I. Welshe, kteří vám vše řeknou na rovinu (myslím nejen to špatné, ale i to dobré) a nechají vás udělat si vlastní názor... Nebýt to v podstatě jen jedno velké repetitivní "Bububu, drogy jsou špatné, áno?", nebylo by to tak... Špatné. Jinak heroin je jedna z mála drog, které jsem nikdy nezkusil. Starouš Bull Lee s Rentovacím hošou mi to již v ranném dospívání vymluvili. Navíc na mé rodné vísce nešel sehnat

20.06.2022 1 z 5

Bible Svatá Bible Svatá neznámý - neuveden

Četl jsem kdysi dávno, pouze ze zvědavosti. Klasickou Bibli Kralickou. Slovy Sklepáků: kdybych já napsal něco takovýho, taky bych se pod to nepodepsal ...velmi nekvalitní rádobyfantasy kniha, po staletí přepisovaná tak, jak se to zrovna církvi hodilo do krámu. Berete-li ji jako takovou, přidejte si hvězdičku. Jaká zvěrstva se ve jménu této knihy pohádek děla snad nemusím připomínat. Celé to stojí na chybných premisách. Lidé stvořili boha, nikoliv naopak. Nevadí. Ale když si představím, jak by byl svět hned krásnější místo, kdybychom Bibli nahradili třeba takovým Silmarillionem od Tolkiena... P. S. Božebožebože, pane Legens; potkat mne váš Béďa, zrovna radost by ze mne nejspíš neměl, nevadí; ale jinak ano, krom` jiného jsem existence převážně z vody a bílkovin, která trvá na tom, že "klasická" Bible je složena převážně ze smyšlených příběhů a více či méně záměrných chyb v překladech a přepisech. Za to, jak byla a je zneužívána nemůže, leč bylo a je nebezpečné vnímat ji jinak, než jako to, čím je- knihou pohádek. Prokažte si službu, přečtěte si toho Tolkiena... a pak klidně házejte dál cool intelektuální urážky mým směrem, diký
P.P.S. Afektovaná čeština pána nade mnou nemění nic na faktu, že příběhy typu Adam a Eva měli dva syny, jeden zabil druhého, ale nějaký zázrakem spolu posléze pravděpodobně měli nekrofilně incestní homosexuální styk, z něhož dalším zázrakem vznikl zbytek lidstva, tadá! jsou o ničem.

20.06.2022 odpad!