Címa Címa komentáře u knih

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Celkově se mi líbí Bryndzův pisatelský styl. Knihy jsou velmi čtivé. Temné hlubiny jsou za mě zatím nejsilnější pribeh z jeho tři knih, není prvoplanovy, pořad se něco děje, až se nemůžete dočkat, jak to teda všechno bylo a co se přesně stalo.

26.08.2020 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Velmi silné téma, je to strašné, když si člověk představí, že se toto opravdu před desítkami let dělo. Vyborne napsané, čte se to samo.

12.02.2024 5 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Velmi silný příběh, za mě asi jedna z nejlepších knih, které jsem od autorky četla.

04.02.2024 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Musím říct, že u teto knihy mě bylo těch par vražd až nepříjemných, když jsem je četla, jak jednoduché a uvěřitelné to bylo. Opět super, autor nezklamal.

15.05.2023 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Po předchozích dvou knihách jsem se na novou těšila. Tak do 3/4 knihy mě pribeh bavil, je to čtivé, má to i docela spád, dáte to za jeden až dva dny. Jen ten závěr je na mě moc přitažený za vlasy. Čekala jsem cokoliv, ale tohle mi přijde hodně nereálné... vlastně mě ten závěr docela zklamal.

29.10.2020 2 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Moje první kniha od tohoto autora. Příběh napínavý, mělo to spád, žádné zbytečné protahování ani předvídavý závěr. Určitě si přečtu i další.

13.09.2020 5 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Silný, inspirativní, dobře napsaný biografický pribeh. Už jako první dámu jsem Michelle Obamovou měla za sympatickou, krásnou a vždy upravenou a usmevavou a jsem rada, ze jsem díky její knize mohla nahlédnout do jejího dětství, z jakých pochází poměrů, studia, prací, kterými prošla a po život v Bílém domě. V mnoha věcech s ni souhlasím, napr. s jejím názorem na politiku. Dost toho musela prekousnout a zvládnout, ať už jako afroamericanka, tak matka, co byla po většinu času na děti sama nebo manželka, jejíž muž byl daleko od domova.

27.07.2020 5 z 5

Před bouří Před bouří Diane Chamberlain

Autorka opět nezklamala. Je to moje asi pata kniha, kterou od ni čtu, každá má dej z úplně jiného prostředí, řeší se tam úplně jiné věci, ale vždycky mě ta kniha dostane. Opět překvapivý závěr, všechno bylo úplně jinak než se zpočátku zdálo. Baví mě vykreslenost jednotlivých postav a jejich osudy.

07.11.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Hezky napsaný nenáročný pribeh, pohodové čtení. Při čtení se dozvíte víc o Švýcarsku, místní gastronomii, vinu, čokoládě, sýrech. Kniha mi byla také velmi blízká popisem míst, kde jsem sama v kantonu Valis byla Montreaux, Gruyere,

10.07.2023 4 z 5

Našeptávačova hra Našeptávačova hra Donato Carrisi

Všechny tři díly byly super, ale vlastně u tohoto čtvrtého nevím, jestli se mi líbil nebo ne. Čekala jsem asi jiné rozuzleni, celkově jinou zápletku, pro me chvílemi takové zmatené… Je to čtivé, opět s Milou Vasquezovou, ale ty předchozí díly mě zaujaly více.

17.02.2023 3 z 5

Ticho ve sněžném městě Ticho ve sněžném městě Eva García Sáenz de Urturi

Za mě super knížka, napínavé až do konce, nedalo se předvídat, kdo za vším stojí a jaký je motiv. Vyhovoval mi i styl psaní, hlavní hrdinové, prolínání minulosti se současnosti. Už při čtení tohoto dílu jsem si hned objednala další, ať můžu po přečtení pokračovat. Po spoustě severských detektivek příjemná změna z Baskicka.

11.08.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Už teď po přečtení prvního dílu se těším na všechny další. Jsou mi sympatičtí jak hlavní postavy, tak styl vyprávění autorky, pořad se něco děje, neměla jsem pocit, ze by tam něco bylo zdlouhavé, zbytečné. I případy, na kterých pracovali, jsou do detailu propracované a prekvapive.

15.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zápletka vcelku zajímavá, chvílemi mi to přišlo, jak kdybych koukala na par dílu Zoufalych manželek. Rádoby dobra čtvrť, sami slušní sousedé a najednou se ukáže, ze každý má co skrývat, ženský si podrbou a svěří na kafi vše, co potřebuji a co se jim hodí. Nikdo netuší, co se kde děje za dveřmi. Ale jinak dobrý, je to čtivé a má to docela spad.

09.07.2021 4 z 5

Dokonalá manželka Dokonalá manželka J. P. Delaney (p)

Po prvních několika stranách, kdy jsem zjistila, kdo je nyní Abbie zač, jsem se musela do čtení trosku nutit, ale jsem rada, ze jsem to nevzdala a knihu přečetla. Zajímavá změna po spoustě jiných thrillerů a detektivek, krátké kapitoly, děj svižně plyne, i když jsem si myslela, jak to asi dopadne, nakonec bylo všechno jinak. Kniha určitě stojí za přečtení.

17.11.2020 4 z 5

Pro mě velmi zajímavé čtení - pravdivé životní příběhy lidi, kterým se podařilo utéct ze Severní Korei včetně detailního popisu, jak se jim tam žilo, co museli dělat, jak je režim omezoval, čím si museli projit včetně bídy a hladomoru, jak se vyvíjela doba včetně historických reálií. Doporučuji každému už jen pro to, abychom si uvědomili, jak se máme!

09.09.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Po zakoupení knihy jsem byla trošku zklamaná, že v tomto příběhu nevystupuje Harry. Od začátku mi byl Sonny strašně sympatický, držela jsem mu palce, aby jeho pomsta vyšla. Líbilo se mi, jak všem "dobrým" pomáhal, zastával se jich, dal jim prachy... Občas jsem ani nedutala, když se klučík od vedle vydal do baráku nebo sledoval dění dalekohledem... do toho všeho láska, vzpomínky na rodiče, dětství.. suprově napsáno!

21.01.2017 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Všechny případy oddělení Q jsem vždy přečetla jedním dechem a nezklamal mě ani Nesmírný...Asad, Carl i Rose jsou mi velmi sympatičtí, hlavně tím, jak je každý z nich úplně jiny. Napínavý děj, kdy se krůček po krůčku blíží vyřešení případu, příběh policisty, který zasvětil případu celý život, stálo ho to jeho rodinu, k tomu cely ten blázinec kolem Pirji a Atua, Asadovo obětování se, výborná kniha, jednoznačně ji ke čtení doporučuji !!

21.01.2017 5 z 5

Hra na schovávanou Hra na schovávanou Jan-Erik Fjell

Opět neskutečně propracovaný příběh, prolíná se několik dějů a vše se vším souvisí, do poslední chvíle není jasno. Anton je prostě borec.

10.04.2024 5 z 5

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Člověk si při čtení tohoto dilu uvědomí, jak dobře se máme. Ireny složitá a tezka fáze života po útěku, kdy bojuje pomalu o holé přežití, náročné pracovní podmínky, úrazy, jak nemají dělnici ani na jídlo, základní potřeby, to je síla. Těžce se to čte, ještě hůř si to představujeme. Pak následně šťastné shledani, happy end těším se na poslední dil.

07.09.2023 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M.W. Craven

Moc jsem se těšila na další dil o Tilly a Washingtonovi, ale za mě asi zatím nejslabší díl z cele řady. Jako pribeh, dej, konec celkem dobrý, ale první polovina knihy pro mě byla příšerně zmatená, který Bond byl teda kdo, kdo teda co dělal, vystupovalo tam příliš mnoho lidi, další lidi měli změněné jméno, úplně jsem se v tom ztrácela. Za mě zbytečně prekombinovany.

24.03.2023 3 z 5