ciaram ciaram komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Myslela jsem si, že po prvním dílu, který mě bohužel moc neoslovil, že druhému nedám šanci. A ono ejhle. Stačí deštivý den, volné odpoledne a překvapení je na světě. Jednání postav už je pro mě uchopitelnější než v předchozí části. Dozvíme se něco málo z Lachlanovy minulosti, ale už to zaplať bůh není tak povrchní. Do třetího dílu půjdu už určitě.

12.05.2021 4 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tentokrát jsem si nepočkala na audioknihu a pustila se do papírového vydání. Osobně nemám moc ráda, když autoři nechají svou postavu dvakrát vstoupit do téže řeky. Měla bych použít vlastně množné číslo - protože to autorka udělala dvěma postavám (jedna zase málem zemře, jedna se dostane do velmi podobné situace, ve které už byla). Po dočtení jsem pochopila, proč to tak autorka provedla, až jsem se čertila, že mě to vlastně nenapadlo hned. Z Avy se stal emocionálně rozhozený teenager a její reakce mi tentokrát přijdou přehnané.
Zní to jako samá kritika, tak proč jsem dala pět hvězd? Protože, i když mě autorka rozčiluje, co svým postavám dělá, neskutečně mě to baví číst. A o tom to u mě je. Takže 4,5 ⭐

29.04.2021 5 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Tak první díl byl zajímavý a z pohledu druhého dílu dokonce nutný. Navazuje přesně tam, kde první končil. Rozjíždí svou vlastní dobrodružnou, nebezpečnou, humornou i láskyplnou linku. Rozhodně se nejedná o vycpávkový díl série a je ještě lepší.
Je tu mnohem mnohem víc magie, setkání s rodinou (jak se dají vztahy znovu navázat po 14 letech, když si navíc nic nepamatujete). Jelena je svá, čímž nutí ostatní být ve střehu. A pro mě naprostá bomba? Rozhovory s Kiki. Vysloveně se těším na další díl.

22.03.2021 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Co říct, klasický Deaver. Přes první polovinu mě přenesl hlas pana Vondráčka a druhou jsem zase byla napnutá jako kšandy. Svět asijských přistěhovalců ve střetu se západní kulturou je zajímavý a rozhodně nás autor láduje hromadou informací. Jediný problém, který jsem při poslechu měla, bylo zapamatování si postav s čínskými jmény. Muži se mi dost pletli, jak jsem neměla jména fixovaná čtením. Teď mám dilema, čekat na další audioknihu nebo se pustit do papíru? :)

22.03.2021 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Čteno (tedy posloucháno) v rámci čtenářské výzvy, jak jinak :). Nevím, jestli bych to v papíru dočetla, ale rozhlasové podání Petry Bučkové a zejména Jiřího Dvořáka mě fakt bavilo. :)

06.03.2021 3 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Opět skvělé v podání Jana Šťastného. Jsem ráda, že se tam mihly postavy z předchozích dílů. Jsem spokojená s vývojem postav, docela jsem se v některých chvílích bavila. Mám takový pocit, že se možná v budoucnu objeví jako nový inspektor na oddělení jedna z postav tohoto dílu. Luc potřebuje konkurenci ;o). Jedna linka mi trochu připomněla film se Sandrou Bullock - Vzorec pro vraždu. Každopádně opět drsné, byla jsem napjatá a při poslechu zaháčkovaná. Sem s dalším dílem, prosím.

06.03.2021 5 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Souhlasím s tím, že se první polovina táhne, ale tady mi pomohl poslech audia Jana Vondráčka. To pomalé jižanské tempo se v druhé půlce vyplatilo, protože to Deaver zase skvěle na začátku připravil a v závěru rozmotal. Bylo mi jasné, že ten podsouvaný to nebude, ale stejně jsem se sekla v hledání pachatele. A jen z představy, že policie nedělá, co má, je mi šoufl :(
Apropos zvukový podkres poslechu skvěle navodil atmosféru. Od bzučení hmyzu po výběr hudby (country kytara) - hodně mi to připomnělo hudbu z filmu, když vjíždí autobus do věznice uprostřed ničeho, všude horko, vzduch se tetelí (viz Trestná lavice). Jop - prostě to stojí za to.

28.02.2021 5 z 5

Královnou krásy z donucení Královnou krásy z donucení Teri Wilson

Upřímně, opravdu nudné :(, až hloupé a předvídatelné.
Sice tam byly odkazy na Harryho Pottera, Jane Austenovou, Slečnu Drsňák, ale mně to nestačilo.

23.02.2021 2 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Posloucháno jako audiokniha v podání Jana Šťastného. Tentokrát jsem neměla potřebu to rychle dočítat, v klidu jsem si to doposlouchala. Detektivní zápletka se mi líbila, byla zajímavá, zase se pro mě objevil trošku jiný náhled na policejní práci. Ale v tomto díle jsem měla problém s jednáním hlavních vyšetřovatelů, někdy mi přišlo vysloveně hloupé :(

19.02.2021 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Posloucháno jako audiokniha. Opět skvělé podání pana Vondráčka. Parádní hra kočky s myší. Nečekané zvraty. Skvěle vykreslené zajímavé charaktery. Střípky minulosti. Co víc si přát. Prostě čtecí mňamka.

13.02.2021 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Započato jako audio, dočteno v papíru. Nic proti panu Šťastnému, ale audio je přeci jen pomalejší a já byla až moc zvědavá a napnutá :)))
Detektivní zápletka super, vztah Ava a Luc skvělé (nic není černobílé), proto mě mrzela prvoplánová idiocie Edgara a komisařky Overbeckové. V tom světle byl pro mě absolutně nepochopitelný vztah mezi Edgarem a Avou (kruci, je to přeci chytrá holka). To trochu zamrzelo. Jinak se mi díl líbil víc než první, parta i s kousavým Livelym je ohromně sympatická. Ben a Lance mají své kouzlo a doufám, že se na scéně neobjevili naposledy.

08.02.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Posloucháno jako audiokniha v podání Jana Vondráčka. Příjemně posazený hlas, perfektně hlasově odlišil jednotlivé charaktery.
Do knihy jsem se pustila na základě zhlédnutí filmu s Danzelem Washingtonem a Angelinou Jolie. Překvapivě se film dost držel knižní předlohy, jen Amélie mi byla sympatičtější jako knižní postava. Jasně, byla jsem ochuzená o odhalení vraha, ale to knize na atraktivitě neubralo, protože zůstalo dost odlišností, které udržely mou pozornost. Nejvíc mě zaujalo propojení historických vražd se současností. Určitě půjdu do dalších dílů.

07.02.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Audiokniha v podání Martina Stránského.
Do knihy jsem se pustila zpočátku jenom kvůli hlasu Martina Stránského. Tak nějak to s panem Bryndzou mám nastavené. Ale nevím proč. Sice jsou některé věci předvídatelné, ale ne tak, abych se u toho chytala za hlavu, že z nás autor dělá blbce. Děj se skvěle vyvíjí, Kate s Tristanem jsou rozhodně zajímavé postavy. Hurá, Kate to v závěru konečně rozsekla!!! Zajímavé vztahy, vývoj postav i zápletka. A v závěru jsem vlastně hrozně spokojená. Tak nevím, proč jsem u Eriky skončila po druhém dílu (pravda, četla jsem je v papíru).

02.02.2021 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Posloucháno jako audiokniha v podání Jana Šťastného.
A byl to i šťastný výběr. Nic jsem nečekala a nechala se unášet dějem a sametovým hlasem (jeho podání bylo perfektní!). Vpád francouzsko-skotského inspektora na oddělení trošku zvíří místní vody. Kolegové na něj reagují po svém a Luc se pomalu začíná orientovat. Má štěstí na trpělivou kolegyni, smůlu na přemoudřelého rádoby psychologického profilovače. Snaží se vypořádat s pro mě překvapivým traumatem. Rozhodně si mě autorka zaháčkovala. I když bylo tempo pozvolné, postavy i samotný příběh mě bavily, v některých částech dokonce překvapily. Takže do dalšího dílu se pustím určitě.

02.02.2021 5 z 5

Měsíc je drsná milenka Měsíc je drsná milenka Robert A. Heinlein

Posloucháno jako audiokniha. A také díky tomu příběh dostává čtyři hvězdičky. To Luboš Ondráček a jeho interpretace mě vtáhla do knihy. Na moji současnou jepičí trpělivost a soustředěnost tam bylo příliš mnoho politiky. Byla ale podána s tolik potřebnou nadsázkou, že jsem jí dala. Elektronický hlas Mikea mě bavil, život na Luně taky nebyl marný. Víckrát už se ale k této knize vracet nebudu.

17.01.2021

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Postavy jsou psychopatické všechny, až na Crewa. :)
Musím ocenit interpretku, zejména části deníku byly čteny opravdu dokonale, až mi běhal mráz po zádech. Za to mi nesedlo pojetí hlavní ženské postavy - unuděná, nevýrazná a pak neustále "vřískající".
Čekala jsem trošičku něco jiného a závěr mě opravdu překvapil, tedy určitě z půlky - tušila jsem kdo, ale rozhodně jsem neuhodla příčinu. Občas se mi z toho, co autorka vymyslela, zvedal žaludek, a to jsem čtenářka Chrise Cartera :) Možná proto, že se to týkalo dětí. Někdy jsem ten poslech kvůli tomu musela přerušit a jít to vydýchat. Jinak určitě zajímavá zápletka. 3,5 ⭐
Posloucháno jako audiokniha.

04.01.2021 3 z 5

Všechno, co chci Všechno, co chci Simona Ahrnstedt

Na Všechno, co chci jsem byla zvědavá. Byla jsem připravená na romantiku i sex, ale k tomu si mi dostalo i vzdělání o moderním vztahu k vlastnímu tělu a to tak okatě a nešikovně, až mi to kazilo radost ze čtení. Jasně, že je to důležité téma, šikana až hejtrovství opravdu existuje.
Ale co takhle genderová vyváženost, proč, když byla hlavní postava boubelka, tak i chlap nebyl kulatější. Ten splňoval klasické standardy - vysoký, svalnatý a samozřejmě pohledný :), ale chápu pointu, že i vysportovanému chlapovi se mohou líbit oblé rysy.
Na jednu stranu autorka přesně vystihla, že oběti si samy sebou nebudou ohledně svého těla nikdy jisté, i kdyby se protějšek rozkrájel a milionkrát je přesvědčoval, že se mu líbí taková, jaká je. Tomu začne věřit opravdu velice pomalu, jestli vůbec a ne na pár stránkách, které tomu autorka věnovala. Prostě zamýšlený efekt totálně zabila. Ve skutečnosti nepředstavila to daleko důležitější - jak s takovým jednáním bojovat, opět nechala lepší náhled na sebe stavět na kladném ohodnocení od někoho jiného, než sama od sebe. :( Proto jen ty tři ⭐.

04.01.2021 3 z 5

Dcera čarodějky Dcera čarodějky Lene Kaaberbøl

Do této knihy jsem se pustila kvůli letošní čtenářské výzvě a je to pro mě milé překvapení. I když předchozí komentáře mají pravdu v tom, že jste jako čtenáři hozeni do světa, který vám není vysvětlen, není vůbec těžké se v něm orientovat. Čtení odsýpá, stále se něco děje, a za jedno odpoledne máte příběh přelouskaný. Napomáhají k tomu krátké kapitoly a ne zrovna velké množství stran. Jak název vypovídá, jedná se o dětské fantasy, přesto jsou tam několikrát drsnější pasáže, které možná ne všechny děti dají. Ale tak to prostě chodilo a děti byly ve středověku svědky i drsnějších věcí. Seveřané se s tím prostě nemažou. Takže ano, půjdu do dalšího dílu.

13.12.2020 4 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Do Rudého úsvitu jsem se začetla až na podruhé. A jsem ráda, že jsem to podruhé zkusila. Sledovat Darrowa a jeho cestu byla jízda. O to víc mě mrzí, že pokračování v cz není.

16.11.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Mělo to všechno potřebné a stejně to nebylo ono. Příjemné, čtivé, ale moc rychlé, prvoplánové a až příliš předvídatelné. Elle umí lépe.

15.08.2020 3 z 5