Címa Címa komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Chvílemi jsem se v tom trosku ztrácela, na mě tam bylo toho Baudelaira někdy až moc... ale jinak dobrá myšlenka, na konci i odpovědi na vše, co se v knize stalo a nezůstalo v tu chvíli úplně vysvětleno.

10.11.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak jako za mě pribeh dost zvrácený, ty hlavní postavy všechny taky... pořad se něco deje, určitě to není nic prvoplanoveho, co vím, jak dopadne, už v polovině. Líbilo se mi, jak se tam prolíná víc časových osnov, ale chvílemi to na mě bylo až moc, dokonce jsem par stránek přeskočila. Ale jinak vyborny vypravěčský styl autora, který mě úplně vtáhl do děje, přečtu si určitě i další knihy, kde bude Porter.

19.09.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji za dva dny, nemohla jsem se od ní odtrhnout, jak jsem byla zvědavá na konec.

04.02.2017 4 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Hodně dobrý, Zoe a Tatum jsou vyborna dvojka, už se těším na další dil.

27.03.2024 5 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Opět propracované a zajímavé téma, jen osobně bych uvítala ke konci ještě tak 30 stránek, kde by se to víc do detailu dořešilo. Bylo to na mě takový šup šup a konec. Ale opět velmi dobra kniha, velmi čtivá.

21.01.2024 5 z 5

Osudové dny Osudové dny Marie Lacrosse

Jako mě v prvním díle moc nebavily do detailu popsané scény z válečného období, tak už mě v tomhle dile docela stvala Irena s těmi jejími socialistickymi boji, jak byla pořad v opozici a Franz v politice. Chápu, že svým způsobem byla odvážná, bojovala za prava žen a utiskovanych, ale chvílemi mi už lezla na nervy. Vlastně je to taková pohádka, vždy se vše vyřeší, nic se nestane, veškeré prusery vyžehleny.

07.09.2023 4 z 5

V bouřlivých časech V bouřlivých časech Marie Lacrosse

Pohodové čtení, pro mě velmi zajímavý vhled do života v té době. Moc mě už pak nebavily ty válečné scény, za me zbytečně zdlouhavý popis, ale život služebnictva, jednotlivé vztahy v rodině, jak Irena přišla ze sirotčince super. Těším se na další dil.

07.09.2023 4 z 5

EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí EXOToulky světem : 30 let zážitků ze 100 zemí Julius Lukeš

Kniha mě velmi bavila, žádné sáhodlouhé nudné popisováni jednotlivých zemi, ale intenzivni zazitky z rozdílných destinaci po celém světě. Neskutečný, kam všude se autor i díky svým rodičům podíval.

27.06.2023 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Za mě dobrý! Dosti neuvěřitelný pribeh ještě s prekvapivejsim koncem, ale kniha mě bavila.

15.03.2023 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Přes počáteční se neorientaci jsem rada, ze jsem se prokousala dal a mohla tak nahlédnout jak do života v Hongkongu, tak do velké technologické firmy. Kniha mě bavila, po delší době příjemná změna tématu, vnímána jsem to spis jako trochu sci-fi roman z roku 2050, ale jo dobrý za mě.

12.03.2023 4 z 5

Mstitel Mstitel Jan-Erik Fjell

Celá tahle série s Antonem mě neskutečně baví, skoda, ze mě čeká už jen poslední dil. Skvěle napsané, čte se to samo, baví mě rozhovory mezi Antonem a Magnusem, jejich narážky a humor mi je velmi blízký… nejsou tam navíc prvoplanove zápletky a baví mě ta propletenost současnosti a historie.

17.07.2022 5 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Asi jsem od celkového rozuzlení případu čekala víc, dějově to vypadalo na docela hustou zápletku a pak se vše vyřešilo na pěti stranách. Timothy Blake mi je celou knihu dost krajně nesympaticky, má sice super schopnosti a znalosti, jak někde objevit stopu, které si jiní nevšimli, ale vlastně vše odkryje úplnou náhodou. Přečtu si i druhy dil, protože ho mám už doma, ale jinak mi ta série zas tak moc neříká.

29.09.2021 3 z 5

Rituály vody Rituály vody Eva García Sáenz de Urturi

Za mě opět napínavý děj až do poslední stránky. Už se těším na třetí dil.

15.08.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tragický příběh jedné rodiny a sledování osudu Hany na pozadí války, úplně jsem hltala každou stránku, čím si musela projit, jak bojovala s nepřízni osudu... Kniha mě naprosto pohltila, od každého kolem sebe jsem slyšela jen samou chválu a musím se přidat!

09.09.2018 5 z 5

Kniha me mile prekvapila. Na zacatku me napadlo prirovnani, ze je to ala Harry Potter a byla jsem trochu skepticka. Prestoze nemam rada cokoliv nerealneho, pribeh me pohltil, precetla jsem ho asi za dva dny, protoze jsem byla zvedava, jak to dopadne. Moc se mi libily fotky, obcas jsem mela pocit, ze je to diky nim skutecny pribeh. Tesim se na dalsi dva dily.

23.11.2016 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dvanact pribehu, ve kterych jsou jednotlive postavy vice ci mene propojene. Dobry koncept, jen jsem se obcas v jednotlivych postavach ztracela, musela jsem zpetne dohledavat, kdo ze se to pod tim jmenem skryval v predchozich pribezich a jeste si domyslet, jak to asi vsechno dopadne. Kniha se tvari jako oddychovka na dovcu, ale nenechte se mylit. Jednotlive postavy bojuji s problemy jako je nedostatek lasky, rodice karieristi, co nemaji cas na vlastni dite, nemoc, pohled milenky a podvadene manzelky, vlastne to byly dost smutne pribehy...

14.08.2016 3 z 5

Jizvy plné beznaděje Jizvy plné beznaděje Stefan Ahnhem

Překvapilo mě docela nízké hodnocení, ale přesto jsem knize dala šanci a jsem rada. Je fakt, že se sérií s Fabianem Riskem to nemá už nic společného, ale i tak to byl dobrý pribeh a dějová linka s novými lidmi. Není to na 90%, ale postavy jsou dobré, klasicky každý jiný a někdo spolu vychází, někdo ne, děje se začnou prolínat, nakonec se to rozsekne, dejte tomu určitě šanci.

15.04.2024 4 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Opět super dil, promyšlený pribeh, pořad se něco děje a když už myslíte, ze je případ vyřešen, ještě se vždycky něco objeví. Teď už jen ta jejich svatba, na kterou čekám.

12.03.2024 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Opět neskutečně silný a propracovaný příběh. Velmi smutný osud jedné rodiny. Jedna kniha lepší než druhá. Těším se na další díly.

10.03.2024 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Opět super díl, čtu teď celou řadu od prvního dilu a co dil, tak napínavý propracovaný pribeh, čte se to úplně samo. Baví mě jak Katino oddělení a život s Tommasetim, tak život Amišů.

09.03.2024 5 z 5